Welkom bij Intratuin Bijzondere bedevaart bij Onze Lieve Vrouwe ter Nood Café La Strada TWeede luisterwandeling van het IVN Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 f# - 7 i ■cfefi Oosthonk darten Info-uur CDA fractie Lachmeditatie POLITIEBERICHTEN Fietser gewond bij' aanrij'ding Heerenweg Woninginbraak 2e Pinksterdag van 10.00 tot 17.00 uur open! UITKIJKPOST 7 MEI 200 asiMviiWitw*^ 13 «yOTuatoywep® Kim Heineken gend en krijgt ieder die dat wil een klein flesje Heiloowater; symbool van tranen van verdriet die worden tot water van hoop. Er zijn pastores beschikbaar voor een gesprek of een persoonlijke zegen. HEILOO - Aanstaande zaterdag wordt er vanaf 14.00 uur in het Oosthonk uitgevochten wie zich clubkampioen darten mag noe men voor het aankomende sei zoen. Er wordt in poules tegen elkaar gestreden en vanaf 18.00 is er een lekker buffet. Hierna worden er knockout rondes spe len, zodat er een winnaar over blijft. Wil je volgend seizoen com petitie gaan gooien of gewoon op de maandag mee trainen en het spel beter onder de knie krijgen? Ga dan gerust eens langs op een maandagavond vanaf 19.30 uur. Wil je meegooien aanstaande zaterdag, geef je dan op bij Paul Pesser, tel. 072-8505126. Ook voor meer informatie over com petitiedarten (leeftijd vanaf 18 jaar). HEILOO - Op donderdag 8 mei houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel. 072-5335150 of e-mail: h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang) HEILOO - Donderdag 8 mei om 19.30 uur is er weer een lachme ditatie in het Heilooërbos, op het grote grasveld. Deelname is gra tis, neem wel uw eigen matje mee! Meer info op www. lachmeditatiecom. HEILOO - Een 29-jarige man uit Egmond aan Zee raakte vorige week maandag gewond nadat hij met zijn fiets was aangereden door een automobilist. Dit gebeurde rond 19.45 uur op de Heerenweg in Heiloo. Een 48-jarige automobiliste uit Heiloo wilde vanaf 't Loo linksaf de Heerenweg oprijden in de rich ting van het station. De van rechts komende fietser wilde linksaf slaan en werd door de automobiliste over het hoofd gezien. Hierbij ontstond een aanrijding waarbij de fietser ten val kwam en een wond bij zijn oor opliep en schaafwonden aan hoofd en schou der. HEILOO - Donderdag 1 mei werd in de middag ontdekt dat er was ingebroken in een vrijstaande woning aan de Bayershoffweg. Aan de achterzijde was een keu kenraam opengebroken. Vanuit een slaapkamer op de benedenverdie ping werden sieraden weggenomen. Uit een kantoortje werd een laptop gestolen. Heerhugowaard Middenweg A1, 072-5757157, donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl intratuin o O In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding; De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Café La Strada, Richard de Haan, Kennemerstraatweg 215, Heiloo, tel. 072-5330860, www.cafelastrada.net. HEILOO - Vanaf 1 april 2008 is Richard de Haan de nieuwe uitbater van het overbekende Café La Strada aan de Kennemerstraatweg. Hij heeft de nodige ervaring in het vak, daar hij hiervoor bijna acht jaar een bruin café heeft gehad in het centrum van Haarlem. Heiloo was mij niet zo bekend, maar toen ik ter bezichtiging over de drempel van La Strada stap te, voelde het meteen goed aan. Ik ben niet van plan om veel aan het inte rieur te veranderen. Sterker nog; ik wil de oude tijden van La Strada doen herleven." Dat houdt in dat er weer fanatiek gebiljart kan worden. ,,Op dit moment is nog maar één biljartclub actief in La Strada, die op de dinsdagavond speelt. Dat waren er in vroeger tijden drie. Ik hoop deze sport in het café nieuw leven in te blazen. Met in totaal drie biljarttafels en één pouletafel is er gelegenheid en ruimte genoeg voor meer actieve clubs en leden." Ook hangen twee dartsborden aan de wand en dit aantal kan worden uitge breid naar vier. „In september begint de dartscompetitie weer. Er wordt gespeeld op woensdagavonden. De dartsclub neemt geregeld deel aan uit en thuiswedstrijden met andere clubs. Nieuwe leden zijn altijd welkom!" De paar terrastafeltjes zijn van oudsher een opsteekpunt voor wielren ners en wandelaars. Richard wil de 'aanwaaiende' gasten kunnen verwen nen met een keuze uit de kleine kaart. „Voor de kleinere trek serveer ik onder andere een tosti, sateetje of een heerlijke bal gehakt. Daarnaast is het altijd mogelijk een borrelhapje te bestellen." Iedere laatste zaterdagavond livemuziek Wat livemuziek betreft, zit het in Café La Strada wel goed! Richard wil op iedere laatste zaterdagavond van de maand een band uitnodigen voor een gezelhge avond. Maar ook voetballiefhebbers komen in La Strada aan hun trekken. „Voetbal kijken in La Strada is een begrip in Heiloo. Met het Europees Kampioenschap Voetbal in het vooruitzicht, nodig ik alvast iedereen uit voor een gezellige avondje Nederlands voetbal, vertoond op een groot scherm. Voor de thuiswedstrijden van AZ wil ik weef een ver trekpunt voor de supporters worden. Bij vertrek vanaf het café kan men een broodje en/of een drankje nuttigen. En bij terugkomst kan men in het café uitgebreid met elkaar over de wedstrijd napraten. De (uit)wedstrijden van AZ worden op groot scherm vertoond." Gezellig bruin café De uitstraling van La Strada büjft een gezellig bruin café, waar iedereen zich op zijn gemak kan voelen, zonder al te luide muziek op de achter grond. Richard richt zich op de cafébezoeker in de leeftijd dertig-plus. De activiteitenkalender is te vinden op de website. „Ik wil op de warme, gast vrije wijze van Dick en Bep doorgaan. Op zaterdag 10 mei is vanaf 19.00 uur de officiële opening. Vanaf 21.00 uur speelt dan 'Let it Beat' muziek van The Beatles!" c De tweede luisterwandeling gaat door de Noorderneg. Eigen foto ADVERTENTIE HEILOO - Zaterdag 17 mei houdt het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood voor de eerste keer een bedevaart voor mensen die worstelen met een groot verlies of onverwerkt verdriet. De bedevaart wordt 'Maria, Moeder van Troost' genoemd. De bedevaartsdag heeft verschillende elementen: mensen mogen in de pergola een eigen plekje van herin nering creëren voor één dag: een foto ophangen, een speeltje van hun overleden kind, een symbool wat ook. De namen en situaties die veel verdriet oproepen kunnen geschre ven worden op tranen die meege dragen worden in de viering en voor het altaar geplaatst wórden. Wie wil kan zijn of haar intentie of geliefde schrijven in een troostboek. Om 12.00 uur begint de eucha ristieviering waarin Joke Oud zingt. In de viering worden de intenties en de namen uit het troostboek voor gelezen en voor hen wordt een licht je ontstoken. Na de viering is er gelegenheid om elkaar rond de bron te ontmoeten, iets te eten in Oesdom of in het park. Rond 14.30 uur is de tweede viering, een Marialof, dat afgesloten wordt met een korte processie. Als men bij de bron is, worden de mensen geze- HEILOO - Op vrijdag 9 mei, om 19.00 uur, wordt er voor de tweede keer in Heiloo een IVN- wandeling gehouden waarbij het speciaal gaat om het zingen van de vogels in park Maalwater en de Noorderneg. De eerste wandeling, in de vroege ochtend van Hemelvaartsdag, was zeer geslaagd, dankzij de medewer king van onder andere vele nachte galen, fitissen, zwartkoppen, tuin- fluiters, merels en een tjiftjaf. Verzamelen op de parkeerplaats van het zwembad Het Baafje, De Omloop 1.1 in Heiloo voor een rusti ge wandeling van anderhalf a twee uur. Als u een verrekijker heeft is het goed om die mee te nemen. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Om goed te kunnen luisteren moet de groep niet te groot zijn, daarom het verzoek om u van te voren op te geven, bij voorkeur via e-mail: IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5