Cursus borders bij Jeanine Jonker Informatiemiddag Fietsen in en rond Berlijn over de WMO Nederlands Kampioen vierspanrijden geeft gastlessen bij menvereniging Starrenburg INGEZONDEN MEDEDELING CONQUISTA Witviswedstrijd HSV Limmen in Noordhollands Kanaal Bestelauto gestolen Wet Maatschappelijke Ondersteuning nader belicht Conquista barstensvol activiteiten! De vaardigheidsproeven zijn voor het publiek spectaculair om te zien Voor de menlessen hebben zich inmiddels tien combinaties opgegeven. LIMMEN - De Engelse term border wordt gebruikt voor een strook beplanting met een kleurrijke uitstraling. In deze cursus puzzelen de deel nemers stap voor stap, tot een beplantingsplan op papier uitgewerkt is. De eigen situatie is het uitgangspunt en iedere deelnemer maakt zijn per soonlijke beplantingsplan. Onder de vakkundige begeleiding van Jeanine Jonker lukt het iedereen een vakkundig beplantingsplan te maken. Een unieke werkwijze brengt de deelnemer stap voor stap naar meer gegevens over de te kiezen plant. Hoogte, bloeitijd en kleur brengen ieder een naar een plantennaam. Handig lesmateriaal maakt kennis van planten niet nodig, hierdoor is de cursus voor iedereen toegankelijk. Op de dinsdagen wordt er vanaf 20.00 uur lesgegeven in het eigen leslo kaal aan de kerkweg 24 in Limmen. Natuurlijk kunt u het programma over zicht en de inhoud van de cursus nog eens rustig doorlezen op: www.tuincursussen.nl of bellen naar Jeanine Jonker, tel. 072-5053646. REGIO - Één van de doelen van Stichting meer Bewegen is het stimuleren van bewegen onder 55+ ers. Omdat bewegen en vakantie goed zijn te combineren, organiseert Stichting meer Bewegen een zeven daagse fietsreis in en rond Berlijn, met vertrek datum 6 september. De fietsreis is bedoeld voor fietsliefheb- bers die geen fietsmaatje kunnen vinden en voor iedereen die graag eens in het buitenland zou willen fietsen. Deze fietsreis wordt op vrij willige basis door twee bewegings docenten begeleid. Wilt u meer weten over deze fietsreis dan kunt u contact opnemen met Stichting meer Bewegen, tel. 072-5053702 of via treeswerring@planet.nl. AKERSLOOT - In de nacht van vrijdag op zaterdag 3 mei is een witte VW-bestelauto, met kenteken VN-49-XK, gestolen vanaf het bedrijventerrein aan de Molenlei in Akersloot. Om op het terrein te komen werden twee sloten van het toegangshek uitgeboord. Heeft u informatie? Neem dan contact op met de politie, tel. 0900-8844. LIMMEN - Op donderdag 15 mei zal uitvoerige informatie worden gegeven over de WMO in het kader van de KB O thema middagen voor senioren. Zoals gebruikelijk wordt de mid dag gehouden in Cultureel Centrum Vredeburg vanaf 14.00 uur. De Wet Maatschappelijke Ondersteuning is ingegaan op 1 januari 2007. De WMO vervangt de wet Voorzieningen Gehandicapten de Welzijnswet en een deel van de AWBZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). De uitvoering is opgedragen aan de gemeenten. Voor velen bestaat er nog onduide lijkheid over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Deze middag is speciaal bedoeld om inzicht te krijgen in de mogelijhe- den die de WMO u biedt. Toelichting op de WMO wordt gege ven door de heer Dennis Bruijn, coördinator van het team Zorg in de gemeente Castricum. Hij zal ingaan op de voorzienin gen die vallen onder de WMO: woonvoorzieningen, vervoersvoor zieningen, rolstoelen en hulp bij het huishouden. Aanvragen voor hulp worden behandeld door het zoge naamde Zorgloket. Een andere dienst is bijvoorbeeld toekenning van parkeerkaarten voor gehandi capten. Kom vooral met vragen. De heer Bruijn zal hierop graag ingaan. Senioren uit Limmen en omgeving zijn allen welkom. Ook wordt uw aandacht gevestigd op een stadswandeling door Oud- Amsterdam op donderdag 22 mei, onder begeleiding van de Dick Keijzer, vertrek om 10.00 uur bij de Schreierstoren. HEILOO - Het Noordhollands kanaal bij Akersloot was het strijdtoneel van de tweede witviswed strijd van HSV Limmen. Nico Schouws wist desondanks zijn aas enkele meters uit de overkant te pre senteren en kon zo maar liefst twaaif kilo witvis binnenhalen. De vissers hadden na de wedstrijd meer oog voor de deelneemsters van de jaarlijkse roeiwedstrijd van Alkmaar, dan voor de mhoud van hun visnetten. Elge"foto LIMMEN - Club (9 tot en met 12 jaar): Woensdag 7 mei: voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar, is er Club op de woensdagmiddag. Van 14.00 tot 17.00 uur staan de negen computers klaar en de muziek aan, deze mag je zelf komen draaien in onze Dj- hoek. Maar je kunt natuurlijk nog veel meer doen! Je kunt poolbiljarten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen en met de game- cube op groot scherm spelen. Zaterdagochtend 10 mei Luilak! Voor dit spektakel moetje vroeg uit de veren. Er wordt gestart om 05.00 uur vanuit Conquista met veel lawaai om alle nog slapende Limmers eens flink wakker te schudden! Daarna afsluiting met een heerlijk ontbijt in Conquista. Om 07.30 uur is er een Eye-Toy competitie op groot scherm. Conquista Kids (4 tot en met 9 jaar): Zaterdag 10 mei is er een filmochtend voor alle Conquista Kids, waarbij de film Ice Age 2 zal worden vertoond: Deze avontuur lijke komische kinderfilm zal op groot scherm in Conquista ver toond worden voor het echte bio scoop gevoel. Uiteraard zal pop- com niet ontbreken bij deze grappige film. De film is geschikt bevonden voor kinderen van alle leeftijden. J Club Xtra (12 tot 16 jaar): Vrijdag 9 mei is er open inloop in Conquista, waar je kunt gamen, tafelvoetballen, muziek draaien in de DJ hoek. Zaterdag 10 mei is er een filmavond op groot scherm in Club X^-tra, welke film er gedraaid wordt blijft nog even een verras sing. Conquista Café (16+): Vrijdagavond weer een ouderwets :t gezellige café avond in het Conquista café, je kunt er poolen, darten of gezellig wat komen drin ken aan de bar. Club is woensdagmiddag geopend vanaf 14.00 tot 17.00 uur en zaterdagochtend om 05.00 uur in verband met de Luiklakfestiviteit, Club Xtra is beide dagen geopend van 19.00 tot 22.00 uur, het Conquista Café vrijdag van 20.30 tot 01.00 uur en Conquista Kids zaterdag van 10.30 tot 12.00 uur. CASTRICUM - Vierspanrijder Ton Monhemius komt bij men vereniging Starrenburg een aantal gastlessen geven. Ton is oud-wereldkampioen, derde individueel van de wereld en traint op het ogenblik heel hard met zijn vierspan voor de wereldkampi oenschappen in Beest. Daar hoopt hij weer een gooi te doen daar de felbegeerde wereldti tel. Voor Castricum is hij geen onbekende, aangezien hij jarenlang eigenaar was van manege Polderdijk. Hij geeft leden van men vereniging Starrenburg en menners uit de omgeving les in dressuur en vaardigheid. De eerste dressuuravond heeft al plaats gehad op 2 mei, en op 14 en 21 mei zal hij met enkele menners vaardigheidsproeven doornemen. Een evenement dat voor het pubhek spectactulair is om te zien. Er heb ben zich inmiddels tien spannen aangemeld, waaronder een tweetal tweespannen. Op beide avonden is de toegang gratis. De eerste groep begint om 18.00 uur. U kunt het ter rein van Starrenburg vinden aan de Korte Brakersweg naast de Jac.EThijsse school. Voor meer info www.lrpcstarrenburg.nl of tel. 06- 16298597.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19