Jaarboek van Historische Vereniging Oud-Akersloot Parochie neemt afscheid van pastor van Schie Activiteiten strandbieb Wethouder bezoekt boerencampings in de gemeente Castricum Egmonders exposeren in Hoeve Overslot REGIO 17 Het jaarboek is rijk voorzien van afbeeldingen Geliefd vanwege zijn hartelijke wijze van omgang KORTOM Geslaagd Geslaagd Uitbreiding wordt opgenomen in de economische visie Schilderkunst, beelden, objecten en jutkunst UITKIJKPOST 25 JUNI 2008 3 Dertig jaar geleden ontsnapte Akersloot aan een ramp toen een brand bij brandstoffenhandel H. Verduin een gedeelte van de Kerklaan in vuur en vlam zette. Eigen foto AKERSLOOT - Het nieuwe jaar boek 2008 van de Historische Vereniging Oud-Akersloot is verschenen. De Groene Valck verschijnt al sinds 1981 met de regelmaat van de klok en ook dit jaar is weer het nodige werk verricht. In iedere editie van het jaarboek een levensverhaal met daaraan gekoppeld een genealogie. Ditmaal is dat de familie Tiebie. De stam boom van de familie Tiebie gaat terug tot 1683. In dat jaar wordt Gerhardus lyben in Niederlangen (Duitsland) geboren. Hij is de voorvader van Corrie van Sikkelerus-Tiebie die in dit jaar boek haar levensverhaal vertelt. Corrie Tiebie is een geboren en getogen Akerslootse. In deze afle vering onder meer: Donkere rook wolken boven Akersloot. Op 2 juni van dit jaar is het precies dertig jaar geleden dat Akersloot aan een ramp ontsnapte. Een grote brand bij brandstoffenhandel H. Verduin zette een gedeelte van de Kerklaan letter lijk in vuur en vlam. Henk Verduin blikt terug op de brand en de dagen daarna. Een arti kel over Dirk van der Markt, hoofd onderwijzer aan de Openbare Lagere school van 1842 tot 1876. Dirk werd op 25 jarige leeftijd aan gesteld als onderwijzer na het ont slag van zijn voorganger, die vol gens de gemeenteraad en de schoolopziener slordig en ellendig onderwijs gaf. Verder een artikel over 'Een Fries die zijn toekomst zocht in Akersloot'. In de jaren vijf tig trekt Rein Roorda naar Akersloot, om hier een eigen zaak te starten. Rein vertelt over zijn start in café De Goede Verzorging, de melkwijk en de eerste Akersloter supermarkt. En Uit de Alkmaarsche Courant van 1932 kunt u lezen wat er in dat jaar in Akersloot zoal gebeurde. Het jaarboek is rijk voorzien van afbeeldingen. Voor 14 euro per jaar ontvangt u het jaarboek en twee nieuwsbrieven en bent u welkom op de jaarlijkse ledenavond. Het jaar boek kunt u los verkrijgen bij fami lie Louwe, Buurtweg 33, Akersloot, tel. 0251-311081. U kunt zich ook als lid aanmelden via www.oudakersloot.nl. AKERSLOOT - In een goed gevulde kerk namen de parochi anen van de Jacobusparochie afscheid van pastor Bill van Schie tijdens een feestelijke viering. Hierbij lieten de vier koren hun eigen geluid horen. Het feestelijke karakter begon al met de vrolijke klanken van klokge lui, zoals dat klinkt bij feestelijke gebeurtenissen. Pastor Bill heeft zich in de vier jaar, dat hij de parochie van Sint Jacobus Major gediend heeft, zeer geliefd weten te maken. Geliefd vanwege zijn hartelijke wijze van omgang met de mensen, zijn goed luisterend oor en zijn betrokkenheid bij de parochianen en mensen op zijn pad. Verschillende keren valt de naam van pastor Margot, de zeer geliefde voorganger van Pastor Bill, die door haar plotselinge overlijden een grote leegte achter het. Op zijn eigen wijze heeft hij zich in korte tijd een plaats verworven in de gemeenschap en duidelijk is dat hij op handen gedragen wordt, zo blijkt uit de hem toegézongen en toe gesproken woorden. Na de dienst verzamelden de kerkgangers zich op het plein voor de kerk, waar op ludieke wijze de in sierstenen neergelegde jacobs- schelp werd onthuld. Een afscheids cadeau voor pastor Bill die voor zichzelf geen cadeau kon bedenken en de prachtige versiering terug schenkt aan de parochiegemeen schap. Tijdens de receptie die volg de in de kerk, konden de parochianen van de gelegenheid gebruik maken om de pastor nog een keer de hand te drukken. Pastor Henk Hudepohl zal pastor Bill opvolgen en geïnstalleerd worden op 28 september. AKERSLOOT -. Aan het Murmellius gymnasium te Alkmaar is geslaagd Nienke Blokker uit Akersloot. LIMMEN - Op 18 juni is aan de Universiteit van Amsterdam oud plaatsgenote Eefje de Groot cum laude afgestudeerd voor de Master Erfgoed studies. De titel van haar afstudeerscriptie luidt Erfgoed of Erffout? Omstreden erfgoed in het collectief geheugen. Eefje was leerling op de Pax Chrisiti school te Limmen en het Jac P Thijsse college te Castricum. CASTRICUM - Er zijn in Nederland flink wat mensen die de metaaldetector voor hun hobby gebruiken, bijvoorbeeld om het strand af te zoeken naar sieraden en munten. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen woensdag 2 juli van 11.00 tot 12.00 uur met een metaaldetec tor het zand rond de Castricumse strandbibliothcek afzoeken naar kostbaarheden. Op zaterdag 5 juli tussen 14.00 en 15.00 uur presenteert juf Anita Breetveld van basisschool de Toermalijn haar nieuwe boek De gekleurde heks in de strandbiblio- theek. Het verhaal is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Zondag 6 juli is er de mogelijkheid om onthaastingslessen te volgen bij yogalerares Hilde van Wageningen Van 10.30 tot 11.30 uur kunnen ouders met kinderen van 3 tot en met 7 jaar een les volgen. Kinderen zijn geboren voor yoga, want ze hebben van nature een goede houding en het vermogen om diep te ademen. Later op die dag van 11.45 tot 12.45 uur kunnen vol wassenen een poging wagen. REGIO - In de gemeente Castricum liggen in alle woon kernen grote en kleine cam pings. Daarvan zijn de duincam pings de grootste en waarschijnlijk meest bekende. Binnen de gemeente zijn echter ook acht boerencampings gevestigd. Wethouder Portegies bracht vrij dag 20 juni een werkbezoek aan twee boerencampings: camping De Polle en camping De Westert. Camping De Polle is gevestigd op het Zuiderdijkje 5 in Bakkum- Noord. De camping is een nevenac tiviteit van familie De Graaf, die naast de camping een melkveehou derij heeft. De mini-camping wordt voornameüjk bezocht door recrean ten in de leeftijd 50plus. Zij worden aangetrokken door de rustige omgeving van de camping en het prachtige uitzicht op de wei landen. Camping De Westert ligt aan de Rijksweg 1 in Limmen. De camping is eigendom van de familie Welboren, die eveneens de melkveehouderij als hoofdactiviteit heeft. Camping De Westert trekt naast senioren veel gezinnen aan. De kinderen vinden het geweldig om de koeien uit het land te halen, zodat ze gemolken kunnen worden. Beide campings beschikken over vijftien kampeerplaatsen. De bezetting is afhankelijk van het weer. Bij mooi weer bellen veel mensen tevergeefs bij de camping aan. De eigenaren zijn dan ook voorstander van uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen naar 25. De mogelijkheid van uitbreiding is opgenomen in de economische visie, die donderdag 26 juni voor de tweede keer in de gemeenteraad wordt besproken. EGMOND - Zondagmiddag 29 juni om 14.00 uur zal dr. Peter van den Berg de tentoonstel ling Egmonders in 't Overslot openen. Belangstellenden zijn hierbij wel kom. Op deze tentoonstelling is het werk te bewonderen van een twin tigtal Egmonder kunstenaars. Naast schilderijen zijn er beel den, objecten en jutkunst, dat wil zeggen objecten gemaakt van strandvondsten te zien. Deze geva rieerde tentoonstelling is tot 17 augustus iedere zondag te bezoe ken. Naast de expositie van Egmonder kunstenaars is er ook nog een permanente expositie van etnische kunst -en gebruiksvoor werpen en een boekenantiquariaat in het Overslot te vinden. Hoeve Overslot is iedere zondag van 14.00 tot 17.00 vrij te bezoe ken en is gelegen aan de Slotweg 42 tegenover de restanten van het slot te Egmond aan den Hoef. Wethouder Portegies in gesprek met het echtpaar Welboren van camping De Westert.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17