Jort Min op weg naar de Windsurf Top Terriërs Dames 1 naar Overgangsklasse Leerlingen ervaren sporten met een beperking sport 29 Training werpt vruchten af met podiumplaatsen Geen enkele club boven het Noordzeekanaal speelt op dit niveau Leuk als bedrijven zich als sponsor melden op dit niveau Jort is een surfer waar rekening mee dient te worden gehouden 28 MEI 2008 beseft dat het loodzwaar wordt. Als ik nog iets mag zeggen; wat ik zo leuk zou vinden, is wanneer bedrij ven zich melden als sponsor, nu we op dit hoge niveau spelen. Dat geeft ons nog meer armslag in onze ont wikkeling." Volgend jaar moet het damesteam ver het land in om te spelen tegen geroutineerde clubs in plaatsen als Groningen Nijmegen en Eindhoven. Foto: Ben Haeck - www.desporttoto.ij HOCKEY HEILOO - Met champagne, bloemen en het 'K-tje' vierde Dames 1 van hockeyvereniging De Terriërs afgelopen zondag hun promotie naar de Overgangsklasse. Een unieke prestatie voor de club en bovendien, geen enkele club boven het Noordzeekanaal speelt op dit niveau. Het team behoort tot de 45 beste vrouwenhockeyteams van Nederland. „Dat ik dit nog mag meemaken. Nee, niet het kampioen schap. Het K-tje," lacht scheidend keepster Irene de Boer. Het 'K-tje', de geborduurde 'k' - van kampioen uiteraard - het felbe geerde embleem, dat de club al sinds de oprichting in de jaren vijf tig aan de kampioenen geeft. Als je die hebt tel je mee. Coach Jisse Waasdorp is vanzelfsprekend een gelukkig mens. „We hebben er hard voor gewerkt. Dames 1 is in vijf jaar drie keer gepromoveerd. Mijn voorgan ger Bas van der Laken is er mee begonnen. Ik heb het van 'm over genomen. Die meiden zijn allemaal eigen kweek. Toen we dit seizoen in de eerste klasse kwamen, was ons doel een goede middenmoter te worden. Maar na de winterstop stonden we er zo goed voor dat we voor promotie gingen. Dat is gelukt. Het team, een mengeling van jong - zelfs A-tjes van zeventien hebben soms ingevallen - en routine, heeft alles gegeven om dit te bereiken." Afgelopen zondag speelde Terriërs thuis tegen Voordaan. Terriërs was al enkele weken gele den kampioen geworden, maar de slotwedstrijd tegen de nummer drie, Voordaan, was toch nog een presti- geslag. Terriërs bakte er niks van en had al snel een 0-3 achterstand. Het team gunde Voordaan echter niet de sportieve revanche. Het werd 5-5, waarna het echte kampi oensfeest kon losbarsten. Voorzitter Wytze van der Meer kijkt trots toe naar de juichende meiden. „De overgangsklasse. Uniek. Verrassend. Ook de beloning voor de aandacht die we aan de jeugd geven. Jisse had het al over de eigen kweek. Hoe het volgend jaar gaat? Moet je bij hem wezen." Terriërs is bezig het clubhuis uit te breiden. Van der Meer: „Weer een mijlpaal voor de club. Het clubhuis was door de groei van het aantal leden veel te klein geworden. Over een paar weken is het klaar. Zelf betaald, ove rigens." Terwijl dé meiden 'we gaan naar Bloemendaal' zingen - een topclub in Nederland - kijkt Waasdorp, nat van de champagne, naar het komend seizoen. De ploeg moet ver het land in, naar Groningen, Nijmegen, Eindhoven. Allemaal geroutineerde clubs. „We gaan ervoor. Twee maanden rust en in augustus beginnen we weer met trainen. Gezien onze kwa liteit mik ik er op dat we in de Overgangsklasse blijven. Iedereen SURFEN LIMMEN - Jort Min uit Limmen, nog maar net 14 jaar is al hard op weg naar de top. Sinds zijn eerste surfles in 2005 is er veel gebeurd voor deze jonge surfer. In oktober van dat zelfde jaar had hij zijn eerste prijs al te pakken bij de GP in Aalsmeer. Hij werd eerste bij de rookie's (beginners). Het jaar 2006 werd voor Jort het jaar om te onderzoeken wat zijn dis cipline zou kunnen worden. Het windsurfen bestaat namelijk uit ver schillende disciplines als Freestyle, Slalom en Formula. Jort deed mee aan verschillende evenementen waaronder The Mission, het grootste event van de Benelux voor windsurfers en hij volgde clinics bij Niek van der Linden, een der groten in de neder- landse Freestyle discipline. Dit jaar vaart Jort voor het eerst in de een heidsklasse Bic Techno 293 One Design. Het intensieve trainen werpt zijn vruchten af. Op het NK Techno 2930D werd hij eerste onder de 17 jaar. Het Nederlands Kampioenschap bestaat uit twee wedstrijden. De tweede wedstrijd, tevens fina le, is in september in Aalsmeer. Een bekend zeilmerk heeft Jort in sep tember vorig jaar tijdens een wed strijd benaderd met de vraag of hij met him materiaal wil varen. Hiermee komt een droom voor de jonge surfer uit. Het is binnen de surfsport niet gebruikelijk dat jeugd al met een sponsor vaart, dit zegt dus veel over zijn potentie. Inmiddels heeft ook België kennis gemaakt met de Limmer. Tijdens het Belgische Kampioenschap deed Jort mee als training, maar omdat alles klopte die dag werd hij zeer overtuigend eerste in zijn eigen klasse, de jeugd onder 15 jaar, maar ook onder 17 jaar. Tijdens de North Sea cup in Oostende het hij zich ook overdui delijk zien. Het sterke Franse team weet nu wie ze in de gaten moeten houden. Met weinig tot geen ervaring opzee, vaarde hij zich naar een mooie vier de plaats. Zijn doel is om samen met zijn trainingsmaatje Kiran in de Techno Talents Selectie te komen. Ze richten zich nu op het WK 2009 in Engeland. Samen brengen ze zelfs de discipline op om uren zon der trainer op het water te staan. En al zijn ze eikaars concurrent, ze sti muleren elkaar en elke wedstrijd en training wordt besproken op eikaars sterke en zwakke punten. Een uitzonderlijke kwaliteit die je niet veel bij zulke jonge sporters ziet. Jort is in ieder geval een surfer waar in Nederland, maar straks in Engeland serieus rekening moet worden gehouden.Wilt u Jort vol gen, kijk dan op: www.jortned707.come2me.nl. ^lii

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25