Sheffield Wednesday voetbalt in Heiloo tegen Haarlem en Telstar Tennisclinic bij Tc Hogedijk Arnold Vreeker en Emiel Admiraal winnen Bosloop Schoorl Zwembad Het energiezuinig de Baafje zomer in sport 17 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 'het wordt tweemaal een groot Engels voetbalfeest' HSV Limmen nieuws Heiloo Openf bij TC Heiloo United het grootste project van dit type collectoren in heel Nederland HEILOO - De beroemde Engelse profclub Sheffield Wednesday komt naar Heiloo voor twee speciale oefenwed strijden. Voetbalvereni-ging HSV gaat als gastheer van beide ontmoetingen een enorme hap pening maken. Op dinsdagavond 15 juli staat de wedstrijd Sheffield Wednesday tegen Haarlem op het programma. Op donderdagavond 17 juli het duel tussen Sheffield Wednesday en Telstar. Op beide avonden beginnen De wedstrijden om 19.00 uur op sportpark Het Maalwater in Heiloo. Ger de Haas, één van de initiatief nemers: „We gaan rondom het hoofdveld een echt stadionsfeertje creëren, compleet met volksliede ren, vlaggen, en pupillen die aan de hand van profspelers het veld opko men. Verder hebben we een loterij, lekker eten en drinken en een heuse stadionspeaker die de spelers voor de wedstrijd aan het pubhek voor stelt. We maken er tweemaal een groot voetbalfeest van en we ver wachten naast alle liefhebbers van De Foresters en HSV ook voetbalen thousiastelingen uit de omgeving, badgasten en supporters van de clubs Sheffield Wednesday, Haarlem en Telstar." Bestuurslid Barry Aelbers: „Het moet een echt Engels voetbalfeest worden. We zijn erg blij dat we onze leden, supporters, sponsors en andere voetballiefhebbers in de zomerstop iets moois kunnen bieden. We heb ben de entree bijzonder laag gehou den: voor slechts vijf euro kan de wedstrijd bezocht worden. Alleen jeugdleden van HSV kunnen gratis naar binnen op uitnodiging van Stichting Vrienden van HSV" HSV secretaris Fred Benner heeft de eerste contacten gelegd met Sheffield Wednesday (bijnaam The Owls' de uilen). Benner „We ont vingen een enthousiaste uitnodiging EGMOND - Vrijdag 11 juli wordt op het tennispark van Tc Hogedijk een tennisclinic gehouden. Onder begeleiding van Geert Jan van Dijken kun nen de deelnemers aan deze cli nic kennismaken met diverse leuke spellen en daarmee ook nog leuke prijzen verdienen. De clinic begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. Zo staat er een servicesnelheidsmeter, waarmee men zien hoe hard men serveert. Ook is een servicekanon aanwezig, die een service van 200 kilometer op iemand afvuurt. Daarnaast kan men meespelen in het service-precisie spel, waarmee men rackets en tennisreizen kan Winnen als men het muntje in het servicevak raakt. Men kan zich opgeven bij de toernooicommissie, die de hele week aanwezig is of inte kenen op het inschrijfformuher, dat in de kantine hangt. Beginners, gevorderden, iedereen kan deelne men. Natuurlijk kan men ook gewoon gezellig komen kijken hoe andere mensen het er van afbren gen en daarna genieten van de feestavond. vanuit Engeland met de vraag of we een keer langs wilden komen. Om een thuiswedstrijd te bezoeken en te praten over een pre season trai ningskamp. Het is een geweldig bezoek geweest met als resultaat, dat ze op volle sterkte naar Heiloo komen. Het is geen misselijke club hoor. Sheffield Wednesday is opge richt op 4 september 1867 en ze zijn vier keer kampioen van Engeland geweest, wonnen drie keer de FA Cup en eenmaal de League Cup." De Haas: „Voor de thuisblijvers of mensen die juist hier in de buurt vakantie viert is dit de kans om echt Engels voetbal te beleven. Kom met vrienden, vriendinnen, jonge voet balliefhebbers en ook met oudere kenners want het wordt tweemaal een groot Engels voetbalfeest." Op www.w-hsv.nl is de laatste informa tie over Sheffield Wednesday en het Engelse voetbalfeest beschikbaar LIMMEN - -Zondag 13 juli wordt er een gewichtswedstrijd gevist in de Mafkervaart. De wedstrijd is toe gankelijk voor leden van HSV Limmen, DVW en HV Castricum. Opgeven tot vrijdagavond 19.00 uur bij Co Bakker, telefoon: 06- 10357451. Het is nog niet bekend op welk deel van de vaart er gevist gaat worden. Het smalle gedeelte bij De Woude staat bekend om de goede voorn- en kolbleivangsten. Hier is vooral het vissen met de dobber zinvol. Het diepere deel nabij Wormerveer staat bekend om de brasems, en hoewel ook hier goed met de dobber is te vissen, moet de vis meestal ver weg wor den gezocht met de voerkorf.Vertrek is om 7.00 uur bij Albert Heijn in Limmen. Deze wed strijd telt mee voor zowel de witvis- competitie als de Limmerpoldercup HEILOO - RTA- atleten domi neerden de eerste bosloop van de Kerngroep Zaanstreek in Schoorl. Bij de vier kilometer junioren waren alle ereplaatsen voor atleten van het Trias Running Team Appelman: Emiel Admiraal werd eerste, Leon Duineveld tweede en Edward Appelman werd derde. Ook in de eindrangschikking (inclusief senioren) was Emiel Admiraal eerste doordat hij in een machtige eindsprint Trias senior Michel Pannekeet versloeg. Ook op de acht kilometer een overwinning voor een RTA-atleet: Arnold Vreeker domineerde deze afstand door met ruime voorsprong te winnen. Bij de junioren meisjes wist RTA loopster Eileen Groenland een prima eerste plaats te behalen. Foto: Mario Sackisioni HEILOO - Zwembad Het Baafje gaat met zijn tijd mee. De gasketel uit en toch comfortabel warm zwemwater. Op het dak van zwem bad Het Baafje zijn in opdracht van de gemeente Heiloo T30 zonnecol lectoren geplaatst; het grootste pro ject van dit type collectoren in heel Nederland. Deze zorgen er voor dat het zwemwater op een duurzame en milieuvriendelijke wijze op constan te temperatuur blijft. De kracht ligt in de combinatie met de eerder geplaatste afdeklamellen, die over de baden kunnen worden getrokken en waardoor afkoeling en verdam ping van het zwemwater worden gereduceerd. Beide maatregelen leveren een enorme energiebespa ring op; 255 ton minder C02-uit- stoot per jaar en een aanzienlijke besparing op de energiekosten. Alleen al de in 2007 geplaatste afde klamellen op het wedstrijdbad lever den een besparing op van 21.000,-. Donderdag 3 juli wer den de werkzaamheden rond het energiebesparingproject feestelijk afgesloten door wethouder Opdam, in aanwezigheid van de samenwer kende partijen en medewerkers van Het Baafje. De wethouder bena drukte, dat de gemeente iets heeft verwezenlijkt dat goed is voor het milieu, maar ook goed voor de por temonnee. Daarnaast wordt het comfort voor de zwemgasten ver groot; zelfs in de vroege ochtend is het zwemwater comfortabel warm. Zij kunnen bij Het Baafje aflezen, hoe warm het zwemwater op dat moment is. De sciencefiction achtige zonnecollectoren vangen door hun zwarte kleur en sferische vorm van alle kanten het zonlicht op. Het zwemwater wordt door het" gesloten systeem geleid en dit trans porteert, indien nodig, verwarmd water terug naar de zwembaden. Zodra de gewenste temperatuur is bereikt, slaat het systeem weer automatisch af. De bezoekers van Het Baafje kunnen in ieder geval hun vertrouwde baantjes trekken met de geruststellende gedachte, dat de verwarming van het bad op een duurzame en milieuvriendelijke manier wordt gerealiseerd. De initiatiefnemers van een Engels voetbalfeest in Heiloo. Wethouder Opdam, Mare Thüss (Fa. van Dorp zwembaden) en Mark Bakker (Fa. AMIC Installation Consultancy) tussen de zonnecollec toren op het dak van zwembad Het Baafje. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15