Heilooërs met de Corus Bigband The Swing Masters naar Singapore Toneelstuk 'Wat niet mag' in theater De Beun Vierde voorronde Big Buk Buk Band Battle 2008 n H E I L O O MUM DEUTEKOM 11 BOEK VAN DE WEEK Ontwerp je eigen tuin door Diarmuid Gavin Ontwerp je eigen tuin C O RS SCÖ p Zomerhitte UITKIJKPOST 29 APRIL 2008 Romantisch drama naar het boek van Jan Wolkers over een fotograaf die tijdens een broeierige zomer op Texel in de ban raakt van een beeldschone vrouw. Fotograaf Bob ontmoet de geschiedenisstudente Kathleen, die een zomerbaantje heeft in de disco. Ook maakt Bob kennis met Federici, die net als hij onder de indruk van haar is. In de daaropvolgende dagen ontstaat er een geheimzinnige band tussen de twee mannen. Bob raakt in de ban van Kathleen en volgt nauwgezet haar ontmoetingen met een oudere man, die bekend staat als De Mummy. Wanneer Bob met de hulp van Federici de raadsels rond De Mummy en Kathleen ontrafelen, stuiten ze op een levensgevaarlijk en ingewikkeld complot. Is de prille liefde tussen Bob en Kathleen hier tegen bestand? Het romantische Nederlandse drama 'Zomerhitte' is gebaseerd op het gelijknamige boe kenweekgeschenk van schrijver Jan Wolkers. Actrice Monique van de Ven nam de regie voor haar reke ning en haar man, acteur Edwin de Vries, bewerkte het boek tot een filmscript, wat hij ook deed voor bijvoorbeeld Left Luggage en The Discovery of Heaven. HEILOO - De Corus Bigband 'The Swing Masters' onder deel van Corus orkesten, gaat op uitnodiging van 'De Hollandse club' in Singapore het 100 jarig bestaan van deze club muzikaal opluisteren. De president van 'De Hollandse club' in Singapore is Andrew Baartscheer, voor insiders de zoon van de coördinator van 'The Swing Masters', Johan Baartscheer uit Wieringerwerf en zo is het geko men. 'The Swing Masters' spelen regelmatig, tijdens diverse (aan) dans gerelateerde evenementen, in het 'Kurhaus' te Scheveningen. Opnames van de spetterende optre dens in het 'Kurhaus', hebben even eens bijgedragen aan de besluitvor ming van de 'Hollandse Club' om de band te vragen de muziek te verzor gen tijdens het gala in Singapore. Naast het optreden voor de 'Hollandse club' spelen 'The Swingmasters' (tevens) onder ande re voor de KLM, de Britse Club en de Nederlandse Ambassade te Singapore. The Swingmasters is een amateur-bigband in de 'standaard Bigband' bezetting: vijf saxen, vier trombones, vijf trompetten, twee (bas) gitaristen, een percussionist, een drummer, een pianist en, last but not least, een zangeres. Het geheel staat onder de bezielende lei ding van Andre Elders, die naast het hanteren van het dirigeerstokje, ook bij bepaalde nummers (naast het dirigeerstokje) virtuoos de accorde on bespeelt. De enthousiaste, (en) semi-professionele muziekanten (die) spelen dansbare muziek op vele gelegenheden waar men graag de voetjes van de vloer laat komen! In de band spelen onder andere Wouter Droge (trompet), Joke Puyt uit Heiloo en de ex-Heiloo-enaar en dirigent van de band Andre Elders. Het ontwerpen van een tuin hoeft niet moeilijk te zijn. Het draait alle maal om het procédé, het hebben van richtlijnen en het vertrouwen en de kennis om die te volgen. Er zijn mensen die intuïtief hun perfec te droomplek creëren: ze weten wat ze willen en hoe ze dat kunnen bereiken. Voor de meeste mensen is het ontwerpen van een tuin echter een raadsel. Er komen zo veel ver schillende dingen kijken bij het bedenken en aanleggen van een tuin dat je gemakkelijk het over zicht verliest, al was het alleen maar omdat er tegenwoordig zoveel keus is. Met dit boek wil Diarmuid Gavin -in Engeland bekend van televisieoptredens voor de BBC- een tipje van de sluier oplichten en in tien simpele stappen het procédé uitleggen dat aan de basis staat van het ideale tuinontwerp. Of je nu net een nieuw huis hebt gekocht met een kaal lapje grond pf een ouder pand hebt met een tuin die al heel wat heeft. door Diarmuid Gavin voor 14,95 ML Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBR Mlü naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl In 'Wat niet mag' loopt de zoon des huizes met een afschuwelijk geheim rond. Het ogenschijnlijk zo harmonieuze gezin raakt daardoor volledig ontwricht. Eigen foto 'The Swing Masters'. Eigen foto HEILOO - Toneelgroep Het Volk heeft de afgelopen drie decen nia een eigen publiek opge bouwd. Ook met 'Wat niet mag' zal het de ware toneelliefheb ber weten te trekken. In 1976 richtten Wigbolt Kruijver en Bert Bunschoten dé nieuwe Haarlemse groep op om toeganke lijk en herkenbaar theater te maken, gekenmerkt door een liefderijke aandacht voor de Nederlandse taal. Dinsdag 29 april is Het Volk te zien in theater De Beun, aanvang 20.15 uur. 'Brand in de Jonge Jan' van Herman Heijermans, een aandoen lijk volksdrama uit 1901, werd het eerste toneelstuk. Nu pakken de acteurs van Het Volk wederom een vooroorlogs stuk: het familiedrama 'Wat niet mag' werd rond 1920 geschreven door mevrouw J.M. LJssel de Schepper-Becker. Dit toneelstuk snijdt serieuze zaken aan, maar wordt tevens na- 80 jaar op aanstekelijke en amusante wijze nieuw leven ingeblazen. In 'Wat niet mag' loopt de zoon des huizes met een afschuwelijk geheim rond. Hij komt in conflict met zijn geweten en besluit zijn hart te luchten in de hui selijke kring. Het ogenschijnlijk zo harmonieuze gezin raakt daardoor volledig ontwricht. Vader en moeder komen lijnrecht tegenover elkaar te staan, de dochter raakt in een crisis en de zoon in een diep isolement. In 'Wat niet mag' wordt de breekbaar heid van de intermenselijke relatie op haarscherpe en meedogenloze wijze geschetst. Met deze dramatische gegevens verkent Theatergroep Het Volk op de hun eigen wijze de grenzen tus sen hilariteit en ontroering. De drie vaste acteurs van deze Haarlemse groep slagen er met hun producties steeds weer in de werkelijkheid zo te verbeelden, dat de toeschouwer deze als zeer vanzelfsprekend ervaart. Bijna altijd balanceren zij op het smalle koord van humor en tragiek. De ernst waarmee dé voor stellingen over het voetlicht gebracht worden, veroorzaakt bij de toeschouwers een gevoel van pretti ge herkenning. De meest serieuze onderwerpen krijgen door hun geheel eigen speelstijl vaak een humorvolle ondertoon. De voorstelling wordt gegeven onder auspiciën van de 'Vrienden van De Beun', de vrijwilligersorga nisatie die professionele podium- lomsten blijvend naar Heiloo wil halen. Kaarten voor 'Wat niet mag' in Heiloo te bestellen via Theater De Beun, tel. 072-5333156 of via www.vriendenvandebeun.nl. HEILOO - Zaterdag 3 mei vindt in Buk Buk de vierde voorronde van de Big Buk Buk Band Battle 2008 plaats. Er zullen deze avond weer vier bands het podium bestijgen om te strijden voor een plaats in de 'Grande Finale' die zal plaatsvinden op 24 mei. Bands maken in de finale kans op onder andere een optreden op het Karavaanfestival en natuurlijk de felbegeerde Buk Buk Bokaal. De volgende bands zullen de strijd tegen elkaar opnemen: 21 Gun Salute (punk rock): eind sep tember 2007 doken deze (ex-) bandleden van Pantherland en de Sambora's voor het eerst de oefen ruimte in en binnen no-time was 21 Gun Salute geboren. Metallic hard- core/mosh met invloeden van bands als Terror, No Warning en Rise Fall; zo valt de muziek van 21 Gun Salute naar eigen zeggen het best te omschrijven. Al sinds hun eerste optreden weten ze vriend en vijand te verrassen en denderen ze als een stoomlocomotief verder. Bloodline-Project (metal): Bloodline is voor de grap ontstaan in maart 2007 als site-project. Tot genoegen pakte de formatie al snel zeer goed uit en de mannen raakten hongerig naar meer; er werd een extra gitarist en een zanger aan de band toegevoegd. In deze formatie staat Bloodline-Project nog steeds te knallen op het podium. De grun- tende zanger wordt strak onder steund met beukende gitaren en pakkende riffs. Stop daar nog een dosis energie bij en daar heb je ze; Bloodline-Project, een strakke metal- band in het straatje van Killswich Engage, Devil Driver en Slayer. Bloodline staat garant voor een vette show! Famous Crap (rock): gestart op 6 juni 2006 onder de naam 'Paranoia' komt Famous Crap met alternatieve pop/rock. De heren (en dame) zijn ooit begonnen als coverband maar hebben zichzelf ontpopt tot een heuse rockformatie waar niemand op stil blijft staan. Met vindingrijke gitaarpartijen, beu kende drums, bass-riffs waar men u tegen zegt en een zangeres die al zingt vanaf dat ze kon praten is Famous Crap nu klaar hun knal- werk ten gehore te brengen in Buk Buk! Pound (metalcore): Pound ont staat ergens in 2007 wanneer drie heren een metalshow bezoeken. Het duurt niet lang voordat ze realiseren dat dit hun roeping of beter gezegd gewoon hun plicht naar de wereld toe is. Wanneer een zanger en een tweede gitarist aan de band worden toegevoegd is Pound een feit. De zanger met zijn rauwe-metal-strot, zeven-snarige gitaren met een dikke sound, lekker groovende 'bitchass' bass en bombastische drums. Al dit moois maakt Pound strak en afwisselend. Van snelle blasts naar groovende, funky riffs die kunnen overgaan in superrrdikke break downs waar elke metalhead wel op bangt als een Malle! De deuren van Buk Buk gaan open om 21.00 uur. De entree bedraagt drie euro.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11