Spannende prijsuitreiking Bloemendagen in De Burgerij Vogels kijken in de Wimmenummerduinen tijdens thema-excursie PWN CORSO Tentoonstelling met Hortus Bulborum als thema regio 27 B|OSCOOP RESERVEREN: 0251 - 652291 Programma mei t/m 7 mei 2008 "The Kite Runner" "Zomerhitte" "No Country for Old Men" "Winx Club" (NI) "Horton (NL)" www.corsobioscoop.nl Weersomstandigheden tijdens de opbouw van de mozaïeken en in het weekend waren optimaal Boswachter Luc Knijnsberg neemt liefhebbers mee op zoek naar vogels Deze excursie is geschikt voor 12 jaar en ouder vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 20.15 uur 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag 20.15 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag, vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur l vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum •Tei.0251 - 65 22 91 LIMMEN - Betej* hadden de Bloemendagen in Limmen dit jaar niet kunnen beginnen. Niet warm of te koud, weinig wind en geen regen. ADVERTENTIE Optimale weersomstandigheden om de stukken op vrijdagavond en zaterdagochtend te plaatsen in de tuinen of gemeenteperken. Het gehele weekend was het in het bol- lendorp een gezellig komen en gaan van bezoekers die de mozaïeken kwamen bewonderen. Zaterdagavond 26 april vond in de Burgery van Limmen de prijsuit reiking plaats van de Bloemendagen, waar het tot het laatste moment spannend bleef wie de winnaars waren. Uiteindelijk werden onderstaande mozaïeken beloond met een onderscheiding. De winnaar van de Zilveren Tulp (het mozaïek met het hoogst aantal punten) is dit jaar Beijing van de Gaasverwerkers. Zij behoorden tot de categorie mozaïeken groter dad 4m2. Winnaar in de categorie kleiner dan 4m2 is geworden de Bartigondiërs met Boer zoekt vrouw. Deze ploeg heeft tevens de straatprijs gewon nen, die geheel in het teken was van het mozaïek. Winnaar in de catego rie traditioneel mozaïek (deze ligt op een zogenaamde beun) is gewor den: We doen 't met de buren, met het onderwerp Beijing 2008. Winnaar van de Persprijs is gewor den: Klus van 55 plus met het prachtige portret van Benazir Bhutto, de om het leven gebrachte Pakistaanse oppositieleidster en ex- premier. Wilt u weten wat de punten zijn van de genoemde winnaars en bent u benieuwd naar de winnaars v van de tuinkeuring en de overige uitslagen in de verschillende catego rieën? Deze kunt u lezen op www.bloemendagenlimmen.nl. Na de opening van de Bloemendagen, die werd verricht door burgemeester Emmens-Knol, reed een delegatie Limmers met een touringcar langs de route. EGMOND - Op dinsdag 6 mei gaat boswachter Luc Knijnsberg om 19.00 uur met liefhebbers op zoek naar de vogels in het PWN-duingebied. Hij vertelt niet alleen over de broedvogels maar ook over de trekvogels, die deze duinen aandoen tijdens de voorjaar strek naar het hoge noorden. De Starrevlak en vogelkijkhut de Vlieger worden bezocht, waar altijd wat te genieten is. Soorten als dodaars, nachtegaal, zomertortel en koekoek zullen te zien of te horen zijn. Juist in de Wimmenummerduinen komen soor ten voor die uniek zijn voor Nederland. De excursie is geschikt voor personen vanaf twaalf jaar. U meldt zich aan voor deze boeiende excursie via tel. 0900-7966288 of www.pwn.nl/activiteiten. De deelna mekosten bedragen 3,50 euro. Dit bedrag is inclusief eenmalige toe gang tot het Noord-Hollands Duinreservaat. De excursie start om 19.00 uur vanaf parkeerplaats de Nollen, gele gen aan het Nachtegalenpad (het weggetje westelijk vanaf de Herenweg) in Egmond aan den Hoef. Deze leuke en leerzame wan delexcursie duurt ongeveer twee uur, afhankelijk van wat er onder weg wordt gezien. Op zoek naar de nachtegaal in de Wimmenummerduinen. Eigen foto "V b*> Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23