Vrolijke Visserij dag in Egmond aan Zee Programma Jeugdvakantiecocktail Inspectie lovend over het Kleurenorkest CORSO regio 21 Vijftiende editie Roefeldag in Limmen BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 www.corsobioscoop.nl Dit jaar is de vakantie cocktail weer uitgebreid! Programma [9 juni t/m 25 juni 2008 vrijdag 18.30 21.30 uur zaterdag 19.30 uur zondag 20.00 uur 'Indiana Jones: The Kingdom of the Crystal Skull" "Sex and the City" "I'm not there" "Winx Club" (NL) "Hoe overleef ik mezelf?" Nog meer vakantiekinderactiviteiten dan vorig jaar Dorpsstraat 70 Castricum •Tel.0251 - 65 22 91 EGMOND - De visserij dag in Egmond aan Zee was bijzonder geslaagd en tot ieders verba zing waren, net als vorig jaar, de weersomstandigheden een stuk mooier dan het weerbe richt had voorspeld. Er was volop vis, welke nat werd verkocht of ter plaatse door Derpers bereid en door bezoekers ADVERTENTIE opgepeuzeld. Ook waren er Derper voordrachten, een foto-expositie en natuurlijk veel zeemansmuziek. Op het strand stond Egmonds trots: het vissersvaartuig de Pinck met de Egmond-vlag in top. De markt had een maritieme sfeer en Stichting Historisch Egmond deed goede zaken met dezelfde Egmondse vlag die op veel plaatsen in het dorp vrolijk wapperde. In de botenloods van de reddingboot werd de nieuwe cd van de Egmondse Zaalnêelden uitgereikt door niemand minder dan een levend standbeeld van oud-schipper Jaepie Jaepie. Hij bleek vol Derper humor te zitten en besloot zijn toe spraak met de wens dat de 'loi' voortaan van zijn pijpje zouden afblijven. Drie man van de Zaalnêelden zong vervolgens vol overgave het toepasselijke lied over een redding van Jaepie Jaepie en zijn mannen. Egmond kan trots zijn op de visse rijdag die met hulp van veel vrijwilli gers tot stand komt en al jaren lang zijn eigen unieke sfeer goed weet vast te houden. Diverse Egmondse kunstenaars lieten hun werk zien tijdens de Visserijdag. Foto: Mario Sacksioni REGIO - De jaarlijks door het Opbouwwerk van de Stichting Welzijn Castricum, georgani seerde Jeugdvakantiecocktail gaat op maandag 30 juni van start en biedt een scala aan activiteiten in Castricum, Akersloot, Limmen en de Woude. Vijf weken lang wordt een mix van spannende en leuke activiteiten uitgevoerd voor kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 12 jaar. Dit jaar is de vakantiecocktail weer uitge breid! Er zijn maar liefst zestig acti viteiten gepland in samenwerking met tal van enthousiaste organisa ties en verenigingen uit de verschil lende kernen van Castricum. De kinderen kunnen zich onbe perkt opgeven voor de activiteiten die allen vermeld staan in de Jeugdvakantiecocktailgids. De gid sen werden eerder uitgedeeld op alle basisscholen en zijn verkrijg baar bij de Stichting Welzijn Castricum. In verband met de grote belangstelling in voorgaande jaren worden in deze vakantie meer vlot- tenbouw-, trampoline-, klim- en Reddingsbrigade-strandspelacti- viteiten georganiseerd. Nieuwe activiteiten zijn onder andere boogschieten, handbalspe len, verteltheater voor kleuters door de Boekenwerkplaats, een veldex- cursie en groendecoratieworkshops in de verschillende kernen. Inschrijven Voor de activiteiten kan vanaf woensdag 18 juni per soonlijk aan de balie van de Stichting Welzijn Castricum tussen 09.00 en 10.30 uur. Telefonisch kan, vanaf deze datum, worden aan gemeld tussen 13.30 en 15.00 uur, tel. 0251-656562. Het programma van de Vakantiecocktail is ook te zien op www.welzijncastricum.nl. - donderdag 20.00 uur vrijdag 18.30 21.30 uur zaterdag 14.30 19.30 uur zondag 14.00 20.00 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur maandag dinsdag 20.00 uur zaterdag 14.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 14.00 uur woensdag 14.00 uur 20.00 uur LIMMEN - Op donderdag 5 juni werd basisschool het Kleurenorkest in Limmen bezocht door twee onderwijs- inspecteurs. De aanvraag was door de school zelf gedaan. Er heeft een aanscherping van de criteria plaatsgevonden en het Kleurenorkest is nu op de nieuwe wijze gekeurd. 'Ongelooflijk wat jul lie in één jaar hebben weten neer te zetten. Zichtbaar goed nagedacht over het concept en de uitvoering is in harmonie hiermeè, het staat doordacht op de rails. De school overstijgt de minimale eisen van niet bekostigd onderwijs. Een parel tje!' Zo luidden enkele uitspraken aan het einde van het bezoek. Het officiële rapport is in de maak en volgt binnen enkele weken. Het Kleurenorkest voldoet nu aan de eis dat het een school is in de zin van de Leerplichtwet, dit betekent dat het officieel een rechtsgeldige school is. Ondertussen blijft de bekostigingsaanvraag lopen en hoopt de school dat de gemeente Castricum alsnog haar ondersteu ning wil geven in het helpen berei ken van overheidsbekostiging. Hopelijk volgt de gemeente hierin het vertrouwen van de onderwijsin- specteurs. Verder is een ervaren directeur aangetrokken om het team te versterken, dit is Els Vonk van basisschool de Binnenmeer uit Uitgeest. De groei en ontwikkelin gen op de school vragen de volle aandacht van de leerkrachten op de werkvloer en dus is er voor gekozen om een aparte'directeur aan te trek ken om dit proces goed té kunnen begeleiden. Het Kleurenorkest startte in augustus vorig jaar met 16 leerlin gen, op dit moment staan er 29 leerlingen ingeschreven en het ziet er naar uit dat het komend school jaar kan worden verder gegaan met zeker veertig kinderen. Voor meer informatie: www.kleurenorkest.nl, tel. 072-5054606. Een van de meest populaire activiteiten tijdens de Vakantiecoctail is het klauteren tegen de klimwand. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 19