contact Dodenherdenking in Heiloo 19 HEILOO J Voorjaarsmarkt GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving UITKIJKPOST 29 APRIL 2008 Foto: Ariana Schroor nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Op zondag 4 mei wordt ook in Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking gehouden. U kunt meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monu ment 'De Man van Vught', waar twee minuten stilte in acht wordt genomen. Hieronder volgt het volledige programma van de herdenking. Vöörafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische vie ring die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die wensen deel te nemen aan de Stille Tocht de gelegenheid hebben zich te begeven naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg. De dodenherdenking wordt afgeslo ten met een muzikale afsluiting in de Witte Kerk. Programma van de dodenherdenking 18.00 uur: vlaggen half stok Vanaf dit'tijdstip hangen de vlaggen van alle openbare gebou wen half stok. De vlag blijft tot zonsondergang halfstok. Het halfstok houden van de vlag doet recht aan het ingetogen karakter van de avond van de vierde mei, waarbij respect en herinnering voorop staan. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen. 19.40 uur: start van de Stille Tocht De Stille Tocht vertrekt vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument 'De Man van Vught'. ledereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. De aanwezigen in de Ter Coulsterkerk hebben gelegenheid om aan te sluiten. 19.50 uur: aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia brengt toepasselijke muziek ten gehore. Even voor 20.00 uur leggen de burgemeester en wethouders een krans bij het monument. 20.00 uur: twee minuten stilte Na het spelen van 'The last post' door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen. Na de twee minuten stilte worden gezamenlijk de coupletten één en zes van het Wilhelmus gezongen, bege leid door Harmonie Caecilia. Na het zingen van het Wilhelmus kunnen de aanwezigen bloemen leggen bij het monument. Eerst leggen scouts bloe men, vervolgens zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen en tot slot leggen de overige scouts bloemen. Er wordt vriendelijk verzocht de plastic ver pakking van de bloemen te verwijderen. 20.10 uur: toespraak burgemeester Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met een korte toespraak door de burge meester. 20.30 uur: aanvang herdenkingsconcert in de Witte Kerk Zoals gebruikelijk vindt hierna een kort herdenkingsconcert plaats in de Witte Kerk (aanvang ca. 20.30 uur). Dit keer wordt het programma verzorgd door het Arshavir Trio, bestaande uit Gideon Nelissen (viool), Benjamin Hamburger (altviool) en Frank Rutgers (cello). Zij spelen delen uit: Divertimento KV 563 in es - Wolfgang Amadeus Mozart Trio opus 77b - Max Reger Strijktrio opus 9 nr 3 in c - Ludwig van Beethoven Het concert duurt ongeveer 30 minuten. De toegang is gratis. Gezien de aard van dit concert wordt u vriendelijk verzocht na afloop niet te applaudisseren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Bestuursondersteuning, tele foonnummer 072 535 66 41. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Zet u Nationaal Landschap Laag Laag Holland op de kaart? Landschap Noord-Holland zoekt vrijwil ligers voor het inventariseren van alle houtsingels, dijken, poelen, boomgaar den, bosjes en solitaire bomen, knot- bomen, rietkragen en andere kleine landschapselementen in het zuidwes telijke deel van Laag Holland. Het grootste deel van het Nationaal Landschap -is in al eerder geïnventari seerd. Wanneer deze inventarisatie klaar is, staan alle landschapselemen ten van heel Laag Holland op de kaart. Voor het inventariseren zoekt Landschap Noord-Holland vrijwilligers. Nationaal Landschap Laag Holland is het open polderlandschap tussen Amsterdam, Castricum en Hoorn. Het landschap kent vele waardevolle ele menten: houtsingels, dijken, poelen, boomgaarden, bosjes, solitaire bomen en rietkragen. Ze kleden het landschap aan en geven de streek een unieke, herkenbare uitstraling. Behalve de cul tuurhistorische en landschappelijke waarden hebben deze elementen ook natuurwaarde. Ze bieden voor veel vogels en kleine zoogdieren noodzake lijke schuil- en broedplaatsen. In kaart brengen Het doel van de inventarisatie is het in kaart brengen van de verschillende landschapselementen, de aantallen elementen en de huidige toestand. Aan de hand van deze gegevens kan beleid worden afgestemd waarmee de ele menten voor de toekomst kunnen wor den behouden. Het te inventariseren gebied is regio Zaanstad, Graft - de Rijp, Wormerland, Castricum tot aan Heiloo. In de gemeente Heiloo wordt het gehele bui tengebied in kaart gebracht. De uitvoe ring start in april en vrijwilligers voeren de inventarisatie uit. De vrijwilligers gaan in duo's of alleen het veld in. Zij registreren vanaf de openbare weg van alle elementen o.a. de soort, hoogte en soortenrijkdom. Meehelpen bij inventarisatie? Dat kan! Lijkt het u leuk om mee te helpen met onze inventarisatie? Op woensdag avond 7 mei vindt de instructiebijeen komst plaats in Castricum. Wanneer u interesse heeft en enige kennis van natuur en landschap, kunt u contact opnemen met Arthur Schaafsma van Landschap Noord-Holland, 0251 662252. U kunt ook een e-mail sturen naar: a.schaafsma@landschapnoordhol- land.nl Zodra u zich heeft aangemeld, ontvangt u nadere informatie over plaats en tijdstip van de bijeenkomst. De burgemeester heeft een APV vergunning verleend voor het houden van een voorjaars- geraniummarkt op vrijdag 2 en zaterdag 3 mei a.s. op het Looplein. Het Looplein wordt op vrijdag 2 mei a.s. om 12.00 uur afgesloten voor alle ver keer. Deze afsluiting duurt tot zaterdag 3 mei a.s. tot uiterlijk 24.00 uur. Bezwaar Indien u het niet eens bent met een van deze vergunningen kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag waarop de vergunning is verzonden een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 68. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19