Tentoonstelling met Hortus Bulborum als thema Als een lopend vuurtje Natuurwandeling door de Wnrnnenummerduinen REGIO CONQUISTA Nieuwe Hervormde Kerk Limmen weekend omgetoverd tot galerie ...of hoe het verhaal van Jezus de wereld rondging Een soort van gebedsestafette in de regio HALE Soomerwegh in Castricum afgesloten Activiteiten jongerencentrum Conquista Kinderworkshop in De Hoep UITKIJKPOST 29 APRIL 200 De uitzichten van de Hortus Bulborum werken inspirerend voor tal van kunstenaars. Tijdens de ten toonstelling in de Nieuwe Hervormde Kerk tonen zij hun uiteenlopende werk. Eigen foto er zo nu en dan een schilder komt, is geen unicum. Dat een groepje van drie tot vijf mensen komt schil deren evenmin. Een invasie van kunstenaars in zulke grote getale had de tuin in haar lange geschiede nis echter zelden eerder beleefd. Wie de tuin kent, weet dat bepaalde plekken en gezichtspunten schitte rende bijna oud-Hollandse plaatjes kunnen opleveren. Professionele en amateur-fotografen weten in zijn algemeen veel vaker de weg naar de Hortus Bulborum te vinden. Het kerkje wordt voor een weekend tot galerie omgetoverd. Elke kunste naar mag één werk exposeren. De werken zijn ook te koop. Openingstijden: zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Locatie: Zuidkerkenlaan, Limmen Entree tentoonstelling is gratis, entree Hortus Bulborum: volwasse nen 3,50 euro, groepen vanaf tien personen: 2,50 euro per persoon, kinderen tot 12 jaar: gratis. REGIO - 'Dat gaat als een lopend vuurtje' zeggen we wel eens als er een bericht rond gaat, of een roddel, want die gaan vaak sneller. 'Dat gaat als een lopend vuurtje' kan ook worden gezegd over hoe het verhaal van Jezus Christus de hele wereld is rondgegaan. Nu heeft iedereen de beschikking over internet en andere world-wide- web communicatie, maar de volge lingen van Jezus moesten het doen met hun mond en hun voeten. Toch is het verhaal over deze wereldbe roemde man overal op de wereld terecht gekomen en heeft Hij dui zenden volgelingen gekregen tot in onze dorpen aan toe. Om dit te gedenken wordt er tus sen Hemelmaart (1 mei) en Pinksteren (11 mei) een soort van gebedsestafette gehouden in de regio HALE. Elke dag komt men in een van de zes regiokerken om 19.00 uur bij elkaar voor een korte gebedsdienst ter voorbereiding op het Pinksterfeest, het geboortefeest van de kerk. Elke avond wordt een kaars ontstoken op de negenarmige- kandelaar, zodat met Pinksteren de volheid van het licht in het middel punt brand en de kerkgangers als het ware het licht van Pasen zelf uit stralen. Het 'lopend vuurtje' begint op de Adelbertakker aan de st. Adelbertusweg aan de Westkant van Egmond-Binnen op vrijdag 2 mei om 19.00 uur. Vervolgens op maan dag 5 mei in de Rooms Katholieke aan de Wilhelminstraat in Egmond aan Zee, en op dinsdag 6 mei in de Wilhbrorduskerk in Heiloo. Woensdag 7 mei is de Jakobuskerk in Akersloot aan de beurt, waarna het op donderdag 8 mei in de Rooms Katholieke van Egmond aaan den Hoef, en vrijdag 9 mei in de Corneliuskerk van Limmen gebeurt. Op zaterdag 10 mei wordt er in elke kerk een eigen viering rondom Pinksteren gehouden. Misschien voelt u zich uitgedaagd om de komende dagen met de voorgan gers mee te gaan van kerk naar kerk. Zo leert u uw buurtkerken kennen, ontmoet u elkaar en berei- Hpti dp vnnrgangprs 7.irh hiddpnd voor op het feest van Pinksteren. CASTRICUM - De Soomerwegh wordt bij de kruising met de Zeeweg van 5 tot en met 9 mei in zijn geheel afgesloten. Dat is wegens asfaltwerkzaamheden op de rotonde die momenteel wordt aangelegd. Tot 5 mei kan het ver keer Castricum wel verlaten via de oostzijde van de Soomerwegh, daarna wordt zowel ingaand als uitgaand verkeer omgeleid. Deze omleiding gaat via de Oranjelaan, Van Haerlemlaan en Van Oldenbarneveldweg. By slecht weer kunnen de werkzaamheden uitlopen. LIMMEN - In de afgelopen maand lieten kunstenaars van verschillende schildergroepen uit Castricum en Limmen zich inspireren door de bloemen pracht van de Hortus Bulborum. Op paneel of doek, papier of vel lum. Beginnend en geoefend, ama teur en met professionele kwalitei ten in de dop. Op zaterdag 3 en zondag 4 mei is het resultaat in het Nieuwe Hervormde kerkje van Limmen te zien. In totaal deden zo'n 65 kunste naars mee aan de drie schilderd- agen 'op de tuin'; zo'n vijftig men sen van schildersgroep Perspectief uit Castricum, en vijftien van de groepen van Tineke Kramer- Pijnappel en van Willy Min uit Limmen. Schilders, tekenaars en aquarelhsten hadden elk een eigen plekje in de bollentuin gevonden, om ieder op hun manier de bonte bloemenpracht van het Limmense bloemenjuweel te vereeuwigen. De een op een bankje gezeten met een vel papier op schoot, de ander met een schildersezel als ware hij of zij een Jacob Maris of Vincent van Gogh. Een derde lag dan weer op de knieën in het droge, rulle zand. Op één van de ochtenden besloten de kunstenaars echter vanwege de snerpend koude wind de behaag lijke warmte van de bollenschuur te zoeken, om daar hun inspiratie aan het meegenomen materiaal toe te vertrouwen. De schilderdagen von den plaats ter gelegenheid yan de tachtigste verjaardag van deze unie ke museale tuin met zijn levende collectie botanische schatten. Dat Natuurgidsen leiden u door de Wimmenummerduinen. Eigen foto EGMOND - Op zondag 4 mei is er een IVN-Wandeling door de Wimmenummerduinen. De natuurgidsen wachten om 10.00 uur op het parkeerterrein bij het sportcentrum Egmond op belangstellenden. Zij zullen u mee nemen door en vertellen over het Zeedorpenlandschap benoorden Egmond aan Zee. Dit is een zeer afwisselend terrein in de duinen. Door het ontginnen van stukjes land is hier een uniek landschap ont staan, wat nog steeds nauw verbon den is met de Derpers (Egmonders). Het voorjaar is goed op gang gekomen en veel planten, die vooral in de landschap voorko men, staan inmiddels in bloei. Onderweg komt u Schotse Hooglanders en 'wilde' paarden tegen. In de bosjes bij de bewerkte stukjes land nestelen veel vogels en als het een beetje meezit horen we de nachtegaal. Ook vanuit de vogel hut op het Starrenvlak zijn meestal boeiende waarnemingen te doen. De wandeling, die ongeveer twee uur duurt, voert door PWN-gebied; vergeet niet een duinkaart mee te nemen. Van volwassenen wordt een bij drage van 2,- gevraagd, kinderen kunnen gratis mee. Voor informatie, tel. 072-5071885. CASTRICUM - Op zaterdag 10 mei is er vanaf Bezoekers cen trum De Hoep van 10.30 tot 11.30 uur een workshop Bewegen, beleven en ervaren in natuur voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Meedoen kost vijf euro. Bewegen is een natuurlijke behoefte. Kinderen van nu zitten gemiddeld negen uur op een dag en zijn vooral bezig met denken en veel minder met beleven en ervaren. Afwisselend en speels bewegen in een rustig tempo en in de natuur maakt datje kind kan zijn. Je gaatje lekker voelen, wordt er rustig van en het is een vorm van bewegen waar iedereen aan mee kan doen! De bewegin gen zijn afgeleid vanuit de tai chi en yoga. De oude Chinezen heten zich in bewegingen inspireren door de natuur; wuiven als het riet, lopen als een leeuw, wiegen als een boom in de wind. LIMMEN - Jongerencentrum Conquista heeft weer volop acti viteiten voor jong en oud deze week. Voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar, is er Club op de woensdag middag 7 mei. Van 14.00 tot 17.00 uur staan de negen compu ters klaar en de muziek aan, deze mag je zelf komen draaien in de Dj- hoek! Maar je kunt natuurlijk nog veel meer doen. Zo kun je poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de game-cube op groot scherm spelen. In Club X-tra (12 tot en met 16 jaar) is iedereen aanstaande vrij dag en zaterdagavond welkom op de open inloop waar je naast lek ker chillen ook kunt poolbiljarten, tafelvoetballen en virtueel de strijd aan kunt gaan met je vrien den op een van de vele leuke computergames. Al bijgekomen van het spectacu laire optreden van Wave Zero en Minomatic van afgelopen vrijdag in het Conquista Café (16+)? Aankomende vrijdagavond is het gezellige café weer geopend en zal Dj Stan de speakers eens goed tot zijn recht laten komen met heerlijke muziek. Houd de websi te www.conquista.nl in de gaten wamt tweemaal per maand vindt Conquista Live! plaats met ener gieke spectaculaire live optredens van bands uit de hele regio en daarbuiten. Conquista biedt (beginnende) bandjes een podium om ervaring op te doen, interesse om op te treden? Voor meer infor matie bekijk de website. Zaterdagochtend voor de aller kleinsten^ tot en met 9 jaar) in Conquista Kids een activiteit om van te smullen. Ze gaan namelyk zelf een kruidentuin maken in een botervloot. Altijd al een tuintje willen hebben? En heb je groene vingers? Maak je eigen minikrui- dentuin. Entree voor deze acti viteit is slechts een euro. Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrydag van 20.30 tot 01.00 uur, de Club woensdag middag 7 mei van 14.00 tot 17.00 uur en de Conquista Kidsclub zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. Meer informatie op www.conquista.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 27