Rik Smit uit Heiloo stopt met roken in •Ik Wed Dat Ik Het Kan!' Luilak in Ypestein Weer bezoek aan Swietochlowice HEILOO 3 *KeSsSZvjon Een mooie gelegenheid om herinneringen op te halen en vriendschapsbanden te verstevigen Einde Kinderjury in zicht Strijd 'tegen' vier 'stoppersgroepen' in nieuwe RTL^-show We willen gewoon allemaal heel graag stoppen met roken' Samen met de Fanfare Showband Heiloo door de wijk Pinkster filet- roUjicMï Satévlees kip-of yarketi lij 750 gram sparenbs UITKIJKPOST 7 MEI 2008 nakkMiim® HEILOO - Elke twee jaar vindt er een uitwisseling plaats tus sen Heiloo en de Poolse zuster stad Swietochlowice. Na het succesvolle bezoek van de Poolse vrienden aan Heiloo in 2006 is het nu weer de beurt aan Heiloo om een delegatie af te vaardigen naar Polen. Het bezoek zal plaatsvinden in het najaar. De thema's gedurende het bezoek zijn: 'de startende onder nemer' en 'mondiaal vrijwilligers werk'. Naast de bestuursleden en de deelnemers aan de themabijeen komsten zullen in ieder geval ook leden van de Heilooër Amateur De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175» fax 072-5335644» e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. r Vnmt Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Fotoclub en een orkest meegaan. Ook zullen er enkele interessante excursies ter plaatse worden geor ganiseerd. Bijzonder is, dat tijdens het bezoek officieel aandacht wordt geschonken aan het feit, dat "het in december 15 jaar geleden zal zijn, dat de stedenbandovereenkomst werd getekend door de toenmalige burgemeesters van de beide gemeenten en de voorzitters van de vereniging 'Vrienden van Heiloo' in Swietochlowice en de stichting 'Stedenband Heiloo- Swietochlowice' in Heiloo. Omdat veel inwoners van Heiloo de afgelopen jaren een bezoek heb ben gebracht aan Swietochlowice of gastouder zijn geweest van Poolse vrienden, studenten van het IMUNA project of kinderen tijdens hun vakantie in Heiloo, wil de organisa tie u graag, voorzover er nog ruimte is in de bus, in de gelegenheid stel len om met hen mee te gaan. Een mooie gelegenheid om herinnerin gen op te halen en vriendschaps banden te verstevigen. Het vertrek staat gepland op vrijdagavond 26 september, de terugkomst op don derdagavond 2 oktober laat in Heiloo. De kosten van de busreis bedragen circa 130,- per persoon. Tijdens het verbüjf in Swietochlowice kan men logeren bij een gastgezin. Als men er de voor keur aan geeft in een hotel te ver blijven kan dat ook; de kosten wor den geschat op 75,- per nacht voor een tweepersoonskamer met ontbijt. Mocht u belangstelling heb ben om mee te gaan of anderszins geïnteresseerd zijn, dan kunt u zich aanmelden vóór 22 mei bij Tom van der Schuyt, e-mail: WSchuyt@kpnplanet.nl of bij Ria Beemsterboer, tel. 072-5335218. Vanuit het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt' krijgt u vervolgens vóór 15 juni bericht of uw aanmelding gehonoreerd kan worden of niet. HEILOO - Na drie maanden van lezen en beoordelen komt het er nu echt op aan voor de ruim 150 leden van de Kinderjury Heiloo. Zij kunnen nu hun stem uitbren gen. Om te weten welk boek het beste is van 2007, moeten de Kinderjuryleden minstens vijf boeken met een kindeijurysticker gelezen hebben. In de bibliotheek staat een speciale Kinderjury Stembus. Kindeijuryleden, die uiterlijk 15 mei een ingevuld stemformulier inleveren, maken kans op een boekenbon van 10,-! Wegenbouwer Rik is vooral gestopt om zijn kinderen het goede voorbeeld te geven. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - De 43-jarige Rik Smit uit Heiloo is de uitdaging aan gegaan om te stoppen met roken. Hij doet samen met drie collega-wegenbouwers mee aan het nieuwe tv-programma 'Ik Wed Dat Ik Het Kan!', dat 26 april zijn primeur had en nog zes weken lang te zien zal zijn bij RTL4. Rik wordt bij zijn stoppoging ondersteund door Stivoro. Hij weet dat de verleiding groot is om tijdens 'stilstaande' momenten op het werk een sigaretje op te steken. „Voor mij is het dan ook een enorme uit daging om de sigaretten links te laten liggen. Ik ben vooral gestopt om daarmee het goede voorbeeld aan mijn kinderen te geven en van wege mijn gezondheid." De wegenbouwers Rik, Nico, Arnold en Robin - allen afkomstig uit Noord-Holland- zijn de strijd aangegaan met vier andere stop persgroepen: de bloedbankcollega's uit Rotterdam, de kroegtijgers uit Amsterdam, de Gooische vriendin nen en de BN'ers, onder wie boer Frans van het KRO-programma Boer Zoekt Vrouw en Hollands Next Top Model, Kim Feenstra. „De con currentie is hevig", zegt Smit. „Maar we geven onszelf een goede kans. We willen gewoon alle maal heel graag stoppen met roken. Onze werkgever vindt onze gezond heid belangrijk en steunt ons van harte in ons streven. We hebben dan ook toestemming gekregen om tijdens het werk gefilmd te worden door een cameraploeg van 'Ik Wed Dat Ik Het Kan!"' De show wordt gepresenteerd door Carlo Boszhard en Nicolette van Dam. Komende weken is in 'Ik Wed Dat Ik Het Kan!' te zien hoe het de deelnemers vergaat. Stivoro ondersteunt de stoppersgroepen. Volgens Lies van Gennip, directeur van Stivoro, is niet alleen willen, maar ook kunnen heel belangrijk bij stoppen met roken. Persoonlijke 'stoppen met roken'-coaching „Gewoon niet roken is makkelij ker gezegd dan gedaan. De deelne mende groepen krijgen dan ook op verschillende manieren ondersteu ning van ons. Zo staan we Rik en de andere wegenbouwers bij via persoonlijke coaching. Dat kan zijn telefonische coaching of onder steuning op basis van gesprekken met een persoonlijke coach. De coach leert hun manieren om suc cesvol te stoppen met roken. Vanzelfsprekend hopen we dat alle groepen hun doel bereiken en daarmee een voorbeeld kunnen zijn voor anderen die ook willen stoppen met roken." :ür5lager HEILOO - Geheel in de traditie van de wijkvereniging Ypestein gaat ook dit jaar luilak niet ongestoord voorbij. Samen met de Fanfare Showband Heiloo wil de wijkvereniging alle luilakken in de wijk weer trakteren op een mooi stukje muziek van de fanfare begeleidt door de jeugdige bewoners van Ypestein en omstre ken. Als begeleiding wordt voorna melijk gedacht aan fietsen die zijn uitgerust met lange slierten blikken, toeters en bellen, maar uiteraard zijn alle andere zaken die herrie maken ook welkom. Er wordt verzameld om 06.45 uur bij de Ypsalon aan de Hucht 4 en om 07.00 uur wordt vertrokken voor een uitgebreide route door de wijk. Om ongeveer 07.30 uur is de stoet weer terug bij de Ypsalon. Na afloop is er voor de deelnemers een frisje en een krentenbol. 't Loq 27 - Heiloo - 533 17 76 kilo gratis saus 500 gram gratis bak piripirisaus

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3