Koninginnedag 30 april Hemelvaartsdag 1 mei Koopzondag 4 mei Van 10.00 tot 17.00 uur Vier Koninklijke Onderscheidingen voor inwoners van Heiloo Autoschade Service Bas Uijttewaal H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 29 APRIL 200 Heerhugowaard Middenweg A1072-5757157, donderdag en vrijdag koopavond* 111 At 11111 *donderdag 1 mei geen koopavond! EXTRA OPEK In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie©uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Bas Uijttewaal, De Boekei 35c, 1921 CE Akersloot, tel. 06-51023748, e-mail: autoschadeservicebasuittewaal@planet.nl AKERSLOOT - Vanuit Heiloo aan het einde van de Kanaalweg, net voor de bocht naar links, is sinds 2007 Autoschade Service Bas Uijttewaal gevestigd. Hier kan iedereen met schade aan plaatwerk, bekleding of een ruit van de auto terecht. Bas Uijttewaal is gespecialiseerd in 'uitdeuken zonder overspuiten'. „Dit is een vrij nieuwe toegepaste techniek die in 1993 vanuit Amerika naar Nederland is komen overwaaien, waarbij kleine deukjes zonder lakschade onzichtbaar worden uitgedeukt. Voordeel van deze techniek is dat het snel, goedkoop en toch heel vakkundig kan wor den uitgevoerd. De deuk is na behandeling niet meer terug te vinden. Daarnaast is het veel milieuvriendelijker dan het overspuiten van een deel!" Bas Uijttewaal begon in 1989 als leerling-plaatwerker. Jarenlang voerde hij het gangbare uitdeukwerk uit, met hamer,.tas en plamuur. „Daar ik veel aanleg voor dit werk heb, stuurde mijn toenmalige werkgever mij in 1994 op cursus bij 'Restyle', waar ik het uitdeuken zonder spuiten leerde. Vanaf 1995 ben ik ruim twaalf jaar werkzaam geweest als plaatwerker bij het Europees distributiecentrum van Nissan auto's, in de haven van Amsterdam. Hier deukte ik dagelijks het plaatwerk van beschadigde auto 's uit volgens deze nieuwste techniek. In 2004 ben ik, in overleg met mijn werkgever, gedeeltelijk voor mezelf begonnen. Als freelance-plaatwerker werkte ik bij autoschadebedrijven. Dit gecombineerd met uitdeuken zon der spuiten voor dealers en particulieren, waarbij ik op locatie met mijn mobiele werkplaats (mijn bus met gereedschap) klussen uitvoer. Bij par ticulieren ben je soms afhankelijk van de weersomstandigheden, omdat je niet altijd binnen kunt werken. Daarom heb ik vanaf 2007 een vaste werk plaats op De Boekei, waar ik onder goede en altijd gelijke omstandighe den mijn werk kan uitvoeren." Door de werkplaats kan Bas zich richten op reparaties voor particulieren en dealers: zowel voor uitdeuken zonder spuiten als voor 'spotrepair' (dit is het bijwerken van een krasQe) of beschadiging in plaats van een heel deel over te spuiten) en voor bekle ding- en ruitreparaties kan men bij Autoschade Service Bas Uijttewaal terecht. De verzamelnaam voor bovenstaande reparaties is 'smartrepairs'. Bas: „Het aan te bevelen eerst per telefoon een afspraak te maken. Zo kan ik mijn planning aanpassen met mijn mobiele werkzaamheden. Voor 'smartrepairs' hoeft men in de regel de auto maar één werkdag te missen en kan men hem dezelfde avond weer ophalen. Hagelschade is zeer goed te verhelpen met uitdeuken zonder spuiten. Maar omdat het om heel veel kleine deukjes gaat, zal het meer tijd in beslag nemen. Ook voor spuit- klussen staan meerdere werkdagen." Bas is door jarenlange ervaring en zijn vakkundigheid gevraagd door opleidingscentrum Restyle om de cur sus uitdeuken zonder spuiten te gaan geven. Zo'n twee keer per jaar is hij nu zelf de instructeur om deze milieuvriendelijke, goedkope en snelle techniek aan anderen te leren! Hij is tevens licentiehouder van Restyle. HEILOO - Vrijdag 25 april heeft burgemeester Romeyn Konin klijke onderscheidingen uitge reikt aan drie inwoners van Heiloo: mevrouw Kalter-Groot en de heren Rijneveld en Calf kregen het versiersel opgespeld. De lintjes zijn uitgereikt tijdens de Algemene Gelegenheid 2008 in de Witte Kerk. Op Texel is aan de heer van Walree, even eens inwoner van Heiloo, een onderscheiding uitgereikt door burgemeester mevrouw Geldorp - Pantekoek. Mevrouw mr. D.A. Kalter- Groot (1947) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij ont ving de onderscheiding voor haar grote inbreng als vrijwilliger bij de Rechtswinkel Heerhugowaard. Sinds haar komst speelt zij nu al 22 jaar een sleutelrol in de continuïteit van de organisatie. Mevrouw Kalter- Groot heeft als behandelaar vele juri dische vragen behandeld en vele cli ënten bijgestaan. Ook zorgt zij bij de Rechtswinkel voor begeleiding en coördinatie en organiseert zij regel matig voor de medewerkers bij- en nascholingen. Daarnaast heeft zij de universitair studenten, die tijdelijk aan de Rechtswinkel verbonden zijn, begeleid als mentor. Mevrouw Kalter-Groot is werkzaam als griffier bij de Rechtbank Alkmaar. De heer G.W.C. Rijneveld (1929) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding op grond van zijn langdurige vrijwillige inzet voor diverse (bestuurlijke) activiteiten, onder andere op het terrein van het kerkelijk leven, de zorg en de sport. Van 1976 tot 1989 was de heer Rijneveld zeer actief bestuurslid van de Nederlands Hervormde Gemeente van Heiloo. Na zijn actie ve loopbaan is hij penningmeester geweest bij de stichting Protestants Christelijke Tehuizen voor Verstandelijk Gehandicapten in Noord-Nederland, de Christelijke voetbalvereniging Jodan Boys, de stichting Sociaal Pedagogische Zorg en lid van het bestuur van de stich ting Vrienden van de Philadelphia Zorg. In 1994 is hij mede-oprichter geweest van Probus Heiloo, waarvan hij tot op heden penningmeester is. In zijn werkzame leven is hij werk zaam geweest als directeur van de Gemeentelijke Accountantsdienst Alkmaar. De heer EJ.E. Calf (1941) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving de onder- scheidign voor zijn langdurige (bestuurlijk) werk op diverse maat schappelijke terreinen. Bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging 'Ornithophilia', een vereniging van fokkers van pluimvee, konijnen, watervogels en sierduiven, is de heer Calf van 1989 tot 2005 penning meester geweest. Bij de Kleindiersportvereniging Aves- Alkmaar heeft de heer Calf van 1974 tot heden diverse functies bekleedt. De heer Calf is ook penningmeester bij de Asseldelfter en Noord- Hollandse Blauwen Club, die zich sterk maakt voor Noord-Hollandse hoenderrassen. Hij is sinds de oprichting in 1996 voorzitter van de 'LJsberen', een club die zich ten doel stelt veteranen aan te moedigen om tot op hoge leeftijd de schaats- en fietssport te beoefenen. Voorts is de heer Calf penningmeester geweest van de oudercommissie van O.B.S. De nieuwe Hoeve in Heiloo en gedu rende twee jaar voorzitter bij Badmintonvereniging 't Vennewater. Van 1998 tot en met 2002 was hij bestuurlid van de WD Heiloo. Van 2002 tot eind 2007 was hij gemeen teraadslid voor de WD in Heiloo. Hij is nog actief als Buitengewoon Ambtenaar van de Burgerlijke Stand in Heiloo. De heer Calf was werk zaam als directeur van het filiaal in Heiloo van de Nutsspaarbank West Nederland (thans Fortis). De heer H. van Walree (1935) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Aanleiding voor deze benoeming is dat hij precies 40 jaar trainer is bij de loopgroep voorheen van het Amsterdamse bedrijf Maple Leaf, inmiddels vereniging 'Loopgroep Sporffit'. De heer Walree is van cruciaal belang geweest voor deze vereniging als trainer, als leider en bestuurder van de vereniging, als stimulator, als begeleider van indivi duele deelnemers en als redacteur van een nieuwsbrief. De heer Walree voert al deze activiteiten uit tegen een kleine vergoeding. De heer Walree heeft daarnaast diverse acti viteiten op het gebied van sport ont plooid. Tijdens zijn actieve atletiek- carriere is hij regelmatig jurylid geweest en heeft hij als redacteur van enkele clubbladen gewerkt. Van 1991 tot 1998 was de heer Van Walree actief bij het Veteranen- platform van de Atletiekunie. De heer Van Walree is bijna 40 jaar werkzaam geweest bij de gemeente Amsterdam als ambtenaar bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. De heer G.W.C. Rijneveld De heer F.J.E. Calf Mevrouw D.A. Kalter- Groot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5