Egmondse Cultuurprijs gaat naar Stichting Historisch Egmond Adelbertweekend in Egmond-Binnen Overeenkomst getekend winkelgebied Geesterduin REGIO 23 Handicap.nl dankt alle gulle gevers Door tentoonstellingen wordt men teruggevoerd in het verleden Midzomeravondwandeling in duingebied van Bakkum UITKIJKPOST 18 JUNI 2008 -v CASTRICUM - Met het onderte kenen van een intentieovereen komst kan worden gestart met de plannen voor het winkelge bied Geesterduin. Gemeente Castricum en Geesterduin Ontwikkeling BV tekenden op 10 juni deze overeen komst, die inhoudt dat de twee par tijen gezamenlijk de haalbaarheid onderzoeken van de herontwikke ling van het winkelgebied. Namens de gemeente tekende wethouder Portegies, namens Geesterduin Ontwikkeling BV tekenden de heren Dings en Rotteveel. Geesterduin Ontwikkeling is een samenwerking tussen WPM Groep en Rotteveel M4. Zij vertegenwoordigen het grootste deel van de particuliere eigenaren in het gebied. Het totale Geesterduingebied wordt getransformeerd. Zo worden op dit moment de wegen rondom het gebied aangepakt. Verder staat de vernieuwbouw (renovatie en uit breiding) van het gemeentehuis op stapel. Ook is de planvorming voor het gebied waar nu Geesterhage is gevestigd in een vergevorderd stadi um. Hier komt het Kuituurhuis met de naam Nieuw Geesterhage en er worden 127 woningen gebouwd. De overeenkomst behelst naast het uitvoeren van onderzoeken op het gebied van bijvoorbeeld verkeer en parkeren ook dat er drie ruimte lijke modellen gemaakt voor de ver nieuwing van het winkelgebied en de aansluitende parkeerterreinen. Deze modellen zullen worden beoordeeld door gemeente en Geesterduin Ontwikkeling. In die beoordeling is ook ruimte ingebouwd voor inbreng van omwo nenden, winkeliers, consumenten en andere belanghebbenden. Zij maken deel uit van het 'Panel Winkelgebied'. Dit panel adviseert het college over de drie modellen. LIMMEN - Handicap.nl, de fond senwervingsorganisatie van de Ango (Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie) hield in de week van 2 tot en met 7 juni haar jaarlijkse nationale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. De opbrenst van de collecte in Limmen was in totaal 2.642,38. Ook verenigingen of stichtingen die een link met een chronische ziekte of handicap hebben, kun nen de Handicap.nl-collecte orga niseren. Zij mogen dan 25% van de plaat selijke opbrengsten behouden, mits deze wordt besteed aan een doel of voorziening voor chro nisch zieken of gehandicapten. Bel met 033-4654343 of www. handicap .nl. EGMOND - Op vrijdagavond 6 juni is in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de Egmondse Cultuurprijs 2008 uitgereikt aan Stichting Historisch Egmond. Uit de vele genomineerden heeft de jury besloten Stichting Historisch Egmond voor het jaar 2008 het beeldje 'Ogen op Steeltjes', de oorkonde, het juryrapport en de 500 euro te overhandigen. De jury deed dat met een aantal argumenten. Stichting Historisch Egmond voldoet aan alle gestelde criteria voor de toekenning. Ze is gevestigd in Egmond en wordt aan gestuurd door vrijwilligers. De stichting is officieel genomi neerd naar aanleiding van een oproep via de media en bestaat dit jaar 15 jaar. Stichting Historisch Egmond draagt er zorg voor dat de rijke, uitgebreide historie van de Egmonden geborgd is met als doel het naspeuren en optekenen van de geschiedenis van de Egmonden en hun omgeving van het vroegste begin tot heden én het opwekken van de belangstelling daarvoor en Historisch Egmond probeert waar mogelijk het verband te leggen tus sen vroeger en nu. Door de kwaliteit van de jaarlijkse thema-tentoonstellingen wordt men teruggevoerd in het verleden. Voor 2008 staat de volgende exposities nog op het programma: Van 2 tot en met 17 augustus de expositie Vreemde Zaken door Horo, van 24 augustus tot en met 9 november expositie Gilde der Behoeders, van 30 november tot 28 december expositie Op den Hoef door Jos Hof. Stichting KCE wil door het uit reiken van de Egmondse Cultuurprijs aan Stichting Historisch Egmond alle enthousi aste medewerkers waarderen en blijvënd inspireren. Stichting KCE' wordt ook door SHE geïnspireerd. Zij zou graag in samenwerking met SHE en de Geestgronden onderzoek doen naar stichtingen, verenigingen en groe peringen die zich door de eeuwen heen hebben beziggehouden met het culturele leven in de Egmonden. Stichting Kunst en Cultuur Egmond wil dit op een bijzondere manier gaan doen. Eén van de acties is het oprichten van Vrienden van het KCE. Iedereen die mee wil denken over mogelijke activiteiten en het oprichten van de vriendenclub kan zich aanmelden bij: Ineke.braak@gmail.com of Ineke Braak, tel. 06-22546602. Na een toespraak van mevrouw Braak, (rechts), overhandigde een vertegenwoordiger van Duinlandjesvereniging Noord, winnaar van vorig jaar, het beeldje 'Ogen op Steeltjes' aan twee leden van Stichting Historisch Egmond, beide links op de foto. Foto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Op de avond van de langste dag van het jaar, zaterdag 21 juni, gaat boswachter Dirk Glorie een exclusieve wandeltocht maken door het prachtige duingebied van Bakkum. Aanmelden is verplicht en dit kan via www.pwn.nl/activiteiten of 0900-7966288. Starttijd is 21.00 uur. Kosten: 1,50 tot 12 jaar, daarboven 3,50. De wandeling gaat naar het Zwarte Vlak, een bijzonder gebied gelegen in het Noordhollands Duinreservaat tussen Egmond Binnen en Bakkum. Dit gebied is rijk aan bijzondere planten, vogels en insecten. Omdat de excursie 's avonds plaatsvindt is de beleving totaal anders dan overdag. Planten beginnen te geuren, konijnen komen uit hun hol en als de avond valt ver schijnen de eerste vleermuizen. Vertreklocatie is parkeerterrein Diederik, gelegen aan de Heerenweg tussen Bakkum en Egmond-Binnen. Eigen foto EGMOND - De jaarlijkse Adelbertviering zal dit jaar op zondag 22 juni plaatsvinden. Voor de vroegelingen vindt om 07.00 uur een stille viering plaats op de Adelbertakker, waarna om 10.00 uur een eucharistieviering wordt voor gegaan door Monsigneur Punt, bisschop van Haarlem. Bij eventuele slechte weersom standigheden wordt uitgeweken naar de parochiekerk. Na afloop is er gelegenheid om in de abdijtuin met elkaar een kop kof- Namens de gemeente tekende wethouder Portegies, gezeten in het midden. Namens Geesterduin Ontwikkeling BV tekenden de heren DingS en Rotteveel. Foto: Mario Sacksioni fie te drinken. Ook hier kan eventu eel worden uitgeweken naar de ontvangst ruimte van Abdijkaarsen. Op zaterdag 21 juni wordt bij Abdijkaarsen extra aandacht besteed aan de bezoekers. Als bijzondere attractie zullen er rondleidingen worden verzorgd in de kaarsenmakerij en pottenbakke rij. Ook kan een bezoek worden gebracht aan de Abdijkerk. De abdijwinkel is dagelijks geo pend van 10.30 tot 16.30 uur. Op zondag is de winkel gesloten. Er is ruime eigen parkeergelegenheid.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23