GGZ opent nieuw activiteitencentrum Gemeente Heiloo huldigt verkeersbrigadiers Gemeente geeft EHBO vereniging subsidie voor AED Luisterhoek tien dagen centraal in bibbotheek Burger H E I L O O 3 PIZZABR00DJ 5 halen A betalen We hebben hard moeten werken om deze voorziening te realiseren' si /lÊÊ^KeëmZffim Gekruid gehakt satévlees met gratis sa ui Bij 150 gram gebraden fricandeau -»100 gram SNÜWQRST GRATIS Oninjybru'j'J UITKIJKPOST 18 JUNI *200 HEILOO - Donderdag 12 juni werd het nieuwe activiteiten centrum van de GGZ Noord- Holland-Noord in Heiloo geo pend. Veel mensen, waaronder toekom stige gebruikers van het nieuwe centrum, kwamen op de opening af. Deze dag was ook een uitgelezen kans om het nieuwe gebouw van zowel buiten als binnen te zien. Onder muzikale begeleiding van muzikanten Jef en René werd rond 14.00 uur de nieuwe voorziening feestelijk geopend door toekomsti ge gebruikers Ergo Plomp en Henk van Eijk, directeur WNK bedrijven. Het nieuwe centrum is uitgerust met een spiksplinternieuwe drukke rij 'De Dijk', de bekende groenvoor ziening 'De Buitenka(n)s' en een houtbewerkmgbedrijf. Daarnaast is het activiteitencentrum uitgerust met diverse grote buitenprojecten: Als eerste natuurlijk de werkzaam- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: vefkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. heden in de plantenkas, verder wordt het hele terrein van het cen trum onderhouden door cliënten én de groenvoorziening van Landal GreenParks in Egmond wordt ook verzorgd door cliënten vanuit het activiteitencentrum. Paul Hornman, algemeen mana ger van het activiteitencentrum, vertelt vol enthousiasme over het nieuwe centrum: ,Wë hebben heel hard moeten werken om deze voor ziening te kunnen realiseren, maar nu het gebouw eindelijk staat kun nen we terecht trots zijn." Het activiteitencentrum Heiloo is speciaal voor mensen die niet in staat zijn betaald werk uit te voeren. Cliënten van het centrum behoren tot de divisie langdurende psychia trie. De kop van Noord-Holland is uitgerust met 25 van dergeüjke acti viteitencentra. „Van Limmen tot Den Helder werken wij nauw met elkaar samen", aldus Hornman. Tijdens de opening is dat ook goed te merken. Zo komt de cate ring van restaurant De Mediaan in Heerhugowaard, volledig gerund door cliënten uit de langdurende psychiatrie. Hornman heeft een ambitieus doel voor ogen: In 2011 moet twin tig procent van het personeelsbe stand uit de eigen doelgroep bestaan, dat wil zeggen dat de cliën ten de taken van het ggz-personeel overnemen. Hoewel de toekomst van de gezondheidszorg er niet altijd rooskleurig uit ziet, volgens Hornman, gaan de medewerkers van het activiteitencentrum er vol enthousiasme voor! In de raadszaal overhandigde wethouder Rob Opdam de oorkon des aan alle aanwezige verkeersbrigadiers. Foto: Carolien Breed Het nieuwe activiteitencentrum van de GGZ werd geopend door toekomstige gebruikers Ergo Plomp en Henk van Eijk, muzikaal omlijst door muzikanten Jef en René. Foto: Kim Seignette HEILOO - Maandag 16 juni werden alle verkeersbrigadiers, die schoolkinderen van de Radboudschool en de Springschans veilig helpen oversteken bij het drukke kruispunt Stationsweg/ Breede- laan, in het zonnetje gezet. Onder anderen Anne Leiss, Ingrid Houtenbos, Connie Hudson, Tineke Wols, Lonneke Beenhakker, Anneke Werdmuller, Astrid van Tricht, Marianne van Vliet, Irma Stam en Katinka Lapré. Ook drie ouders 'in opleiding' werden gewaardeerd, namelijk: Bart en Sonja LJpenlaan en Annemarie de Greef. In de raads zaal van het gemeentehuis overhan digde wethouder Rob Opdam de oorkondes aan alle aanwezige ver keersbrigadiers. De oorkonden zijn een blijk van waardering van de gemeente voor hun vrijwillige inzet. Degenen die helaas verhinderd waren, zullen de oorkonde alsnog ontvangen. Verkeersbrigadiers Heiloo is sinds vijf jaar lid van de landelijke Stichting Verkeersbrigadiers. Henk Smit van politie Heiloo verzorgt de opleiding van de verkeersbrigadiers in wording. Elf ouders en één opa helpen zelfs al vijf jaar schoolkinde ren veilig oversteken. Dit zijn: opa Niek Beemster, Walter en Monique Smit, Corrien Nanne, Saskia Smit, Caroline en Sjoerd Offerhaus, Angela Ligthart, Marloes en Hajo de Koning, Karin Veldt en Marjan Schipper. Zij werden extra beloond in de vorm van een waarderingste ken van Veilig Verkeer Nederland; een verzilverd speldje of hangertje van het stopbord van een verkeers- brigadier. Coördinatrice van Verkeersbrigadiers Heiloo, Petra Brouwer, ontving tevens een prachtige bos bloemen uit handen van de wethouder. Petra: ,,De ver keersbrigadiers zijn met name belangrijk voor leerlingen van de bovenbouw, die veelal op eigen gelegenheid naar school fietsen, zonder begeleiding van hun ouders. Geen luxe, gezien de verkeersdruk te. Ouders, maar ook opa's en oma's, die het belangrijk vinden dat schoolkinderen zelfstandig naar school kunnen fietsen en daarbij veilig de Stationsweg kunnen over steken, zijn altijd welkom als vrijwil ligers. Wij vragen twintig minuten per week, voor de veiligheid van uw eigen (klein-)kind en die van klasge nootjes. Meer informatie of aanmel den kan via mij; telefoon: 072- 5333498." HEILOO - De EHBO-vereniging Heiloo is zeer blij met de subsi die van de gemeente Heiloo. Door deze subsidie hebben zij een AED met een AED-trainer kunnen aanschaffen. Met een AED kan een electrische schok aan het hart wor den gegeven, indien er sprake is van een levensbedreigende hartrit mestoornis. Nog voor de ambulance ter plaatse is kan met al beginnen met defibrilleren. De leden van de EHBO vereniging Heiloo hebben een opleiding om de AED te kunnen gebruiken en worden hierin regel matig bijgeschoold. Om een AED te mogen gebruiken dient men wel een opleiding te hebben gehad. De EHBO vereniging geeft deze oplei dingen: reanimatie én AED op twee avonden van ongeveer twee uur. Informatie en inschrijving via de secretaris op tel. 072-5338645. ADVERTENTIE Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd HEILOO - Van woensdag 25 juni tot zondag 6 juli wordt de 'Week' van het luisterhoek gehouden. Het luisterhoek is met een grote opmars bezig. Werden enkele jaren geleden deze op cd's ingesproken boeken vooral geleend door mensen met een gezichtsbeperking, sinds kort zijn ze ontdekt door het grote publiek. In de file, voor het slapen gaan, tijdens het strijken en natuur lijk bij lange autoritten tijdens de vakantie: luisterhoeken zijn voor velen niet meer weg te denken. Bibliotheek Heiloo speelt in op deze trend. Zij breidt haar collectie gestaag uit. Luisterhoeken leent u als lid bij Bibliotheek Heiloo - net als gewone boeken - helemaal gra tis. Tijdens de Week van het luister- boek wordt nog eens extra aan dacht gegeven aan dit nieuw ontdekte medium. Daarom ontvan gen vanaf woensdag 25 juni de eer ste tachtig leden die een luisterhoek lenen van Bibliotheek Heiloo een gratis luisterboekgeschenk (met onder andere bijdragen van Godfried Bomans, Hetty Blok, Jan Wolkers en De Fabeltjeskrant). bakkerij I loo 27 - Heiloo - 533 17 76 500 gram A< slav ken samen 500 gram diversen soorten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3