Lourens van Veelen kampioen Rapidschaak HZV Goud van Oud zaalvoetbaltoernooi Veteranenkeeper neemt afscheid van grote liefde Aantrekkelijk top atletiek bij Trias Turnvereniging Tios viert jubileum in echte circus-tent op de Vuurbaak SPORT 31 Bij Oppositie krijgt Rapidspeler twintig minuten Volgens het reglement werd er gekeken naar de weerstandspunten Nieuwe trainers HSV ondertekenen contract HSV keeper Kraakman blijft de club wel steunen Circus Bongo bereid gevonden de tent uit te lenen aan jubilerende vereniging UITKIJKPOST 29 APRIL 2008 VOETBAL HEILOO - Na 24 jaar trouw onder de lat te hebben gestaan nam Jack Kraakman van HSV veteranen 2 dit weekend afscheid van zijn sport, zijn team en zijn grote liefde: het keepen. Zijn laatste wedstrijd was een thuiswedstrijd tegen LSW en het werd 1-0 voor HSV Jack hield dus de nul en dat maakte zijn beslissing een stuk makkelijker. Langs de lijn was het druk met vaste supporters en enthousiaste belangstellenden die speciaal op dit af scheidsduel waren afgekomen. Voor de wed strijd hadden zijn jarenlange team genoten de beide doelen rood geel versierd en draaide er op het sport park muziek met de naam Jack in de titel. De nu 54-jarige Jack is pas op dertigjarige leeftijd op het veld gaan keepen. Hij starte destijds in HSV 7 en is samen met deze jon gens overgegaan naar het tiende en later naar de veteranen van de club. Naast keeper is Jack ook al heel wat jeugdtrainer en begeleider van diverse leeftijden. Dit vrijwilligers werk blijft hij met veel plezier doen. Door de weeks en op zaterdag zal hij dus nog veel by de jeugd van de club te zien zijn. Zijn teamgenoten eerden Jack Kraakman met gezang in de rust, een gedicht in het club blad en met een welgemeend 'geweldig gedaan' aan de feesttafel na de wedstrijd. Het team heeft een geweldige verjonging gevonden in Michel Engelsman die een rijk ver leden heeft bij verschillende Amsterdamse voetbal verenigingen. SCHAKEN HEILOO - Rapidschaken is een aparte discipline in het schaak spel. Het houdt het midden tus sen het echte snelschaken, waarbij je zo weinig tijd hebt dat je vooral op je gevoel speelt, en het gewone schaak, waarbij je tijd genoeg hebt om ingewikkelde stellingen door te rekenen en de stelling als het ware goed op je te laten inwer ken. Bij Oppositie krijgt een Rapidspeler twintig minuten voor de hele partij. Er worden dan drie partijen per avond gespeeld. Het totale Rapidtoernooi omvat drie avonden, verspreid over het compe titiejaar. Elke speler mag drie partij en missen door verhindering (werk, ziekte, vakantie et cetera) en ont vangt dan drie remises. Alleen de laatste avond is hierop een uitzon dering: afwezigheid is een 0. Lourens van Veelen is een meester op het terrein van het Rapidschaak. Als zijn vlag op vallen staat zet hij als het ware de turbo aan en produ ceert dan achter elkaar wonder schone sterke zetten. Hij heeft de door zijn eigen bedrijf gesponsorde beker dan ook reeds drie keer op rij gewonnen (mag hem dus houden) en ging er afgelopen dinsdagavond eens goed voor zitten om hem voor de vierde keer op rij te winnen. De laatste ronde moest hij aantreden tegen Frits van der Werff, die ook onder de ergste tijdsdruk uiterlijk onbewogen zijn zetten doet, onge twijfeld inwendig kokend en sto mend. Onder het oog van een adem loos toekijkend pubhek legde Frits Lourens op de pijnbank en Lourens moest met de vlag op vallen opge ven. Beide spelers hadden toen zeven punten uit negen partijen. Volgens het reglement werd er toen gekeken naar de weerstandspunten, die de zwaarte aangeven van de tegenstanders. En aldus werd Lourens toch opnieuw Rapidkampioen - van Oppositie over het seizoen 2007/2008. Frits had bijna gezorgd voor een unicum: kampioen worden terwijl je een hele avond (bij hem de tweede) verhinderd was. Hij haalde de laatste ronde dan ook drie uit drie. Een spannend toernooi is op een waardige manier afgesloten. ZAALVOETBAL HEILOO - Paul Farenhorst, Rob Kuiper, Ferry Moleman, Ruud Admiraal, Fons van Haastrecht. Zomaar een paar namen van geronomeerde zaalvoetballers van weleer. Wat te deuken van verenigingen als HZV de Viersprong Handsome Eight en White Stones. Coaches als Pane Beentjes, Peter Koch, Piet Oud en Ton de Zeeuw. Menig hart gaat sneller kloppen, als er wordt terug gedacht aan de prachtige wedstrij den die deze verschillende teams tegen elkaar gespeeld hebben. Maar er is weer hoop. De mannen zijn wat ouder geworden, doch hebben het spehetje nog steeds in de benen en zullen op zondag 1 juni weer de strijd met elkaar aan gaan binden. Oude vetes zullen worden uitge vochten en menig flashback zal deze dag weer langs komen. Deelnemende verenigingen zyn in ieder geval Foresters, HSV Heiloo, HZV de Viersprong, FC Rolff, Crawford, Handsome Eight en White Stones. Ook is dè organisatie nog bezig om een goud van oud team mee te laten strijden om de eerste goud van oud bokaal. Mogelijk zullen hier enkele ex-profs hun kunsten komen vertonen. Plaats van handeling is uiteraard sporthal het Vennewater, aanvang 11.00 uur. HEILOO - Vorige week zijn de contracten getekend waarmee HSV de twee nieuwe trainers aan zich bindt. Onder toeziend oog van penningmeester Jos Rietsema (links) en voorzitter Theo Kaandorp (rechts), hebben de hoofdtrainer Edwin Veenstra (tweede van rechts) en assistent-trainer Arjan Huisman (tweede van links) hun handtekening onder een eenjarig contract gezet. Beide trainers heb ben enorm veel zin om met de selectie van HSV aan het werk te gaan en volgend seizoen te proberen om bij de eerste vier ploegen te eindigen, in verband met de invoering van de nieuwe klassen in het amateurvoetbal. Eigen foto ATLETIEK HEILOO - Op donderdag 1 mei (Hemelvaartsdag) organiseert atletiekvereniging Trias de jaar lijkse Hemelvaart-wedstrij d. Middels prijzengeld op alle onder delen, beschikbaar gesteld door diverse sponsoren, wordt een aan trekkelijke wedstrijd georganiseerd met een goede deelname en aan sprekende prestaties. De verwach ting is dat zeker 250 atleten uit heel Noord Holland zullen deelnemen, die op de verschillende nummers zullen starten. Traditioneel wordt een zeer groot en kwalitatief bijzon der goed deelnemersveld op de 800 meter verwacht. De wedstrijd start om 12.00 uur met de 100 meter voor heren en dames, de 800 meter zal om circa 13.00 uur starten. Verder zijn er de loopnummers 200 meter, 3000 meter, de vier maal 200 meter estafette en er is gedurende het loopprogramma discuswerpen, kogelstoten, verspringen en hoog springen. Kijk op www.avtrias.nl voor meer informatie. LIMMEN - Turnvereniging Tios uit Limmen viert dit jaar haar vijftigste verjaardag. Een jubi leum dat groots gevierd gaat worden met op zondag 8 juni onder andere drie spectaculaire shows, opgevoerd door Tios- leden in de prachtige tent van circus Bongo. De voorbereidingen hiervoor zijn al enkele maanden gaande en het belooft een verrassende gebeurtenis te worden. Om het mogelijk te maken dat de drie Tios-shows wor den gegeven, is het van belang dat de shows, gegeven door circus Bongo zelf, op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni goed worden bezocht. Inmiddels is de kaartverkoop voor de voorstellingen van Circus Bongo gestart en kaarten voor de voorstel lingen zijn te verkrijgen aan de serv icebalie van Albert Heijn te Limmen. De spaarzegelactie om met korting kaarten te kopen voor hpt circus ging 25 maart van start en duurt nog tot en met 9 mei. Het circus geeft op vrijdag 6 juni een voorstelling om 16.30 uur. Op zaterdag zijn de voorstellingen om 18.30 uur en 20.30 uur. De nostal gische woonwagens en de authen tieke theatertent worden in het park aan de Vuurbaak neergezet en net als Tios viert ook Bongo dit jaar een jubileum: het circus bestaat dit jaar dertig jaar en voor deze jubileums how is een bijzondere selectie gemaakt van circusartiesten. Slotstuk van de Surprise-show van Circus Bongo is motoractro- baat Roberto Langroni, de Brad Pitt in de circuswereld. Eigen foto Zowel op het gebied van dieren- dressuur als acrobatiek viert Circus Bongo met deze productie hoogtij. Met elementen als het clowneske typetje Dropje, het jonglerende duo Phoenix, trapeze artieste Lagranova en het boerderijdierenrepertoire van Eddi Laforte, probeert circus Bongo zich te onderscheiden van andere circussen. Het slotstuk is in handen van Roberto Lagroni, met zijn ronkende moteract is hij de Brad Pitt van de circuswereld. Met dit concept leveren de artiesten van Bongo het bewijs dat het circus een 'surprise' blijft voor jong en oud. Om het jubileumevene ment een succes te laten worden, heeft Tios heel veel hulp nodig. In het weekend zelf zijn veel mensen nodig die helpen bij bijvoorbeeld opbouwen, inrichten, shows bege leiden, catering en kaartcontrole, terwijl voor die tijd de organiseren de klusjes om versterking vragen. Voor informatie hierover kunt u contact opnemen met de jubileum commissie: Stephanie Out, tel. 06- 46144465 of Henk van der Linden, tel. 06-51746639.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 31