Joris Molenaar wint International Dutch Youth Cup Limmen 1 welverdiende kampioen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Kramer en Dahi kampioen bij Vredeburg Joris Molenaar +90 kilo is nog volop in strijd voor de EK kwalificatie Extra steun voor jeugd G-voetbal HSV Na een 0-8 overwinning tegen DTS verdiend kampioen sport3i Turnvereniging Tios viert 50-jarig jubileum in circustent JUDO HEILOO - Zaterdag werd in Maasluis een internationaal judotoernooi van hoog niveau georganiseerd. Dit was tevens het laatste Nederlandse meetmoment voor de vraag welke judoka's Nederland gaan vertegenwoor digen op de Europese kampi oenschappen tot 17 jaar. Kars Zoon zat voor het eerst in de gewichtscategorie tot 60 kilo. Zijn eerste partij was gelijk tegen de latere kampioen. In een redeüjk gelijk opgaande partij, kreeg Kars halverwege de partij een score tegen. In de verlie zers ronde was Kars niet voldoende scherp en ging de partij snel verlo ren. Timo Lesterhuis (-81 kilo) zat ook voor het eerst in een nieuwe gewichtcategorie. Timo verloor zijn eerste partij met een klein verschil van zijn Duitse tegenstander, die later het brons zou veroveren. In de verliezersronde wist Timo te winnen van de Noord-Hollands Kampioen tot 81 kilo. Daarna werd van een Duitse judoka verloren en was het toernooi over voor Timo. Joris Molenaar +90 kilo is nog volop in strijd voor de EK kwalifica tie. Een goede prestatie was nodig in Maasluis. De eerste partij wist Joris zijn Duitse tegenstander met een Sumi-Gaeshi te werpen. Dit was direct een ippon. De tweede partij was tegen de Nederlands kampioen. Deze keer was Joris duidelijk de betere. In het begin kreeg Joris een bestraffing tegen voor een pak- kingsfout. Daarna scoorde hij een yuko met een fraaie overname. Vervolgens besliste hij de partij met een Harai- Goshi. De derde partij scoorde Joris snel een wazari met een overname en daarna besliste hij de partij met een tiltechniek. Na, deze winst was voor Joris de titel binnengehaald. Door deze over winning heeft Joris een grote stap gemaakt richting deelname aan het Europees Kampioenschap in Litouwen deze zomer. Met een overtuigende overwinning op DTS in Oudkarspel behaalde de spelers van Limmen 1 het kampioenschap. Foto: Rob Blom VOETBAL LIMMEN - Door een overtuigen de 0-8 overwinning in de laatste competitiewedstrijd tegen het al gedegradeerde DTS, heeft Limmen 1 afgelopen zondag het felbegeerde kampioenschap behaald in de vierde klasse A. Met maar üefst vijf bussen vol supporters uit Limmen kleurde het sportpark in Oudkarspel oranje-wit en alleen al vanwege die geweldige support, kon het eigenlijk niet meer mis gaan. Het was de uitblinkende Rene Hof die al snel de score open de, waarna youngster Rik Seignette met een technisch hoogstandje de score binnen acht minuten op 0-2 bracht en de wedstrijd al besliste. Nadat Rene Hof met een magnifiek boogballetje de ruststand op 0-3 had bepaald, trakteerde de ploeg uit het bollendorp zijn supporters op nog een aantal mooie doelpunten in de tweede helft, waarbij met name de vrije trap van Gido Meijer de hoofdprijs verdiende. Rene Hof, Jeroen Veldt en tweemaal Ron van Stralen zorgden voor een eclatante 0-8 overwinning. Een trotse voorzitter kon een heuse kampioensschaal aan aan voerder Cris Zomerdijk overhandi gen, waarna het feest volledig los barstte. In colonne werd teruggekeerd naar Limmen alwaar de selectie op een platte kar een rondrit door het dorp maakte waar bij moeder Koot, een van de trou we Limmensupportster, niet werd vergeten. Daarna zorgden honderden sup porters voor een schitterende aan komst op sportpark Dampegheest en werd een groot feest gevierd in de Limmer kantine. Limmen 1 is derde klasser! LIMMEN - Op vrijdag 18 april speelde Schaakvereniging Vredeburg ronde 25. In groep A speelde Admiraal voor zijn laatste kans tegen koploper Kramer. Na een hevige positionele strijd op de koningsvleugel wist Kramer de stelling dermate te nivelleren dat tot remise werd besloten. Hiermee werd Koen Kramer weer kampioen. In groep B had Ozair Dahi genoeg aan remise tegen Karei Voorwalt, omdat zijn enige achtervolger, Allard de Vries, verloor van Thomas Komin. Ook Ozair mocht zich na afloop kampioen noemen. Op 9 mei is de massakamp tegen Oppositie uit Heiloo en op 16 mei wordt de laatste competitieronde gespeeld. Joris Molenaar scoort een ippon. HEILOO - De Cruyff Foundation laat kinderen sporten en spelen door middel van het realiseren van Cruyff Courts (een moderne variant van het aloude trapveldje dat aange legd wordt om een veilige plek in de buurt te creëeren om te sporten en te spelen) en door het ondersteu nen van talloze sporten voor jeugd met een beperking. Ook de G-voetbal is volledig opge nomen binnen de KNVB en in 2006 heeft de Cruyff Foundation, in samenwerking met de KNVB mate rialen beschikbaar gesteld aan alle Jeugd G-teams zoals voetballen, pionnen en hesjes. Eind 2007 kon den alle clubs met Jeugd G-voetbal konden een aanvraag indienen voor een aanvullende bijdrage van 1.000,- per vereniging. HSV uit Heiloo heeft de aanvraag ingediend voor materiaal en vervoerskosten en deze is goedgekeurd! De Johan Cruuff Foundation is büj met de vele enthousiaste reacties en hoopt dat deze actie resulteert in nog meer activiteiten en plezier bij alle deelnemende teams. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 29