Peuterspeelzaalleidsters en leraren samen sterk Kerken open tijdens jaarmarkt Heiloo Vakantie Blind Date in Bibliotheek Heiloo Jazzterix op Beat FM Eensgezindheid wint eerste prijs op muziekfestival H E I L O 0 ill Laat u verrassen dooréén van de Blind Datetassen! KORTOM Geslaagd Geslaagd Nieuwe wisselcollectie Frans, Duits en Fries Openingstijden en uitleentermijn bieb Verkoop afgeschreven materialen U IT Thuis Heiloo HEILOO Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heüoo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkhefioo.nl e-mail stichting® ouderenwerkheiloo.nl U ITKIJ KPOST 25 JUNI 2008 Leidsters van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en de Springschans volgden samen het trainingstraject Vversterk Eigen foto HEILOO - Leidsters van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en de obs de Springschans volg den samen het trainingstraject Vversterk. Door deze training wordt de kwa liteit van het actief begeleiden van kin deren in hun ontwikkeling, met signa leren van eventuele achterstanden binnen de peuterspeelzalen en de onderbouw nog meer versterkt. Vroege stimulering van de ontwikke ling van jonge kinderen kan de school loopbaan van iedereen positief beïn vloeden. De peuterspeelzaalleidsters en leerkrachten kunnen door deze training die stimulering zo effectief mogelijk aan pakken. Peuterspeelzalen en basisscholen zijn belangrijke part ners als het gaat om de doorgaande ontwikkelingslijn. Wethouder Hero Veger heeft op 18 juni alle leidsters persoonlijk het certificaat uitgereikt. HEILO - Ook dit jaar openen de Ter Coulsterkerk en de Witte kerk op woensdag 9 juli de deu ren om bezoekers welkom te heten. In beide kerken zal van 10.00 tot 16.00 uur volop muziek te beluiste ren zijn waarvoor verschillende musici hun medewerking hebben toegezegd. Leden van de Protestantse gemeente treden op als gastvrouw of gastheer en zullen u graag rondleiden en van de nodi ge informatie voorzien. Evenals vorig jaar zullen medewerkers van de plantenkas GGZ weer een bloe- menstand inrichten. HEILOOO - Met ingang van woensdag 25 juni staat een flink aantal Blind Date vakan- tietassen klaar in Bibliotheek Heiloo. Iedere tas bevat vijf zeer verschil lende materialen. Het gaat dus om een soort verrassingsmenu voor de bibliotheekgebruiker. De meeste Blind Date Vakantietassen zijn voor 18+ leden van de bibliotheek. Er zijn echter ook een aantal tassen speciaal samengesteld voor de cate gorie 14 tot 18 jaar. Het lenen van een Blind Date Vakantietas is een leuke uitweg voor hen die altijd moeite hebben met kiezen uit de enorme collectie van de bibliotheek, maar kan ook heel interessant zijn voor mensen die gewoontegetrouw altijd ongeveer hetzelfde lenen. Een bijkomend voordeel is dat het lenen van een Blind Date helemaal gratis is (en dit geldt ook voor de eventue le dvd's en/of cd's in deze tas). De tassen hebben een vaste uitleenter mijn van drie weken. HEILOO - In het programma Intermezzo is op donderdag 26 juni tussen 20.00 en 21.00 uur te gast plaatsgenoot Jan Molegraaf, leider van de forma tie Jazzterix, bekend bij veel jazzliefhebbers. Niet alleen in Nederland, maar ook over onze grens wordt er regel matig opgetreden. Opgericht in 1981 bestaat de formatie uit zeven man, die naast hun instrumentale- ook hun vocale prestaties laten horen. De heer Molegraaf zal in de uitzending iets vertellen over de voorgeschiedenis en het ontstaan van Jazzterix en zijn persoonlijke muzicale loopbaan. Op de door hem meegebrachte cd staat een collage van succesnummers van Jazzterix die afwisselend ten gehore worden gebracht. U kunt deze uitzending ontvangen op de FM band op golf lengte 106.3. Dit programma is samengesteld door Bob van Unnik en wordt gepresenteerd door Bob van Unnik en André Nieuwenhuis. Eijgendaal drs. Bert voqelitne trp-AocaVwr. Jacques Hackenberq Jacques Jazzterix, donderdag te horen bij Beat FM. Corr. a<Sre* M&i&êmË i Eigen foto HEILOO - Op zaterdag 7 juni werd er voor de 51ste keer het Muziek- en Zangfestival op het eiland Schiermonnikoog gehou den. Het festival had optredens in beide kerken en in de muziekkoepel in het centrum van het dorp. Eensgezindheid uit Heiloo reisde dit weekend af naar Schiermonnikoog waar er in het kader van het 110- jarig bestaan van de vereniging veel activiteiten waren gepland, waaron der deelname aan het muziekfestival. Zonder al te veel met de voorberei dingen voor het festival bezig te zijn geweest, presteerde het orkest onder leiding van Cees Brugman zich uit stekend. In ontspannen sfeer werden er op diverse muzikale gebieden hoge cijfers gescoord met als gevolg een eerste prijs in de derde divisie, de vroegere afdeling uitmuntend heid. Daarna werd er onder grote belangstelling door het orkest gespeeld in de muziekkoepel van het dorp. Op verzoek van de organisatie werd er ruim een uur aantrekkelijke muziek gespeeld en zelfs na afloop werden de orkestleden gevraagd om ook op de avond nog door te willen spelen. Helaas waren toe de instru menten alweer op de aanhanger geladen om deze naar de overnacht ingsplaats te vervoeren. HEILOO - Dinsdag 16 juni is Mike de Wildt afgestudeerd aan de School of Communication and Media te Rotterdam. HEILOO - Oud-leerling van de Rehoboth school Sjors Bakker is geslaagd aan de Rietveld Academie, studierichting Architectuur. HEILOO - Naast een grote eigen collectie Engelstalige boeken heeft Bibliotheek Heiloo ook wat kleinere collecties in andere talen. Om toch steeds weer nieuw en boeiend materiaal aan te kun nen bieden, wordt een deel van deze collecties twee maal per jaar gewisseld. Op 23 juni worden 20 Friese, 35 Duitse en 30 Franse boeken aan de collectie toege voegd. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is de hele zomer normaal geopend. De uitleenpost in Ypestein is - zoals gebruikelijk - tijdens de schoolvakantie van de basisscho len (30 juni tot en met 10 augustus) gesloten. Tijdens de schoolvakantie van de basisscho len vervalt ook het voorleeshai- fuurtje op woensdagmiddag in de bibliotheek aan de Westerweg. In verband met de zomervakantie worden materialen, die normaal voor drie weken worden uitge leend in de periode tot en met 20 juli automatisch voor zes weken uitgeleend. Dit geldt ook voor verlengingen in de bibliotheek en via www.bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Op vrijdag 27 juni houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend bij deze verkoop is weer het grote aantal romans en informatieve boeken (reizen en hobby's en dergelijke). Daarnaast worden ook nu weer veel jeugdboeken, cd's, grote let- terboeken, bundels tijdschriften enzovoorts verkocht. Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heüoo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in HeHoo. Tweedehands boekenmarkt Zaterdag 28 juni van 10.00 tot 13.00 uur is er weer boekenmarkt in het Trefpunt. De volgende boekenmarkt is op zaterdag 30 augustus. De opbrengst is bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo ondersteunde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur naar het Trefpunt brengen. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bel len, tel. 072-5331297 om ze op te laten halen. Watergymnastiek Iedere dinsdag van 15.00 tot 15.30 uur of vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur watergymnastiek met begeleiding in het warme water (30 graden) van Zwembad Loos. Vrijwilligers van de Unie van Vrijwilligers kunnen u bege leiden bij het omkleden, bij het zwem men, of bij het vervoer. U kunt staan in het bad en hoeft niet te kunnen zwemmen om mee te doen. Omdat bewegen in het water vooral voor mensen die op andere manieren niet zoveel meer bewegen erg belangrijk is, zijn de deelnamekosten, dankzij een sponsor extra laag gehouden: 1,50 per persoon. Nadere informatie mevrouw P Horsting, tel. 072- 5338319. Loket Trefpunt sluit Wie vragen heeft over welzijn en zorg kan dagelijks terecht bij het Loket Maatschappelijke Ondersteuning in het gemeentehuis. Als extra service startte de gemeente vorig jaar een proef in het Trefpunt met een tweede loket. Na een jaar blijkt dat maar heel weinig mensen het loket bezoeken. Daarom heeft de gemeente besloten om vanaf dinsdag 1 juli het loket te sluiten. Het loket in het gemeentehuis blijft gewoon open. U kunt op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur langskomen in het gemeentehuis of tussen 8.00 tot 16.30 uur bellen met tel. 072-5356700. Fitness voor vrouwen Op de woensdaggroep is er nog plaats voor een paar deelnemers. In een prettige sfeer worden conditie- en bewegingsoefeningen gedaan. Daarbij wordt gebruik gemaakt van muziek. Per cursusjaar betaalt u 59,50. De lessen zijn op woensdag van 13.30 tot 14.30 uur. Opgave via machtigingsformulier, aan te vragen via 072-5331297. Vraagt u ook naar het nieuwe cursusboek. Bijeenkomst Lotgenoten Partnerverlies Dinsdag 1 iuli. van 13.30 tot 15.30 uur bijeenkomst Contactgroep Lotgenoten Partnerverlies. Vorige maand werd over het onderwerp 'natuurlijke en onnatuurlijke emoties" een lezing .gehouden die door 26 deelnemers werd bezocht. Een aantal deelnemers gaat de bijeenkomst op dinsdag 1 juli voorbereiden. Wilt u deze middag van de contactgroep bijwonen? U bent van harte welkom van 13.30 tot 15.30 uur. De toegang is gratis. Workshop Paneelschilderen Donderdag 10 iuli van 10.00 tot 15.30 uur cursus paneelschilderen door Sipke Schoorstra. Na een enthousiaste demonstratie tijdens de Kunstzesdaagse 2008, geeft hij nu weer een eendaagse workshop. U begint 's ochtends in de natuur te schetsen en werkt 's middags uw schets uit op een paneel. De docent neemt panelen, penselen en verf mee, uzelf een boterham voor tussen de middag. Prijs 15,- Hospice Alkmaar Donderdag 17 juli van 14.00 tot 15.30 uur houdt de Voorlichtings Commissie een lezing over het Hospice te Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7