Jubileumvoorstellingen 'Circus' Tios geweldig succes Trias-atleet verpulvert record Sheffield Wednesday komt naar Heiloo! Foresters E6 is verdiend kampioen sport 23 fe:!ÉÜ wmSm Tijdens de jubileumvoorstellingen van 'Circus' Tios kon het publiek genieten van de soms spectacu laire capriolen van ondere andere de meiden van de keurploeg. Eigen foto Sponsors en vrijwilligers mede verantwoordelijk voor onvergetelijke dag LIMMEN - Na een lange tijd van voorbereiding was het dan ein delijk zover: Optredens van jazz- en turngroepen, van het jubilerende Tios uit Limmen, in drie verschillende shows. Dit jaar viert sportvereniging Tios haar vijftigjarig jubileum, dat werd ingeluid op zondag 6 januari met een goed bezochte nieuwjaarsrecep tie. Hierna werd er hard gewerkt aan het grote Tios weekend van 6, 7 en 8 juni. Het comité wilde iets heel speci aals neerzetten, een happening waar iedereen ieder nog jaren over zou praten. Als thema was er voor wereldcircus gekozen en met dat thema in gedachte werd bekeken of het mogelijk was om een echte cir custent naar Limmen te halen en hierin de optredens te doen. Een eenvoudige klus was het niet, maar met de steun van drie grote hoofdsponsors, ondernemingen uit Limmen werd het bijna onmogelijke mogelijk gemaakt. Circus Bongo werd naar het bollendorp gehaald en gaf op vrijdag en zaterdag vier voorstellingen. Zondag 8 juni was de jubileumdag van Tios. In drie shows traden steeds afwisselend acht turn- en jazzgroe- pen van Tios op, aangevuld met twee extra acts. De 'Tios-artiesten' waren van verschillende leeftijden en niveaus. Zo kreeg het publiek driemaal een geweldige afwisselen de show van tien acts te zien. Als thema was er voor wereldcircus gekozen De enthousiaste leiding van de jazz- en turngroepen heeft hard gewerkt om bij de leden een leuke act of dans ingestudeerd te krijgen. En met resultaat, want alles werd in de piste op een geweldige en soms spectaculaire wijze uitgevoerd. Het komt niet elke dag voor dat je in een piste mag optreden, en dit gegeven op zich was al een beleve nis op voor alle deelnemers. De voorstellingen werden op een fantastische manier gepresenteerd door een professionele spreekstal- meester, de heer Jan Rauh. Hij werd hierbij op komische wijze geas sisteerd door Tios vrijwilligster Gerda Burgering. Samen namen zij de bezoekers mee op wereldreis in de circustent. Het werd een gewel dig feest waarbij alle artiesten en het Limmer publiek ontzettend heb ben genoten. De lovende kritieken na afloop werden dankbaar in ont vangst genomen. Het comité kan, samen met de meer dan zeventig vrijwilligers en het bestuur van Tios, terugkijken op een zeer geslaagd jubileumfeest. Bezoek de site www.tios-limmen.nl om foto's van deze dag te bekijken. Een feest dat natuurlijk ook werd mogelijk gemaakt door nog veel meer spon sors, waar Tios heel dankbaar voor is. Nu is er weer even rust in de tent, letterlijk en figuurlijk. HEILOO - Trias A-junior Emiel Admiraal van het RTA- Team heeft tijdens avondwedstrijden in Heerhugowaard sterk gepresteerd door zijn persoon lijk record op de 3.000 meter met maar liefst 36 seconden te verbeteren tot 9.23.48 minuten. Vooral zijn sterke eindsprint maakte indruk. Maarten Gouda ein digde na hem in 9.46.54 minuten, weliswaar een persoonlijk record, maar Maarten ondervond veel last van een zware werkdag waardoor hij Emiel onvoldoende partij kon geven. B-junior Julian van Ginkel blijft in vorm. Na zijn records op de 400, de 800 en de 1.500 meter te hebben aange scherpt moest dit keer zijn 3.000 meter record er aan geloven. Voor het eerst dook Julian onder de tien minuten: 9.57.02 minuten, een ver betering van zijn persoonlijk record HEILOO - In de week van 14 tot en met 18 juli komt de Engelse professionele voetbalclub Sheffield Wednesday, uitko mend in de championship zijn pre season-trainingskamp hou den bij HSV in Heiloo. Op dinsdagavond 15 juli speelt Sheffield Wednesday tegen HFC Haarlem en op donderdagavond 17 juli staat de wedstrijd Sheffield Wednesday - Stormvogels Telstar op de kalender. Bij HSV zijn de voorbereidingen in volle gang en de vrijwilligers van de vereniging gaan er voor alle voetballiefhebbers uit de regio een groot voetbalfeest van maken. Fred Benner is de secretaris van HSV en voorzitter van de organisatie van het Engelse voetbalfeest. ,,In de zomerstop van 2007 groei de het idee dat het geweldig zou zijn als we een buitenlandse betaalde voetbalclub zouden uitnodigen voor een trainingskamp in Heiloo. Een beetje zoals het Nederlands elftal ze doorgaans houdt bij voetbalvereni ging Quick Boys in Katwijk. We hebben een schitterend kunstgras hoofdveld, waarop we ook in de zomermaanden kunnen en mogen voetballen. Verder is Heiloo heel geschikt met het bos en al onze voorzieningen en het strand en de zee op nog geen tien minuten rij den. Van het een kwam het ander en nu hebben we na het EK voetbal een echte primeur in Heiloo: live Engels voetbal in Stadion De Basis." Bestuurslid Barry Aelbers vertelt hoe het in zijn werk ging. „HSV stuurde een uitnodiging aan alle 91 betaalde voetbalclubs in Engeland. Sheffield Wednesday gaf aan graag te willen komen op voor waarde dat zy twee goede oefen wedstrijden konden spelen. Dat zijn de eerste divisie-clubs HFC Haarlem en Stormvogels Telstar geworden. We hadden heel graag AZ gehad, die positief reageerde, maar de wedstrijd viel te vroeg in de voorbereiding voor de ploeg van Louis van Gaal." Sheffield Wednesday is opgericht in 1867 en vier maal Engels lands kampioen geweest. Nederlanders Wim Jonk, Regi Blinker en Gerald Sibon hebben er gespeeld en Etienne Esajas speelt er nu in het eerste elftal. „Toen we in Engeland waren voor de kennismaking, kregen we het shirt mee van Etienne. Dat hangt nu in ons clubhuis om iedereen alvast in de sfeer te laten komen. Jeugdspelers kunnen zich opgeven om als spelersmascotte mee te gaan het veld op aan de hand van de profspelers. We gaan er een echt engels voetbalfeest van maken voor de bezoekers uit Engeland en ieder een uit Heiloo en omgeving" zegt Ger de Haas van de jeugdcommis sie. De Kick-off time van beide wed strijden is 19.00 uur en jeugdleden van HSV kunnen gratis naar binnen. Bezoekers betalen 5,= entree. Informatie: www.w-hsv.nl. met maar liefst 48 seconden. C-juni or Jean Paul Helderman debuteerde op deze afstand verdienstelijk met een tijd van 10.10.68 minuten. Op de vierhonderd meter loopt Edward Appelman iedere wedstrijd sneller: dit maal ging er bijna een seconde van zijn persoonlijk record af: 53.07 seconden. Het is nog slechts een kwestie van tijd of Edward zal onder de 53 seconden duiken. Barry Aelbers, Fred Benner en Ger de Haas kijken uit naar de komst van Sheffield Wednesday. Foto: Mario Sacksioni |||§1| ATLETIEK

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 21