De Kerstpakkettenman Groei Bloei Open Tuinen Weekend Expositie Pretex-Art in het Trefpunt Nieuw radiostation met Nederlandstalige muziek H E I L O O 5 Geslaagd Lachmeditatie Grote rommelmarkt in Heiloo Hogere tarieven Rolstoelbus Heiloo Dansen 'op maat' UITKIJKPOST 18 JUNI 200 Ron Hof en Jan Oldenhove, Zwanebloem 12, te Limmen, tel. 06-54302762 (Ron), of: 06-53693623 (Jan), www.dekerstpakkettenman.rd, e-mail: info@dekerstpakkettenrnari.nl. LIMMEN - Wie denkt er nu in de zomer aan kerstpakketten? In ieder geval zijn de mensen achter De Kerstpakkettenman, Ron Hof en Jan Oldenhove, er al volop mee bezig. Het begon als een ludieke actie voor voetbalvereniging Limmen met het organiseren van een Casino-avond. Inmiddels is het uitgegroeid tot verhuur van zogenaamde Casinoboxen vol (casino)spellen. Hiervan zijn vorig jaar kerstpakketten gemaakt en door een aantal groothandelsbedrijven in het assortiment opgenomen. Zij ver zorgen de verpakking en een snelle distributie. In de box zitten veel door Ron en Jan zelf ontworpen spellen, maar ook de gangbare casinospellen. Voor de kerstpakketten van dit jaar vroeg de groothandel of de heren nog meer ideeën hebben. En die hebben ze zeker! Ron en Jan willen met de Eco-Kerstpakketten voor 2008, verkrijgbaar in een luxe box of een kartonnen doos, inhaken op het thema duurzaam heid. In een tijd van energiebesparing en milieuproblematiek bieden de heren een gevarieerd kerstpakket met leuke en verrassende artikelen, gemaakt van duurzame materialen. Ze willen ontvangers van de kerstpak ketten meer bewust maken van hun energieverbruikende levensstijl en het begrip duurzaamheid. De boodschap is met veel humor verpakt. Via de website kan ieder bedrijf, al naar gelang het te besteden budget, een origi neel kerstpakket samenstellen voor zijn personeel. Ron: ,,Het aanbod van artikelen is uniek, omdat we er veel eigen ideeën en ontwerpen in hebben verwerkt, die nergens anders verkrijgbaar zijn. Zo hebben we 'Het IJsberenspel' zelf bedacht, ontworpen en vervaardigd. Dit is een educatief bordspel met 350 vragen en 100 opdrachten op het gebied van duurzaamheid, milieu, dieren et cetera. Doel van het spel is om door vragen en opdrachten jouw ijsbeer als eerste over de ijsschotsen naar een meer vol vis te loodsen. Het spel zit vol humor en is geschikt voor zowel volwassenen als kinderen. Maar ook de andere artikelen uit ons assortiment hebben we met veel aandacht voor duurzaamheid uitge zocht of gemaakt. Te denken valt aan de wasnoten; de schillen van deze noten worden in niet-westerse culturen vaak gebruikt in plaats van was middel en zijn milieuvriendelijk. Of de handmatige telefoonoplader een handig en energiebesparend apparaatje. De oplader is ook verkrijgbaar op zonne-energie. Verder hebben we zelf een natuurkalender samenge steld, gemaakt van duurzaam papier ën milieuvriendelijk gedrukt. Food en wijn mag in een kerstpakket natuurlijk niet ontbreken. Ook hier heeft men de keuze uit verschillende pakketten met diverse eco-voedingswaren. Voor de wijnen hebben we gekozen voor het merk African Dawn. Een ver antwoorde keuze voor een hele goede wijn, waar het Wereld Natuur Fonds zijn naam aan heeft verbonden." Jan Oldenhove besluit: „Wij willen met de artikelen uit het Eco- Kerstpakket mensen op een leuke manier tot nadenken aanzetten. Een totale omslag in denkwijze zal niet in één keer gebeuren, maar ieder beetje helpt!" HEILOO - Wie ideeën wil opdoen voor het aanleggen of verfraaien van de tuin, of zomaar lekker wil rondkijken in de tuin van iemand anders, kan dat komend weekend doen. - In een aantal tuinen in Heiloo, Egmond, Beverwijk, Uitgeest, Castricum en Akersloot kunt u rond kijken. Dit Open Tuinen Weekend wordt georganiseerd door Groei en Bloei door heel Nederland en lokaal door afdeling Heiloo en omstreken. Een routebeschrijving met platte grond is af te halen bij de tuin van Jop Nijman (Bayershoffweg 64 in Heiloo) of bij de tuin van Kapitein Rommel (tegenover station Castricum over de loopbrug). Dit Open Tuinen Weekend biedt gele genheid om lekker rond te snuffe len, ideeën op te doen en om in gesprek te komen met andere tuin- liefhebbers. De liefde en de zorg voor hun tuin laat zich zien in mooie uitgewerkte borders, gezellige intie me zitjes eventueel aangevuld met waterpartijen en/of kunst. In sommi ge tuinen kunt u genieten van een kop koffie of stekjes en zaden of plantjes kopen. De tuinen zijn 21 en 22 juni open van 11.00 tot 16.00 uur, sommige op zaterdag en zon dag, andere slechts een van deze dagen. Belangrijk is dat u zich reali seert dat u te gast bent bij een grote tuinliefhebber, die veel jaren met zijn/haar tuin is bezig geweest om deze zo mooi mogelijk te maken. Derhalve is het meenemen van kin deren of huisdieren niet toegestaan. HEILOO - Plaatsgenote Franka Hoogeboom is 10 juni cum laude geslaagd als Bachelor of Music aan het Utrechts Conservatorium. Zij studeerde blokfluit op de afde ling historische instrumenten. HEILOO - Zondag 22 juni om 13 uur is er weer een lachmeditatie. Dit keer niet in het Heiloërbos, in verband met het golftoernooi. Er wordt verzameld op de parkeer plaats bij het Maalwater, aan de Zeeweg. Vanaf daar loopt men met elkaar naar een grasveld wat aanspreekt. Deelname is gratis. Kijk voor meer informatie op www.lachmeditatiecom. HEILOO - Zondag 22 juni is er in de Werkendelslaan in Heiloo (tus sen de huisnummers 31 en 61) een rommelmarkt. De rommel markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Kinderen (en natuurlijk ook vol wassen) kunnen tegen een kleine vergoeding geschminkt worden. Ook zal er een paardQe) bereden kunnen worden. Er staat een pop- cornkraam, er is levende muziek en er komt een buurtbistro voor een kopje koffie. HEILOO - Na ruim tein jaar gaan de tarieven van de Stichting Rolstoelbus Heiloo en omstreken omhoog. Door de gestegen die- selprijzen is de huidige prijs niet meer voldoende om de bus te laten rijden. De prijzen voor een rit in Heiloo worden nu 3,50 voor een enkel en 7,- voor een retour. Ook de kilometerprijs gaat omhoog naar 0,40 per kilome ter en voor vervoer van meerdere rolstoelen met begeleiders 0,50 per kilometer. Deze tarieven gaan in per 15 juni. HEILOO - Soms wil men wel gaan dansen, maar is de drempel, om als beginner in te stappen in een groep die al jarenlang danst, te hoog. 'Pridini' biedt iedereen die internationaal wil gaan dansen nu de keuze uit een breed aanbod, in 'dansen op maat', gegeven op een laagdrempelig beginnerniveau. Voor deelnemers die zicht niet voor langere tijd willen binden bestaat de mogelijkheid om een korte cursus te volgen, bijvoor beeld vijf lessen, uit een bepaald gebied of land. Spreekt dit con cept u aan en/of wilt u informatie of uitleg, neem dan contact op met Marianne Schippers, tel. 072- 5334110, of kijk op- www.pridini.tk. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Hetty van der Laan exposeert tot en met 17 juli haar pretex schilderijen in het Trefpunt. Pretex schilderijen zijn gemaakt van katoen dat met Pretex (een ver- harder) is geprepareerd. Hetty heeft met die techniek bijzondere resulta ten en in het bereikt. Zij neemt dan ook vaak deel aan kunstmarkten zoals die in Bergen, Akersloot en in het Loo. Kunst is haar met de paple pel ingegoten: Hetty's vader had een uitgeverij op schilder- en teken- gebied Het Palet, waardoor zij opgroeide tussen schilderijen. Iedere drie maanden moesten die worden beoordeeld voor Het Palet. Het is de moeite waard deze ten toonstelling te bezichtingen, tijdens de openingstijden van het Trefpunt. weliswaar professioneel bezig, maar de naam past goed bij de toeganke lijke volksmuziek die we draaien. We willen met deze zender de lief hebber van Nederlandstalige muziek bereiken en zenden 24 uur per dag uit. Niet alleen de bekende nummers van bekende artiesten van nu, maar ook minder bekende num mers uit eerdere jaren komen aan bod. We hebben complete album tracks van veel artiesten, waar num mers op staan die nog bijna nie mand kent. Deze zijn echter niet minder mooi. Nu kan iedereen alleen nog via internet liedjes aan vragen, maar we zijn op zoek naar een radioprogrammamaker en/of presentator, zodat het in de toe komst mogelijk is, tijdens de uitzen ding en gewoon per telefoon ver zoekjes door te geven. Hiervoor kan men zich aanmelden: Radio De Blauwe Tegel, Industrieterrein Oosterzij 1 1851 NV Heiloo. Wat nu al geldt is, dat alle aanvragen binnen een half uur zeker gedraaid zullen worden." HEILOO - Vanaf mei is het nieuwe, Nederlandstalige radiostation De Blauwe Tegel via de kabel te beluisteren op FM 96,5 MHz en op internet via www.radiodeblauwetegel.nl. John Geels van Stichting Omroep Heiloo is vanaf zijn veertiende jaar bevlogen van radiomaken. Foto: Carolien Breed Het nieuwe station is een initiatief van Stichting Omroep Heiloo, opge richt door John Geels uit Heiloo, Geert Bouman en Richard van der Veen. De stichting is ook verant woordelijk voor die andere bekende Heiloose zender: Beat FM. John Geels is vanaf zijn veertiende jaar bevlogen van radiomaken, eerst ille gaal en na 21 maal uit de lucht te zijn gehaald, uiteindelijk dan toch maar legaal. „De naam 'De Blauwe Tegel' komt uit de tachtiger jaren en betekende in 'vakjargon' een prut ser. Er waren toen veel regionale zenders in de lucht, gerund door welwillende amateurs met veelal oudere, trouwe luisteraars. Dit alles had zijn charme. Ik vind de naam prachtig klinken voor onze Nederlandstalige zender. We zijn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 5