Nieuw bij 't Hobbyboetje: Het sprookjeskasteel BonhoefFer ontvangt Duitse leeftijdgenoten Boekenleggers als cadeau voor 80-jarige Hortus Bulborum Limmen IVN natuurwandeling REGIO 23 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Nijntje en de Egootjes Laatste klaverjasdrive van dit seizoen Inschrijven voor ringsteken in Limmen U ITKIJ KPOST 28 MEI 2008 CASTRICUM - Voor Anté, Edith, Anne en Sanne breken binnenkort spannende dagen aan. Begin juni zullen ze namelijk hun uitwisselingspartner uit Krefeld terugzien en voor een dag of vier thuis gastvrijheid verlenen. Begin april hebben deze vier meiden samen met 18 medeleerlingen uit de derde klassen van het BonhoefFer College een bezoek gebracht aan Krefeld en daar een speciaal pro gramma gevolgd, dat onder andere bestond uit excursies (bijvoorbeeld naar Keulen), het volgen van lessen aan de Realschule Horkesgath en een speciaal voor de leerlingen samengesteld vrijetijdsprogramma. Nu is het dus tijd voor een tegenbe zoek. Sanne: „Ik hoop dat mijn partner Chantal meekomt naar Nederland. Vlak voor vertrek naar Krefeld bleek zij wegens privé- omstandigheden mij niet thuis te kunnen ontvangen en heb ik bij een ander meisje gelogeerd". Dit inter nationaliseringsproject kan mede dankzij de financiële steun van het Europees Platform en het enthousi asme van de betrokken ouders en docenten Duits ook dit jaar weer worden gerealiseerd. Nieuw dit jaar is overigens de deelname van een tweede middelbare school uit Krefeld, namelijk het Gymnasium Horkesgath. Beide Duitse scholen zijn ondergebracht in het Schulzentrum Horkesgath en veel docenten aan beide scholen zijn hierdoor geen onbekenden voor elkaar. Voor de scholen geldt boven dien, dat Nederlands sinds een paar jaar als officieel vak op het les rooster staat. Tijdens het onlangs voor alle derde klassen georgani seerde Taaldorp Duits bleek dat de deelnemers aan deze uitwisseling zich al behoorlijk goed in het Duits uitdrukken. Edith en Ante: „Aan het begin van de uitwisseling ben je bang dat je niets verstaat, maar al na twee dagen merk je, hoeveel je begrijpt van wat de Duitse leerlin gen zeggen." Nog belangrijker dan het leren spreken van een vreemde taal is de kans om kennis te maken met de cultuur en de gebruiken van de onze 'buren'. Hopelijk ontstaat er op deze manier meer wederzijds begrip en respect voor elkaar. Het doel van de scholierenuitwisseling is om kennis te maken met de cultuur en de gebruiken van onze oosterburen en het cre ëren van wederzijds begrip en respect. Eigen foto LIMMEN - Ter gelegenheid van het tachtigjarig jubileum liet Leslie Leijenhorst, schrijver van het boek over de geschiede nis en de collectie van de Hortus Bulborum, een viertal fraaie boekenleggers maken. De ene zijde toont naast prakti sche informatie houtsneden van botanicus Garolus Clusius van voor jaarsbolgewassen die ook zijn ver tegenwoordigd in de collectie van de bollentuin aan de Zuidkerkenlaan in Limmen. De andere zijde toont andere historische botanische afbeeldingen uit de zeventiende eeuw, waaronder de beroemde hout sneden uit een van de bekende wetenschappelijke werken van bota nicus Carolus Clusius (Arras 1526 - 1609 Leiden), die lang de tuinbaas van de Leidse Hortus Botanicus was, vormen net als in eerdere pro motiemiddelen, die onder supervi sie van Leijenhorst voor de Limmense Hortus werden ontwik keld vormen de rode draad in de beeldtaal. Het ontwerp van de boe kenleggers is van de Arnhemse ont werpgroep Simons Boom, die vorig jaar ook de nieuwe promotie folder maakte. Elke bezoeker krijgt er bij aankoop van een toegangsbe wijs één cadeau, terwijl de hele reeks voor een luttel bedrag te koop is bij de Hortus. De boekenleggers zullen - zo lang de voorraad strekt - eveneens bij een aantal lokale en regionale boek handels cadeau worden gedaan bij de aankoop van een boek. En moge lijk zullen ook Noord-Hollandse bibliotheken bij het project betrok ken worden. EGMOND - 't Hobbyboetje in Egmond aan Zee heeft er een nieuwe attractie bij: Tijdens kin derparty's kunnen meiden pose ren in prinsessenkleding voor een heus sprookjeskasteel. Els Schutte organiseert al enige tijd originele party's waar kinderen in de studio van haar man Michel een liedje kunnen opnemen en daarna hun eigen cd-hoes kun nen maken. Nu heeft Michel een sprookjeskasteel geschilderd en dat geeft weer extra mogelijkhe den. Natuurlijk kun je ook in je eigen kleding poseren. Voor de jongens is er een echt harnas beschikbaar incl. helm en strijd bijl. Je kunt natuurlijk ook gewoon een leuke foto komen maken. Ook kun je als Egmondse visser verkleed poseren voor de schelpenkar-wandschildering, kortom allerlei mogelijkheden voor een originele feestdag Ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum liet Leslie Leijenhorst een viertal fraaie boekenleggers maken, die u cadeau krijgt bij een toegangskaartje voor de Hortus Bolborum. Eigen foto Het initiatief om Nijntje terug te halen naar Egmond komt van Agnes Freyée (meisjesnaam Liefting) en Henny Weel. En ook de moeder van Agnes had het al eens geopperd! Tuurlijk. Straks krijgen we ook nog te horen dat de opa van Henny het in 1955 al aan Dick Bruna had beloofd. Feit is, dat toen ik in 2005 aan de dorpsvereniging Egmond 'Parel' aan zee voorstelde om een standbeeld voor Nijntje in Egmond te plaatsen dat Henny niet eens wist dat Dick Bruna Nijntje voor het eerst in Egmond had getekend. De enige reacties die ik destijds kreeg waren '...pffff.... Moeilijk... ehh... welstandscommissies..zucht onderdeel van gemeente Bergen... pfff... geld....'. Nadat ik haar nog maals de vele PR mogelijkheden had uitgelegd, zou ze kijken wat ze kon doen. Vervolgens heb ik er drie jaar bijna niets meer van gehoord totdat ik onlangs in de krant las dat er een beeld zou komen. En dat Agnes Freyée (meisjesnaam Liefting) en Henny Weel de grote initiatiefnemers van het Nijntje- project waren... Tja, als dit in een van Dick Bruna's boekjes was gebeurd had Nijntje ongetwijfeld zo gereageerd; 'Foei-foei stoute egoot jes, jullie mogen niet jokkebrokken!' Bart Oostindie Heiloo AKERSLOOT - Op zaterdag 31 mei kunnen de klaveijasliefhebbers terecht op de traditionele drive in café De Vriendschap. Wie niet zo gelukkig is met het klaverjassen, kan zijn geluk proberen bij de grote verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. De aanvang van de drive is 15.00 uur en kosten bedra gen 4,- per persoon, opgave is mogelijk via tel. 0251-312866 of 's avonds in het café. EGMOND - Zondag 1 juni staat de IVN natuurgids voor u klaar om met u door het duingebied ten noorden van Egmond. Tijdens de wandeling laat de gids u ervaren wat er groeit en bloeit in het duin. Het gebied wordt begraasd door Exmoorpaarden en Schotse Hooglanders, welke u wel licht tegen het harige lijf kunt lopen. De wandeling begint om 10.00 uur bij het. Sportcentrum (zwembad) en duurt ongeveer twee uur. Bijdrage voor de wandeling is 2 per persoon. Kinderen kunnen gratis mee. Informatie: Nel Visser, tel. 072-5071885. LIMMEN - Zondag 8 juni is er weer ringsteken aan de Dusseldorperweg in Limmen. Maximaal 25 combinaties kunnen zich voor dit evenement inschrijven. Het ringsteken 'onder de man' begint om 13.30 uur, de aangespannen combinaties kunnen hun kwaliteiten vanaf 15.00 uur laten zien. Inschrijven is moge lijk tot 30 mei via J. de Zeeuw, Kopmand 12 te Limmen, tel. 072- 5052327 of via e-mail: j.bult@planet.nl. Archieffoto Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23