n Kermis Heiloo ook dit jaar weer overkapt Workshops in atelier 'Madam Art' GGZ terrein Het nieuwe rookbeleid: wat mag en wat mag niet Expositie Theo Leering H E I L O O 11 Corso Narnia: Prince Caspian BOEK VAN DE WEEK Welke kleur heeft jouw parachute? Door Bolles en Nelson Boek van de week Welke kleur heeft jouw parachute? Café-eigenaren lichten rookverbod toe I?|Ti DEUTEKOM UITKIJKPOST 25 JUNI 200 Tweede verfilming van de boe- kenreeks over het magische land Narnia. De Pevensie kinderen Peter, Susan, Edmund en Lucy komen op magische wijze vanuit Engeland in de wereld van Narnia terecht. Daar wacht hen een spannend en gevaar lijk avontuur, dat hun moed zwaar op de proef stelt. Eén jaar na de fantastische avonturen uit De Leeuw, de Heks en de Kleerkast, keren de koningen en koninginnen van Narnia terug naar het verre wonderlijke koninkrijk, waar ze tot de ontdekking komen dat er al meer dan 1300 Narnia-jaren zijn verstreken. Tijdens hun afwezig heid is er een einde gekomen aan De Gouden Eeuw van Narnia. Narnia is veroverd door de Telmarines en is nu bezet door Koning Miraz, die het land regeert zonder genade. De vier kinderen ontmoeten al snel een nieuw intri gerend personage: Narnia's gerechtvaardige erfgenaam op de troon, de jonge Prins Caspian. De prins wordt gedwongen zich schuil te houden voor zijn oom Miraz, die hem wil vermoorden om zo zijn eigen zoon op de troon te plaatsen. Ze redden Narnia uit de klauwen van Miraz. Wanneer we ons het leven voorstel len als een symfonie, dan zou de pensioentijd het vierde en laatste deel zijn. Je begint als klein kind, dan volgt een tijd van leren, daarna een tijd van werken en ten slotte de pensioentijd. Welke kleur heeft jouw parachute? Voor ouderen staat vol praktische informatie en oefeningen die je hel pen bij het invullen van je ideale pensioentijd, of je nu nog midden in je carrière zit, deze bijna afsluit of al met pensioen bent. Van jouw financiële mogelijkheden binnen het huidige pensioenstelsel tot het ontdekken van je sterke kanten, van tips over de fondsen die aan jouw pensioenstelsel tot het belang van sociale contacten, en van de vraag waar je gaat wonen tot het goed houden van je gezondheid. Het leertje om de vierde fase van je leven te plannen en je doelen en passies te volgen. door Bolles en Nelson voor 22,95 HEILOO - Van donderdag 3 juli tot en met zondag 6 juli is het weer Heilooër Kermis. Het jaarlijkse dorpsfeest, waar men oude bekenden ontmoet. Wederom kan men hossen en dan sen onder de grote L-vormige over kapping, die voor café De Overkant, café De Wit, café De Oud Inn en op een deel van het Stationsplein, voor het nieuwe café Plein 5, staat. De vier horecaondernemers zijn heel dankbaar voor de medewerking van de bewoners, winkeliers en gemeen te, zodat het ook dit jaar weer mogelijk is, een ouderwets gezellige Heilooër kermis te vieren. Lex van café De Wit: ,,De opzet van het ker misfeest rond de vier cafés van het Madeleine Arnoldus geeft creatieve workshops. Foto: Carolien Breed HEILOO - Iedereen die zich deze zomer creatief wil ontwik kelen, kan zich vanaf nu inschrij ven voor zomerworkshops van één week bij Madam Art kunste ducatie. De workshops van een week star ten op maandag 28 juli en zijn ver deeld over drie weken. Men kan kie zen voor de ochtend- of de middagcursussen. De verschillende workshops, zoals het leren opspan nen van een doek en schilderen met acryl, boetseren, modeltekenen, etsen en speksteen worden gegeven door Madeleine Arnoldus Freyée. Zij is in 1999 afgestudeerd aan de Amsterdamse Hoge School voor Kunsten en is bevoegd kunstdocente. De workshops worden gehouden aan de Overtoom 7b, op het GGZ terrein. Na de zomer, vanaf 25 augustus, starten de vaste cursussen, waarbij men één keer per week les krijgt. Er zullen ook gastlessen van andere kunstenaars zijn. Meer informatie of aanmelden: Madeleine Arnoldus Freyée, tel. 06-51188301, of via: http://madam-art.blogspot.com. HEILOO - Vanaf dinsdag 1 juli wordt het nieuwe rookverbod in de horeca van kracht. Vanaf die dag mag er in ruimtes waar bediening is, niet meer gerookt worden. Roken mag wel in afsluitbare rookruimtes, waar de gast niet bediend mag worden. Ook op bui tenterrassen en niet geheel gesloten terrassen (minimaal één zijde open) mag gewoon gerookt worden. De grens tussen terrassen en binnen ligt bij de voorpui, ongeacht of deze open kan. De café-eigenaren uit het Stationscentrum willen toelichten, wat dit in de praktijk voor hun gasten betekent. An Kesseler van Café De Overkant: „In het cafégedeelte beneden mag men niet roken. In de aparte bovenzaal kan men wel roken, maar hier is geen bediening. Men kan zelf een drankje mee naar boven nemen. Ook is er de moge lijkheid tot roken op de buitenplaats achter het café." Johan en Annamarie van Café De Oud Inn: „Wij hebben geen aparte rookruim te, er mag binnen dus niet gerookt worden. Buiten op het terras wel." Rogier en Sandra van Café Plein 5: „Wij zijn van plan om in de toe komst een rookruimte te maken. Tot die tijd mag er alleen buiten op het terras gerookt worden." Lex en Jolande van Café De Wit: „Het zijcafé 'De Condor Pub' wordt een afgesloten rookruimte. Je kunt hier gewoon een biertje drinken en daarbij roken. Er is geen bediening, maar men kan deze ruimte betreden vanuit het café. Ook op het ver warmde terras mag men roken. Voor alle Heiloose cafés geldt, dat er tot 23.00 uur op de terrassen een drankje mag worden gedronken. Daarna mag er geen glaswerk meer naar buiten." Meer informatie over het rookbeleid in het algemeen: www.horeca.org. Stationscentrum is dezelfde als andere jaren; op alle avonden is er in de afzonderlijke cafés livemuziek te horen van verschillende artiesten en bands. Zondag 6 juli vanaf 16.30 uur treedt Bob en de Blue Band op het buitenpodium op. Er zal weer streng op gelet worden, dat er geen alcohol wordt geschonken aan jon geren onder de 16 jaar. Vanwege het nieuwe rookbeleid, dat op 1 juli ingaat, mag in de cafés niet worden gerookt; buiten en onder de over kapping wel. Eventuele boetes zul len worden verhaald op de overtre ders." De horecaondernemers zijn er klaar voor en kijken uit naar een geweldig kermisfeest. HEILOO - Op zaterdag 28 juni zal de Heilooer schilder Theo Leering schilderijen tentoon stellen die hij in de afgelopen jaren maakt. De eendagsexpositie zal plaats vinden in het restaurant De Groene Kip op camping Heiloo. De cam pinghouders Peter, Bart en Robert hebben warme belangstelling voor de schilderkunst en bezoeken gere geld tentoonstellingen in musea en galeries. Gevoed door deze belang stelling lijkt hèt hun leuk om hun restaurant als expostieruimte beschikbaar te stellen voor het werk van Theo Leering. Zij werk is figura tief en heeft in veel gevallen een absurdistisch trekje. De thema's lopen sterk uiteen, maar muziek in het breedste zin des woord en niet voor de hand liggende naakten, voe ren als onderwerp de boventoon. Mocht u belangstelling hebben, dan kunt u 28 juni terecht in de Groene Kip, De Omloop 24 te Heiloo, van 12.00 tot 17.00 uur. Theo Leering exposeert in De Groene Kip. Eigen foto Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo HBN WJÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11