Kunstmarkt tijdens Hoever Dorpsfeest op 7 juni De Buurtcompetitie in Limmen en Akersloot CORSO Boekenleggers voor verjaardag Hortus Bulborum POLITIEBERICHTEN Fietser aangereden Drugs in het verkeer BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 Programma 29 mei f/m 4 juni 2008 "Indiana Jones: The Kingdom of the Crystal Skull" "Un baiser s'il vous plaït" "The Bucket List" "Winx Club" (NL) "Horton (HL)" www.corsobioscoop.nl Nieuw programma van Regio 22 knapt buurten op EGMOND - Op zaterdag 24 mei, omstreeks 01.35 uur, raakte een 16-jarige jongen gewond bij een aanrijding op de Egmonderstraatweg in zijn woon plaats. De jongen reed op een fiets over het fietspad naast de Egonderstraatweg. Ter hoogte van de Van Oldenborghweg wilde hij de weg oversteken. Hij zag te laat dat daar een personenauto aan kwam rijden. Deze auto werd bestuurd door een 22-jarige Heerhugowaarder. De jongen werd met diverse verwondingen overgebracht naar het Medisch Centrum in Alkmaar waar hij werd opgenomen. EGMOND - Op zondag 25 mei, omstreeks 05.45 uur, meldden getuigen dat een dronken man in zijn auto stapte in Egmond aan den Hoef. De politie kwam de man, die bij het rijden de hele wegbreedte nodig had, tegen op de Nieuwe Egmonderstraatweg. Hij bleek onder invloed van ver moedelijk drugs te verkeren. De man moest een bloedproef onder gaan. Het bloedmonster zal door het Nederlands Forensisch Instituut op de aanwezigheid van drugs worden onderzocht. In de kleding van de man vond de poli tie een buisje met vloeistof. Volgens de verdachte zou het hier gaan om GHB. De drugs werden in beslag genomen. Ook bleek de man met een verlopen rijbewijs te rijden. Kunst van onder andere Cees Broerse met zijn schilderij Strand, Egmond aan Zee is te zien tijdens de Kunstmarkt. Eigen foto ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 21.30 uur zondag 14.00 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 EGMOND - Binnenkort staat Egmond aan den Hoef weer bol van de activiteiten in het kader van het Hoever Dorpsfeest. De jaarlijkse Kunstmarkt begint al aardig een traditie te worden, die vele bezoekers van heinde en verre trekt. Dit jaar vindt de Kunstmarkt plaats op zaterdag 7 juni in het oude dorps centrum rondom de Slotkapel. De markt begint om 14.00 uur en duurt tot 21.00 uur. In de sfeervolle omge ving van de Slotweg zullen rond de veertig kramen zijn opgesteld met een zeer divers aanbod van kunst werken. Schilderijen, aquarellen, grafisch werk, keramiek en beelden van vele kunstenaars zijn te bezichti gen en worden te koop aangeboden. Behalve de Kunstmarkt zelf, zijn op meer plaatsen rondom deze locatie verschillende culturele activiteiten te bezoeken. De Slotkapel, galerie De Kapberg, Hoeve Overslot en het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond openen hun deu ren voor het publiek. Speciaal voor de kinderen is er in en rond de Slotkapel het een en ander te beleven. In de middag zal de schrijfster Hermien de Waard in de kapel vertellen over haar boek Muis Zoekt een Huis en hieruit voorlezen. Langs het pad naar de kapel kunnen de kinderen schilderen. Een gezellig terras, de medewerking van portrette kenaars en een voordracht in het Westfries door leden vari het Westfries Genootschap maken van de markt een sfeervol evenement. Om het geheel een extra accent te geven, speelt tijdens de markt een accordeonist en is er in de vooravond een optreden van de Egmondse groep Keetje Co. Informatie: www.kunstmarktegmond.nl. REGIO - Hoe en waar je woont, vertelt iets over wie je bent en wat je belangrijk vindt in je leven. Bovendien is je huis en waar je woont de plek om tot rust te komen. Het is dus heel belangrijk hoe de leefomgeving eruit ziet en hoe ieder een met elkaar en met de buurt omgaat. Immers, de kwaliteit van leefomgeving draagt bij aan de kwa liteit van leven. Samen met mensen uit.de buurt kun je zaken nog beter maken dan ze al zijn. Dat is gezellig en leuk. Samenwerking tussen men sen uit de buurt is mooi en belang rijk. Regio 22 vindt dat ook en wil, in samenwerking met de gemeente en Rabobank, daaraan bijdragen met een sociaal en maatschappelijk betrokken televisieprogramma. Acht afleveringen lang is Regio22 te vin den in een andere wijk, buurt of dorp in Noord-Holland. Per aflevering staan er drie projecten in een buurt centraal. Buurtbewoners kunnen met ideeën komen om de projecten op te knappen. Om de buurt nóg mooier te maken kan een braakliggend veldje misschien wel veranderd worden met een zwembad een mooi kunst werk, iets voor de jeugd of is het de plek bij uitstek voor een perkje met een fontein? Alle ideeën zijn welkom! Regio22 heeft de volgende projecten uitgekozen als een van de projecten voor De Buurtcompetitie in de vol gende woonkernen: De Groenparel aan de Overtoom in Castricum, Het Grote Veld aan de Tormentil in Limmen en het Veldje aan de Mendelssohnplein in Akersloot. Ideeën en/ of oplossingen kunnen worden gemaild naar idee@buurt- competitie.nl. Bellen kan ook naar 0229-294463. Voor meer informatie kunt u terecht op www.regio22.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19