Grafisch Buro Bart Dalenberg Ben (Bam) van Veen al 25 jaar tamboer Oud-directeur Wim Blom neemt afscheid van Freinetschool Elckerlyc H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 11 JUNI 200 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Bart Dalenberg, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo, tel. 06 - 51241866, www.bartdalenberg.nl, email: b.dalenberg@planet.nl. HEILOO - De knaloranje Kever zegt veel over zijn eigenaar en persoon achter Grafisch Buro Bart Dalenberg; kleurrijk en stijlvol, vermengd met een tikkeltje eigenzinnigheid. Niet alleen voor een nieuw logo of website, maar ook voor een complete restyling van de bestaande huisstijl van een bedrijf kan men terecht bij Grafisch Buro Bart Dalenberg (GBBD). Bart: ,,Het is voor bedrijven belangrijk om zich van tijd tot tijd een vernieuwde huisstijl aan te meten. Zodanig dat de consument hierin het vertrouwde beeld van het betreffende bedrijf nog steeds zal herkennen, maar dan in een nieuw jasje. Lettertype en kleurstelling zijn namelijk zeer modegevoe- lig." In Heiloo en omgeving is Grafisch Buro Bart Dalenberg al bekend, zowel bij commerciële bedrijven als bijvoorbeeld bij de gemeente, waar voor hij onlangs de website voor jongeren heeft ontworpen. Maar ook bui ten Heiloo is Bart actief. Zo kan hij onder andere een grote mode-impor teur uit Amsterdam tot zijn klantenkring rekenen. In alle gevallen ontwikkelt en bewaakt hij de huisstijl, die overal in terugkomt, zoals in het logo, het (handels)drükwerk, de belettering van borden, auto's en derge lijke, de advertenties en de website. Een sterk punt van Bart is het ont werpen van logo's. ,,Ik voel al snel aan, wat de klant wil uitstralen met zijn product en wat de markt is. In overleg met elkaar creëer ik vervolgens het logo, waarin deze uitstraling wordt omgezet in een pakkend beeld door middel van het juiste lettertype en een passende kleurstelling. Een goed logo is de basis voor een herkenbare huisstijl." Ook voor het ontwerpen van een website is veel mogelijk, afhankelijk van het doel van de website (informatief of commercieel) en het budget. Tevens kan Bart achter een website een zogenaamd Content Management System zetten, zodat de klant naderhand vanachter zijn eigen computer zelf zijn website kan aan passen. Na het volgen van de grafische opleiding in Amsterdam is Bart onder meer werkzaam geweest bij De Uitkijkpost en het PWN in Velserbroek. Dat zijn bedrijf, dat vanaf 2001 bestaat, gehuisvest is in het pand van zijn voormalige werkgever, De Uitkijkpost, heeft voordelen aan beide zijden. „De samenwerking is heel prettig en we vullen elkaar op diverse gebieden goed aan. Zo besteed ik bijvoorbeeld het pure drukwerk uit aan de Uitkijkpost, met als groot voordeel de zeer korte lijnen. Verder werk ik ook samen met diverse andere bureaus, waaronder Adrichem Creatie Communicatie. Klanten vinden het prettig om één aanspreekpunt te heb ben." Vanaf augustus zal de éénmanszaak Grafisch Buro Bart Dalenberg ver sterkt worden met een 'jonge hond' van het Media College uit Amsterdam. Zij zal hier een stage doorlopen van vijf maanden, waarna vervolgens ook andere studenten van deze opleiding de kans zullen krij gen werkervaring bij GBBD op te doen. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Woensdag 18 juni is het zo ver. Na bijna veertig jaar in het basisonderwijs, waarvan de laatste 24 jaar bij Freinetschool Heiloo, later Elckerlyc genaamd, stopt Wim Blom met lesgeven. Hij maakt gebruik van de vervroegde uit tredingsregeling. Wim Blom is in 1969 zijn onder wijsloopbaan begonnen in het tradi tionele onderwijs in Huizen en Eindhoven en heeft vervolgens uit een zekere onvrede hierover, voor vernieuwingsonderwijs gekozen. Hij werd directeur in Amsterdam-Zuid en daarna in Amsterdam-Noord, een Freinetschool in Amsterdam- Noord. „Op een traditionele school staat de lesmethode centraal. In Freinet-onderwijs staat het kind centraal. De kinderen zijn de oor sprong en daar pas je de lesmetho de op aan. Ik heb bewust voor deze onderwijsvorm gekozen en wilde daarna niet meer anders. Dat strak ke, starre schema lag me niet. Begin jaren tachtig was er een aan tal ouders die een school wilden op basis van de freinetpedagogiek in Heiloo. Ze hebben zich verenigd in Stichting Freinetschool Heiloo. Daaruit is in 1984 de gelijknamige school gesticht. Ik ben samen met mijn vrouw vanaf de oprichting bij de school betrokken. We zijn gestart met 55 leerlingen op het Malevoort; nu zijn dit er inmiddels 175. We zijn in 1999 verhuisd naar een nieuw gebouw op Boekenstein. Sinds ongeveer drie jaar is Elckerlyc aan gesloten bij de ISOB, hiervoor waren we een echte 'éénpitter'. Elckerlyc heeft een streekschool functie, en trekt ook leerlingen uit Limmen, Alkmaar en de Egmonden aan. Het mooie van deze vorm van onderwijs is, dat alle leerlingen elkaar allemaal kennen doordat ze; veel samenwerken." Na zijn afscheid van de school en de kinderen op 18 juni heeft Wim. veel tijd voor zijn hobby's. „Ik houd onder andere van schilderen, scha ken, muziek en lezen. Maar omdat mijn vrouw nog lesgeeft op Elckerlyc, zal ik voorlopig nog wel betrokken blijven. Daarnaast denk ik erover, om me meer bezig te hou den met de Freinetbeweging, waar ik voorheen in het bestuur zat." De werkzaamheden van Wim Blom als directeur zijn inmiddels overgenomen door Jan Zonneveld. Op woensdag 18 juni wordt een afscheidsreceptie gehouden op school van 17.00 tot 19,00 uur. Zie, ook de advertentie. Wim, hier temidden van een aantal leerlingen van groep 7 en 8. HEILOO - In 1983 is Ben van Veen begonnen bij tamboer- en majorettekorps Nijenburg, toen nog op de pauk, later 'ook op basedrum. Nadat zijn dochter Randy bij de majorettes van Fanfare Showband kwam, ging hij samen met haar naar de optredens van FSH. Toen iemand er achter kwam dat hij op de basedrum speelde werd hij gevraagd om ook bij deze club een keertje te komen spelen. Niet lang daarna speelde hij dus bij twee korpsen. Immers Nijenburg had de oefenavond op woensdag en FSH op donderdag! Nijenburg werd na verloop van jaren kleiner en had bijna geen optredens meer, dus kon Ben zich helemaal storten op de Fanfare Showband Heiloo. Menig optocht heeft hij mee gelopen. Het bleef niet bij trommelen alleen, want hij werd een manusje van alles bij de club. De bar, het clubblad Showtime, de website, het beheer van het clubgebouw, het inladen van Ben van Veen krijgt de insigne opgespeld. Foto: Mario Sacksiom instrumenten, het ophalen van oud papier, enzovoorts. Ook is Ben vanaf het jaar 2000 lid van de Heiloöer boerenkapel de Kinkeluters ,en daar speelt hij weer op de pauk, al staat deze wel op zijn kant. Vanwege zijn inzet en enthou siasme kreeg Ben zaterdagavond 31 mei, tijdens het 40- jarig jubileum concert van de Fanfare Showband Heiloo een insigne voor 25 jaar trouwe dienst. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5