Malevoort ongerust over toekomstige drukte Twee creatieve workshops in Heiloo PCC-leerlingen bezoeken atelier van Ditta Engel H E I L O 0 3 iügjjJg; 3 DOE NU kakkemh Gezellig muziekfeest in het Vennewater Kunst in 't Loo via uww.bbqburger. èn profiteer v|in het UITKI j KPOST 11 JUNI 2008 KEURSLAGER Verkeersgroep 'Het Malevoort': „De petitie is geen strijd tegen, maar meer een verzoek van bewoners om bij de besluitvorming betrokken te zijn. In 1999 is ons door toenmalig wethouder Worm verteld, dat de ver keersintensiteit op het Malevoort niet zal toenemen. Het Malevoort zou een wijkontsluitingsweg blijven en geen gebiedsontsluitingsweg. Tevens is ons toen toegezegd dat: „indien er een afslag van de A9 komt, het Malevoort niet extra belast mag worden." De eventuele aanleg mag derhalve geen invloed hebben op de verkeersintensiteiten op het Malevoort. Volgens het huidige Verkeersplan verdubbelt de verkeers intensiteit de komende jaren. We beseffen goed, dat Heiloo verandert en voller wordt qua verkeer en inwo ners. Daarom pleiten we ervoor de zaken vooraf te onderzoeken in plaats van naderhand. Onze ver wachting is, dat door de komst van nieuwe wijken, zoals de Zandzoom, de upgrading van winkelcentrum het Hoekstuk én de realisatie van de aan sluiting op de A9, er grotere ver keersintensiteit zal ontstaan voor het Malevoort. Met meer verkeer komt tevens de veiligheid in het geding, omdat een flink aantal wijken uitkomt op het Malevoort. Het zal ook geen goed doen aan de luchtkwaliteit en de woonkwaliteit. Omdat er woensdag 11 juni een raadscommissievergade ring over verkeer plaatsvindt, willen we bewoners aan en rondom het Malevoort, die wij nog niet hebben benaderd, via deze weg op de hoogte stellen van de voorlopige actie van Verkeersgroep 'Het Malevoort'. Voor vragen en opmerkingen kan men e- mailen: bert.06@hetnet.nl." HEILOO - Op woensdag 28 mei heeft Verkeersgroep 'Het Malevoort' een petitie en een honderdtal handtekeningen over handigd aan wethouder Opdam. Hierin uit ze haar ongerustheid over de toekomstige woonkwaliteit van alle bewoners, uit de wijken die direct of indirect aan het Malevoort grenzen. Volgens Verkeersgroep 'Het Malevoort' voorziet het Verkeersplan 2008-2018, opgestéld in opdracht van de gemeente door adviesbureau Goudappel Coffeng, nog niet in vol doende maatregelen om de toene mende verkeersdruk op het Malevoort te beperken bij de realisa tie van een aansluiting op de A9. De 'als-dan-benadering', die in het Verkeersplan wordt voorgesteld, boezemt Verkeersgroep het Malevoort tot nu toe weinig vertrou wen in. Bert Hansen, lid van De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of pere-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14:00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301m 17.30 uur dinsdag 08.301m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten tè verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen,.verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Leerlingen van het PCC bezochten het atelier en de beeldentuin van kunstenares Ditta Engel. Foto: Machteld Wïegmans HEILOO - Leerlingen van het Petrus Canisius College in Heiloo bezochten op een zomer se maandag 9 juni het atelier en aansluitend de beeldentuin van kunstenares Ditta Engel. Na twee brugjaren beeldende vormgeving, leek het Annelies Tolsma, docente aan het Juniorcollege, een goed idee om haar leerlingen eens kennis te laten maken met de praktijk van het kun stenaarschap: „De leerlingen heb ben twee jaar ruimtelijk gewerkt, onder andere met gips, maar ze hebben er geen idee van hoe het is om kunstenaar te zijn of hoeveel werk het is om een beeld te maken. Dat heeft Ditta Engel ze vanmorgen uitgelegd." Na de uitleg waaierden de leerlingen met opdrachten uit over de beeldentuin, waarbij ze ieder een beeld naar keuze uitzoch ten. De een koos een beeld omdat hij daar lekker bij in het zonnetje kon werken, de ander koos een beeld om esthetische redenen. Merel de Koning koos een beeld van een lezend meisje omdat ze zelf zoveel van lezen houdt, terwijl Alisa Schurink voor een grappig beeld koos. De leerlingen werkten stevig door aan hun opdrachten, ondertus sen geïnteresseerde vragen afvu rend op de kunstenares, zoals: „Kunt u hiervan leven?" en „Wat heeft u met dit beeld bedoeld?" HEILOO - U kunt zich nog opgeven voor twee creatieve workshops in Heiloo: Mandalakaarten met theezakjes maken en een verpakte zakdoek maken. Tijdens de workshop Mandala- kaarten maken leert u een mandala maken door middel van het vouwen van theezakjes. Ook krijgt u nog de mogelijkheid om een cadeau- of bloemenkaartje te maken. De docenten beschikken over voldoen de theezakjes. Data en tijd: woens dag 25 juni van 14.00 tot 16.00 uur. In de workshop 'een verpakte zak doek maken' leert u op een origine le wijze een zakdoek te verpakken als cadeautje. Datum en tijd: woens dag 20 augustus van 14.00 tot 16.00 uur. Beide workshops vinden plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Opgave voor beide workshops bij Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612. HEILOO - In aansluiting op de kunsttiendaagse en de kunstroute vindt u op zaterdag 14 juni ook kunst in Winkelhof 't Loo. Een aan tal - regionaal bekende - kunste naars toont op de pleinen in het winkelcentrum hun schilderijen en beelden. U vindt werken van Joop van de Berg, Cor de Haan, Rob Toeset, Irma van der Zande en Georg Jurriaans. ADVERTENTIE HEILOO - Het was zondag een gezellig muziekfeest in Sporthal 't Vennewater. De sfeer zat er vanaf het begin goed in en er werd door het publiek lekker meegezongen en gedanst. Nick en Simon vorm den de hoofdact van de avond en stalen met hun bekende hits en frisse optreden de harten van vele jonge en oude meisjes in de zaal. Bob and the Blueband wisten het publiek mee te voeren in hun aan stekelijke rock and roll act die het pand uitswingde. Door het prachtige zomerweer kozen veel bezoe kers ervoor om tussen de optredens door buiten in het zonnetje wat te eten en even uit te rusten. Tijdens het optreden van de Niedorpse Showband kwam een deel van de installatie, waaraan het podiumdoek en lampen aan waren bevestigd, naar beneden waarbij een van de zangeressen van het koor ongelukkig werd geraakt. Zij werd door aanwezige EHBO mensen opgevangen en door een ambulance, die snel ter plekke was, naar het MCA gebracht. Daar werd een gebroken heup geconsta teerd. De toedracht van het ongeluk is nog in onderzoek bij de arbeidsinspectie. Foto: Mario Sacksioni It Loo 27 - Heiloo - 533 17 76

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3