Perkgoedspecialist Schilder weer geopend Directie Mulder Obdam uitgebreid Project Monnikenwerk en de cultuurhistorische waarde van Egmond De Vriendschap met Koninginnedag Alewijn Ott kanshebber AutoBedrijf van het Jaar REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Bij Maria op de koffie De oever van de vaart is een oorspronkelijk jaagpad UITKIJKPOST 29 APRIL 2008 LIMMEN - Na een lange winter komt het voorjaar langzaam op gang. De tuinen worden opgeknapt, maar hoe breng je zo snel mogelijk kleur en het voorjaar in jé tuin? Door het planten van allerlei soorten perkgoed! Hiervoor kunt u elke dag terecht bij Perkgoedspecialist Schilder in de kas aan de Rijksweg in Limmen, achter Gerton, tegenover garage Kleverlaan. De plan ten komen uit 1000 vierkante meter eigen kwekerij, zijn van zeer goede kwaliteit tegen een gunstige prijs. Naast hanging baskets, geraniums, pet unia's, fuchsia's en allerlei andere soorten éénjarige planten, worden ook verschillende potten, plantenbakken en fraaie accessoires verkocht. Daarnaast is er ook een uitgebreid aanbod van vaste planten. Heeft u zelf plantenbakken, dan kunt u deze langsbrengen om door ons op te laten maken, met de door u uitgekozen planten. De kas is maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur geopend. Het project Monnikenwerk is uniek en beoogt een herstel van de natuur- en cultuurhistorische waarden van de Egmonden. Foto: Carolien Breed met elkaar verbindt. Eén van deze wandelroutes begint bij de Adelbertusakker. Het zal, via het historische centrum van het dorp, een deel van het oude jaagpad vol gen. Dit loopt langs het oorspronke lijke haventje en de Abdij van Egmond-Binnen, richting de bos rand van Heiloo en weer terug door de duinen richting startpunt. Sporen van het cultiveren van het landschap door de monniken zijn terug te vinden in de vorm van dijk jes en ingepolderde moerassen, die nu als landbouwgrond in gebruik zijn." Egmond-Binnen is door haar geschiedenis één van de meest historische plekken van heel Noord- Holland. Langs het Monnikenpad kan men in de nabije toekomst genieten van de natuur en het cultuurhistori sche landschap. Door samenwer king van stichting De Weienmaker, vereniging Dorpsbelangen, de gemeente Bergen, de provincie, Landschap Noord-Holland en het PWN." AKERSLOOT - Op vrijdagmorgen 2 mei om 09.30 uur vindt er in de Rooms Katholieke parochiekerk van Akersloot een bijzondere viering plaats, die geheel gewijd is aan Maria, de moeder van Jezus. Pastor Van Schie zal voorgaan en het dameskoor zal deze viering muzi kaal omlijsten. Na afloop is er gele genheid tot ontmoeting in het paro chiecentrum. Vervolgens is er rond 11.00 uur een Mariahulde in de kerk. Tenslotte volgt er een uitstelling van het Allerheiligste. Alle parochianen en belangstellenden zijn welkom. Heeft U hulp nodig om in de kerk te komen? De leden van de ziekenbe- zoekgroep zorgen desgewenst graag voor vervoer, tel. 0251- 314397. ALKMAAR - Onlangs is de verkiezing 'MijnAutoBedrijf van het Jaar' van start gegaan. Consumenten, een vakjury en branchegenoten beoordelen de komende maanden wie zich 'MijnAutoBedrijf van het Jaar 2008' mag noe men. Deze verkiezing wordt voor het tweede jaar gehouden en is een initia tief van BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven. Autobezitters kunnen tot eind juni met een kaart die bij het autobedrijf wordt ingeleverd of op www.mijnautobedrijf.nl stemmen op hun favoriete onafhankelijke autobe drijf, aangesloten bij BOVAG. De beoordelingscriteria zijn servicebereid heid, vriendelijkheid, deskundigheid en de verhouding tussen prijs en prestatie. Wie zijn stem uitbrengt maakt kans op aantrekkelijke prijzen zoals diverse weekendjes weg, een VIP-bezoek aan Circuit Park Zandvoort en auto-onderhoud ter waarde van 500 euro. Autobedrijf Alewijn Ott is één van de kanshebbers op deze prestigieuze titel. „Met de verkiezing kunnen wij ons autobedrijf nog eens extra op de kaart te zetten. De stem van de consu ment is daarbij heel erg belangrijk. Want uiteindelijk gaat het er toch om hoe klanten ons autobedrijf waarderen", aldus Winfred van autobedrijf Alewijn Ott. Deze consumentenbeoordeling levert een top tien op, waaruit drie finalisten worden geselecteerd door een vakjury. Uiteindelijk bepalen collega-autobedrijven op het Jaarcongres van BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven wie van de finalisten zich 'MijnAutoBedrijf van het Jaar 2008' mag noemen. De bedrijven presenteren zich aan hun branchegenoten met een filmpje en moeten een aantal vragen beantwoorden. Een stemronde onder de aanwezigen bepaalt dan de winnaar. BOVAG Onafhankelijke Autobedrijven behartigt de belangen van ruim 3.400 merkonafhankelijke autobedrijven. Deze bedrijven hebben een ongebonden, zelfstandige positie ten opzichte van autofabrikanten. EGMOND - Monnikenwerk is een initiatief van stichting De Wielenmaker en is een uniek project, dat de geschiedenis van de Egmonden weer tastbaar wil maken. Het project beoogt een herstel van de natuur- en cultuurhistorische waarden van de Egmonden. Enkele onderdelen van het project zijn de aanleg van een wandelpad langs de Egmonder Binnenvaart (is onder deel van het Monnikenpad) en her inrichting van het haventje van Egmond-Binnen. Het project komt in aanmerking voor subsidie. Jaap Kramer van vereniging Dorpsbelangen vertelt: „In vroeger tijden werden het haventje en de vaart, gesitueerd achter het kerk hofje van de Nederlands Hervormde Kerk, gebruikt als waterweg naar Alkmaar. Aan de abdijoever is de kade nog zichtbaar. Na de ver woesting van de Abdij van Egmond in 1573 werden de stenen gebruikt voor de versterking van de stads muur van Alkmaar ter bescherming tegen de Spanjaarden. Dit vervoer ging al per schuit over de vaart. Tot kort voor de Tweede Wereldoorlog werden goederen, via de Egmonder Binnenvaart en de Hoevervaart, per trekschuit vervoerd van en naar het centrum van Alkmaar." Het enige huidige 'obstakel' is een dam in de Egmonder Binnenvaart, die in de toekomst door een bruggetje in de bouwstijl van de Abdij van Egmond wordt vervangen. „Zo zal de vaarroute naar Alkmaar weer (voor kano's) open gesteld worden. De oever van de vaart is een oorspronkelijk jaagpad. Het Monnikenpad is een netwerk van wandelroutes, dat vele interes sante plekken in en rond Egmond AKERSLOOT - In de Vriendschap is traditiegetrouw veel te beleven met Koninginnedag. Zo wordt op dinsdag 29 april begonnen met de Koninginnenacht, wanneer men zich kan vermaken met gezellige muziek, de golden oldies en ook moderne hits. Op woensdag 30 april wordt de grote Klaveijasdrive georganiseerd met tal van mooie prijzen. Als van ouds zal het erg druk zijn met deze klaveijasdrive en daarom is het verstandig om van de voren op te geven tel 0251-312866. De drive -begint om 15.00 uur en na de drive treden de The Surphonics, een geweldige band met muziek uit de jaren '70, zoals The Shadows, The Cats, Golden Earing, The Beatles, Chuck Berry en nog veel meer. Het optreden van de The Surphonics moet u gezien hebben, en speciaal daarom is de entree voor Koninginnedag gratis. HEILOO - Met ingang van 1 mei zal Cor van Vliet als directeur bij Mulder Obdam Bouw B.V in dienst treden. Mulder Obdam meent in Cor van Vliet een directeur te hebben gevonden die een waardevolle bijdrage kan leveren aan de groei van het bedrijf. Met name, zijn bewezen kwaliteiten als bestuurder (waaronder acht jaar wethouder van Alkmaar) en zijn uitgebreide netwerk zullen ongetwijfeld bij gaan dragen aan de door Mulder Obdam beoog de autonome groei. Met de benoeming van Cor van Vliet zal de directie bestaan uit Rob Compaan (directeur Holding), Ton van Langen (technisch directeur), Peter Jongh Visscher (financieel directeur) en Dick Vlaar (directeur commercie en ontwikkeling). Mulder Obdam B.V is een ontwikkelende bouwer met circa 210 werk nemers in dienst. Het hoofdkantoor is gevestigd in Obdam en er zijn nevenvestigingen in Amsterdam en Heemskerk. Als werkgebied van Mulder Obdam geldt óver het algemeen de provincie Noord- Holland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25