Bikkelen om de hoogste eer tijdens eindfeest Magisch Heiloo Country Fair ondanks regen een succes H E I L O O 3 ÊÈPKéË&Zman Chiel Oudejans gehuldigd Sukad t:ëmm UITwaaier verkrijgbaar in Bibliotheek Heiloo Grote rommelmarkt De 8-jarige Maartje Bakker uit Egmond bakte de lekkerste taart UITKIJKPOST 28 MEI 200 't loo 27 - Heiloc - 533 17 76 I 500 gram Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Vervolg van voorpagina HEILOO - Op eén zonovergoten GGZ terrein werd woensdag 21 mei het grote eindfeest van het scholenproject Magisch Heiloo gehouden, waarin de archeolo gie en geschiedenis van Heiloo centraal stonden. Magisch Heiloo is ontstaan op initiatief van het directeurenoverleg van alle basisscholen in Heiloo, in samenwerking met Vereniging Oud Heiloo, Stichting Regionale Archeologie Baduhenna en gemeen te Heiloo. Er was van alles te doen en te beleven voor de in totaal 2400 leerlingen van de tien basisscholen uit Heiloo. Hoogtepunt was de Bikkelfinale, een zeer oud behen digheidsspel waarbij een balletje de lucht in wordt geworpen en de deel- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moét uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende ur.en bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ADVERTENTIE 4 voor 4 voor nemers zo snel mogelijk tijdens de worp de vier hielbotjes van een geit moeten ordenen. Afgelopen najaar begonnen de voorrondes op de afzonderlijke scholen. Tijdens de Bikkelfinale speelden de schoolwin- naars tegen elkaar. Eerste 'Nederlands Kampioen' bikkelen werd Julia van der Haagen van RK basisschool Willibrord, na een bloedstollende finale tegen Mees Kaandorp van de Benedictusschool. Maar er was veel meer te beleven! Het wagenspel van Falkland speelde een middeleeuws blijspel voor de bovenbouw. Jaap Nijhof was de verhalenverteller voor de onderbouw. Verderop vermaakten middeleeuwse vuurspuwers en wapenbroeders van de Compagnie Brederode de kinderen met een spectaculaire show. Rondom ston den stands met middeleeuwse ambachten, zoals garen spinnen en een imker met bijenkorven. Op het voetbalveld werd een indrukwek kende roofvogelshow vertoond. Kinderen konden van zeer nabij kennismaken met de valkenier en zijn roofvogels, waaronder witrug gier Guus. Guus vloog braaf op de arm van een uitverkoren leerling, HEILOO - De UITwaaier bestaat al jaren en vormt dé zomeragenda voor Noord-Holland met alle Uittips in één oogopslag. Deze informatieve krant beslaat de hele zomerperiode (1 juni tot 1 sep tember) en heeft onder andere een 'Dag-tot-dag agenda' met 1001 zomertips. De UITwaaier is verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Prijs: 1,75. HEILOO - Voor het derde jaar wordt er in de Werkendelslaan weer een rommelmarkt gehouden. Bent u op zoek naar iets bijzon ders? Kom dan op zondag 22 juni naar de Werkendelslaan (tussen de huisnummers 31 en 61) in Heiloo. De rommelmarkt is van 10.00 tot 15.00 uur. Kinderen (en natuurlijk ook volwassen) kunnen tegen een kleine vergoeding geschminkt worden. Ook zal er een paard(je) bereden kunnen worden. Er staat een popcorn- kraam, er is levende muziek en er komt een buurtbistro waar ieder een tegen een vergoeding een kopje koffie kan kopen. Voor meer informatie, tel. 072-5338612. Met 's werelds beste politiehonden zette Showteam Appie Kamps een geweldige show neer. Foto: Mario Sacksiorti die net niet bezweek onder zijn gewicht van 'maar' vijf kilo. In de kapel was de tentoonstelling te bezichtigen van de werkstukken van alle scholen over de archeologie en geschiedenis van Heiloo. Groepscoördinatoren Adrie Floris (Willibrord), Jan Zonneveld (Elckerlyc), archeologe Silke Lange en kunstenares Irene Mulder zijn de bedenkers van de activiteiten voor het festijn. Adrie Floris: ,,Pas de laatste weken van de voorbereiding werd alles Concreet. Met ondersteuning van alle coördinatoren en leerkrach ten van de afzonderlijke scholen en met hulp van de vele vrijwilligers is het feest een groot succes gewor den. Belangrijke punten van aan dacht voor ons waren het vervoer van zoveel kinderen en de veilig heid. Het festijn is mede mogelijk gemaakt door de subsidie voor cul turele educatie van Provincie Noord-Holland en vele sponsoren. Het feest is het slot van een heel project, dat afgelopen najaar is gestart. Maar een gedeelte is blij vend, zoals de wandel- en de fiets routes. Meer informatie is te vinden op www.magischheiloo.nl." HEILOO- Chiel Oudejans werd op het Voorjaarsconcert van 17 mei gehuldigd omdat hij 25 jaar op de klarinet speelt bij de Heilooër Harmonie Caecilia. Zijn muzikaliteit kwam op het con cert ook tot uiting in een bijzondere act: een arrangement voor zes heren op bierflesjes, die solist Erik van Duin begeleidden bij het nummer Sugar Blues. Foto: Mario Sacksioni héle beestenboel meegenomen. Met 's werelds beste politiehonden, acterende paarden en luisterende geiten zetten ze een geweldige show neer. Verrassend hoe de politiehon den onder appèl staan. Op het ene moment hangen ze in je arm en op het andere moment komen ze je te hulp. Je mond viel open als je schimmel Wicky zag. Op het moment dat er geschoten werd, viel hij dood neer met de benen omhoog. Maar gelukkig kwam de de EHBO hond Rocco Wicky te hulp en kon de schimmel weer vro lijk verder leven. Het showteam wist de samenwerking tussen mens en dier haarfyn te demonstreren: hond, paarden en geiten op elkaar en door elkaar. Je kon zien dat de dieren genoten van de aandacht en het applaus dat ze kregen van de toeschouwers, die ondanks de regen toch rijen dik stonden te kij ken. Voor de kinderen was er veel te doen. Ze konden zich laten smin- ken, zich uitleven op het springkus sen, ponyrijden, een paardenspel doen of knutselen. Het hield niet op. Bij een aantal standhouders konden ook mini workshops gevolgd worden. Ook de standhouders waren enthousiast over de Heilooërs, ze hebben goed verkocht en prezen de gemoedeüjke ambiance. HEILOO - Vanwege het weer van afgelopen zondag werd de Country Fair gezellig binnen gehouden. Gelukkig wisten de vele bezoekers dat de fair bij slecht weer binnen gehouden zou worden. Iedereen kon windvrij en droog op de fair vertoeven. Het pubhek kon al zijn zintuigen aanspreken. Het werd proeven, voe len, ruiken en zien. Dit jaar werd er een grotere verscheidenheid aan artikelen aangeboden. Sfeervolle woonaccessoires, tuin ideeën, unie ke sierraden en culinaire heerlijkhe den, van alles was aanwezig. 85 kra men met speciale producten sommige handgemaakt, andere inspirerend en artistiek. De ongedwongen sfeer deed velen op het terras plaatsnemen. Gitarist Hans Laduc ondersteunde deze gezelligheid met zijn heerlijke muziek. Een van de standhouders pakte spontaan de microfoon om mee te zingen terwijl een andere standhouder zijn mondharmonica uit zijn zak haalde en mee begon te blazen. Een heuse jamsession was geboren. Traditioneel wordt op de fair de beste taartenbakker/ster van Heiloo verkozen. De 8-jarige Maartje Bakker uit Egmond aan den Hoef bakte dit jaar de lekkerste! Samen met haar opa had ze een verrukke lijke moccataart bereid. Naast de eeuwige roem van 'Beste taarten bakster van 2008' ontving ze ook een gegraveerde taartschep. Showteam Appie Kamps had een

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3