i ex) i Sven Jonker behaalt wereldtitel rolstoeltennis Straatvoetbalteam Zeevogels D naar finale op de Dam in Amsterdam i Jongtalenten Tios behalen vier medailles sport 27 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO i 1 1 ft Akersloter staat 18de op Nederlandse ranglijst Met veel passie en werklust werd elke meter bevochten Niet het doelsaldo, maar onderlinge resultaat gaf doorslag Zijn toekomstdroom is meedoen aan paralympics van 2012 <pvt 25 jUNI 2008 1 H 1 2E£tfjM5El£ Joep Hulskens, Lotte Hopman, Twan Vermeeren, Stefan Andelic, Siem Wijn en Hessel Zonneveld (in willekeurige volgorde) wisten zich tijdens de halve finale op het Stadsplein in Amstelveen naar de finale op de Dam in Amsterdam te spelen. Eigen foto VOETBAL EGMOND - Het was al een hele knappe prestatie dat de D- pupillen van Zeevogels de halve finale in Amstelveen bereikten. Drie rondes werden daarmee overleefd: Eerst de beste van Egmond en omstreken, daarna de beste van groot Alkmaar en toen ook nog de beste van Noord-Holland Noord. Acht ploegen maakten zaterdag 14 juni hun opwachting op het Stadsplein in Amstelveen. Voor slechts één van de ploegen lag er een ticket klaar om mee te doen in de Finale op de Dam in Amsterdam op 28 juni. Daar strijden dan de acht beste straatvoetbalteams van Nederland om de titel. Joep Hulskens, Lotte Hopman, Twan Vermeeren, Stefan Andelic, Siem Wijn en Hessel Zonneveld speelden afgelopen seizoen allen voor de Dl van Zeevogels. Op het veld waren ze niet altijd even geluk kig, maar op straatstenen, op gym pies vier tegen vier is iets anders. Coach Arie Groot heeft met deze namen een prachtig team van tech nisch vaardige spelers. Met veel passie en werklust werd door de Zeevogels voor elke meter gevochten. Dit resulteerde in een 5- 2 en 7-2 overwinning, tegenover een 5-2 verlieswedstrijd. De Souaven gingen ondanks het verhes van 7-2 op de jongens uit Egmond juichend van het veld. Zij dachten de finale te hebben bereikt. Nadat coach Arie de spelre gels erop nageslagen had werd de stemming heel anders. Niet het doelsaldo, maar het onderlinge resultaat gaf de doorslag bij een gelijk aantal behaalde pun ten in de poule. Dus een finale plaats, gespeeld tegen een aantal jochies die elkaar kennen van de straat en zich hadden ingeschreven. Zeevogels begon de finale op de manier waarop ze de derde poule wedstrijd hadden gespeeld. De tegenstander, die geen centi meter ruimte kreeg kwam niet over de middenlijn en wist na één of twee kleine kansjes uiteindelijk niet het doel te treffen. Siem scoorde drie keer in een razendsnehe finale. Het doel werd bereikt: Een grote beker, uitgereikt door oud interna tional John Bosman, maar vooral een plaats in de grote landelijke finale op de Dam in Amsterdam. Waar Zeevogels mag proberen om Kampioen van Nederand te worden. Iedereen die dit team wil steunen kan, op eigen verantwoordelijkheid en kosten, mee. Kinderen tot en met 12 jaar alleen in het gezelschap van een begeleider. Het zou leuk zyn als iedereen in de Zeevogels clubkleuren gekleed komt. Ongeacht de resultaten zult u getuige zijn van een nieuw hoofd stukje) in de geschiedenis van Zeevogels. Zie ook: ww.zeevogels.nl. AKERSLOOT - De 17-jarige Sven Jonker uit Akersloot is geboren met een spina bifida, ook wel 'open rug' genoemd, waardoor zijn beide benen ver lamd zijn. Dit gegeven weer houdt de Akersloter er echter niet van op sportief gebied actief te zijn; en met succes! Tijdens de Invacare World Team Cup, die werd gespeeld van 9 tot en met 15 juni in Cremona, Italië, heeft hij de eerste plaats behaald tijdens de World Team Cup rolstoeltennis. In de finale schakelde hij een tegenstander uit Groot-Brittannië met 7-5, 6-4 uit. Als team won Nederland met 2-0 van Groot Brittannië. De Invacare World Team Cup, vergelijkbaar met de Davis Cup, is de grootste competitie van landenteams die aan rolstoeltennis doen. Sven, ook wel 'yellow devil' genoemd wegens zijn gele rolstoel, is op zijn negende begonnen met tennis. Twee jaar later kwam hij in het wedstrijdcircuit terecht, waarbij hij ook deelnam aan de voorspeel dagen van het selectieteam rolstoel tennis. Na twee keer lukte het hem om in het team te komen. Inmiddels staat Sven als 18de op de ranglijst. Sven speelt over de hele wereld toernooien en is gemiddeld zo'n twintig uur per week op de tennisbaan in Sint Pancras te vinden. Daar traint hij met een team bestaande uit rolstoel tennissers. Tijdens de World Team Cup spelen verschillende landen teams tegen elkaar. Sven: „Afhankelijk van de tegen stander stellen wij een team van spelers samen, waarvan wij denken dat die het sterkst zijn in die wed strijd. Per wedstrijd worden er twee enkels gespeeld en voor elke wed strijd is één punt te verdienen. Bij een gelijke stand wordt er een beslissende dubbel gespeeld." Een wereldkampioenschap mee maken is een unieke kans. Sven: „Het is natuurlijk een geweldig gevoel als je hebt gewon nen. Tijdens de finalewedstrijd waren er veel supporters uit Nederland, het geeft zo'n enorme kick als iedereen juicht wanneer je een punt scoort. In teamverband spelen is gewoon heel erg leuk, het is erg gezellig en er hangt een apar te sfeer." Hoewel de finale erg spannend was, had Sven toch zijn kansen wel hoog ingeschat. Vorig jaar is het team op de tweede plaats geëin digd. „Dus nu moest er wel een eer ste plek inzitten", zegt Sven. Hoewel de fanatieke tennisser elk weekend een toernooi speelt, is hij ook druk op zoek naar sponsors. „Alle toer nooien die ik speel, kosten natuur lijk een hoop geld", aldus Sven. Via zijn website probeert de ambi tieuze sporter sponsors te werven om zijn toekomstdroom te kunnen verwezenlijken: meedoen aan de paralympics van 2012 in Londen! Kijk voor meer informatie op zijn persoonlijke site: www.sventennis.nl. De 17-jarige Sven Jonker uit Akersloot (midden) behaalde in Italië dens de Invacara World Team Cup. de wereldtitel rolstoeltennis tij- Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 23