19.00 - 00.00 uur Locatie: De Dors VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 072 - 533 04 03 aantal woorden en plaatsing ervan is afhankelijk van verschillende factoren. Daarom hebben wij gemeend de verenigingen de gelegenheid te geven om een royaler artikel te plaatsen. Hierbij kan de vereniging van meerdere kanten worden belicht. Kortom: u kunt uw vereniging tegen een zeer gereduceerd tarief op een door ons te bepalen moment in de Uitkijkpost extra onder de aandacht brengen. Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 Voor info: info@frankevents.rrf www.frankevents.nl Cafetaria De Eelhoek (t Hoekstuk) Keurslager Kees Burger {'Ir Loo} H i J klaagde 'verstede lijking' die aan de oostzijde Incii siei ioorprogramma, welkomst -dranlci er, •Ierse! hapjes gedurende de vond. Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 9 juni. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud-wethouder van Heiloo. Dit verslag is bijna geheel gewijd aan de discussie over het bestem mingsplan voor de percelen van de Nissan-garage aan de Pastoor Van Muijenweg en het BP-benzinestation daarnaast, aan de Westerweg. Een hoofdrol was in deze vergade- ring weggelegd voor CDA-fractie- voorzitter Elly Beens, die in de aan loop naar deze avond samen met ambtenaren van de gemeente hard had gewerkt aan een amendement dat een oplossing moest bieden voor het bestemmingsplan 'Kopbebouwing Pastoor Van Muijenweg'. Dit bestemmingsplan legt de contouren vast voor een bouwplan voor de percelen waarop nu nog de Nissan-garage en het BP- benzinestation zijn gevestigd. Nieuwe bebouwing hier moet een afronding gaan vormen van de herontwikkeling van het Stationscentrum. Het college was gekomen met een plan waarbij in zijvleugels aan de Pastoor Van Muijenweg en de Zeeweg woonap partementen zouden komen en op de kop aan de Westerweg op de begane grond ruimte komt voor maatschap pelijke doeleinden en dienstverle ning, met daarboven eveneens woon appartementen. Er zouden maximaal 35 woningen worden toegestaan. Met op de zijvleugels drie bouwla gen, maar op de kop vier. Behoorlijk gevoelig, een vierde bouwlaag op deze plek in het dorp. Ook was er discussie ontstaan over de overgang van het bouwplan naar de aangren zende bestaande bebouwing, zoals Pastoor Van Muijenweg nummer 11 en Zeeweg nummer 2. Voor het laat ste perceel sprak in de raadsvergade ring de heer Kaandorp in, wiens bezwaren - aantasting van privacy, verlies aan zonlicht en waardever mindering - door het college waren afgewezen. Ook hadden de Welstandscommissie, de Monumentencommissie en de Adviescommissie Wonen zich zeer kritisch uitgelaten over het voorge stelde bouwvolume. Maar er werd in de raadsvergadering ook ingespro ken door de heer Smit namens Baltus Onroerend Goed, eigenaar van de Nissan-garage, die als ontwikkelaar is betrokken bij plannen om in dit deel gebied te bouwen. Smit herhaalde wat hij op 14 mei bij de voorberei dende discussie in de raadscommis sie al had gezegd: zijn cliënt, Baltus, zou zich wellicht niet kunnen vinden in verkleining van het bouwvolume. Toch ging het met het amende ment, toegelicht door Beens, wel die kant op. Zeker omdat dit amende ment gesteund werd niet alleen door het CDA, maar ook door de WD, de PvdA en GroenLinks. In het amende ment werd de derde bouwlaag op de beide zijvleugels terugliggend gemaakt. En de bouw op de kop aan de Westerweg (locatie BP) werd teruggebracht van vier naar drie bouwlagen. Maar aan het college werd hierbij wel de bevoegdheid gegund om er eventueel weer vier bouwlagen van te maken. Daarbij verlangden de partijen dat het colle ge in dat geval de raadscommissie Openbare ruimte opnieuw zou raad plegen. Bij het amendement werd onderkend dat verkleining van het bouwvolume financiële consequen ties zou hebben voor de gemeente: in plaats van op nul voor dit deelgebied zou de gemeente nu uitkomen op een tekort in de orde van ongeveer 700.000 euro. En die 7 ton moeten dan worden opgeteld bij het tekort dat de gemeente voor het nieuwe Stationscentrum als geheel al heeft opgelopen: 2,5 miljoen euro. In de discus sie over het amendement en het bestem mingsplan kwam eerst John Daas, fractievoorzitter van Heiloo-2000, aan het woord. van het station was opgetreden en nu ook aan de westzijde dreigde. Hij keerde zich daarom tegen de mogelijkheid van een vierde bouwlaag. Willem Gomes van de NCPN pakte nog wat harder uit: 'Nu is de westkant aan de beurt om ontdaan te worden van zijn dorpskarakter. Ontdorping, daar komt het op neer.' Wethouder ruimtelijke ordening Jacob Ouderkerken (PvdA) memoreer de dat de moge lijkheid van een vierde bouw laag was opge nomen vanwe ge de exploitatie, om financiële rede nen dus. Tweede termijn Op verschillende momenten van besluitvorming in de afgelopen tijd had het college zich door raad of raadscommis sie gesteund gevoeld om op deze weg door te gaan. Door het amendement werden continuïteit en consistentie van beleid doorbroken en werd het tekort met 7 ton vergroot. 'Jammer dat dit amen dement er ligt', zo concludeerde hij in zijn eerste termijn. In de tweede ter mijn van de discussie stelde Elly Beens dat zij er voor open stond dat een bouwplan kan winnen aan beeld kwaliteit bij het opnemen van een vierde bouwlaag: 'Kijk maar naar de overkant, bij de bibliotheek, waar we naar 15 meter gaan.' Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA sprak van de mogelijkheid 'dat een architect erin slaagt een vierde laag zo te ontwerpen dat je 'm bijna niet ziet'. Een extra tekort van 7 ton vond hij nergens voor nodig: een kwestie van 'slim tekenen en slim onderhandelen', aldus Rootjes. Chris Streefkerk van de WD vond het jammer dat de wethouder voor het amendement de term 'jammer' had gebruikt, het was toch juist een behoorlijke tegemoetkoming aan het college. Martha Klein van GroenLinks keerde zich tegen Willem Gomes omdat hij een garagebedrijf en een pompstation gelijkstelde met dorpskarakter. 'Dan is dit plan toch een vooruitgang, ook als je bedenkt dat auto's onder de grond gaan?!' Vervolgens was er een pikant moment toen Elly Beens aan John Daas voorhield dat hij zelf als wet houder ruimtelijke ordening in de vorige periode een vierde bouwlaag in de plannen had opgenomen. Dat moest wel, aldus Daas, 'omdat er toen een enorme druk was vanuit de raad en de raadscommissie om het tekort voor de gemeente tot 1? mil joen euro te beperken'. Uiteindelijk werd het amendement aangenomen. De vier partijen die het samen hadden ingediend, steunden het geheel. Heiloo-2000 steunde alleen het gedeelte waarbij het bouw volume werd verkleind, niet de colle gebevoegdheid om een vierde bouw laag te realiseren. Willem Gomes bleef tegen. Tenslotte vermeld ik nog: dat Robert Bosman van GroenLinks benoemd werd in de commissie van drie raadsleden die vooronderzoek doet naar de gang van zaken van de afgelopen jaren bij de herontwikkeling van het Stationscentrum, naast de al eerder benoemde raadsleden Theo van Beek van de WD en Hessel Hiemstra van het CDA dat de gemeenteraad de reke ning over 2007 vaststelde, waarbij door commissierapporteur René van Splunteren (WD) het compliment werd gemaakt dat voor het vierde achtereenvolgende jaar een goedkeu rende verklaring van de accountant was verkregen, maar als kritiekpun ten aan het college onder meer wer den meegegeven dat de methodiek van het tijdschrijven op het gemeen tehuis beter kan en dat er vraagte kens zijn te zetten bij het feit dat de afvalstoffenheffing in Heiloo hoger is dan in een aantal omliggende gemeenten; en dat Eva van der Voorde werd benoemd tot griffier van de raad van Heiloo (zij was tot dan toe plaatsver vangend griffier).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18