Spannende thriller 'Stilzwijgen' van oud-Heilooër Gauke Andriesse Beloning RTL 4 programma gaat naar school voor doven Een keuze is nog niet gemaakt H E I L O O 3 POLITIEBERICHTEN Agenten in taxi achter drankrijder aan www.BBQBurger.nl -4 .Megaburger? öemarïfiaerde» UITKIJKPOST 9 JULI 2008 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huisin een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - De wegenbouwers uit Noord-Holland, waaronder Heilooër Rik Smit, hebben het er goed van afgebracht in het RTL 4 programma Tk wed dat ik het kan'. Ze gingen twee maanden geleden de uitdaging aan, samen met nog vier teams (de BN'ers, de Gooische vriendinnen, de bloedbankcollega's uit Rotterdam en de Kroegtijgers), om te stoppen met roken. Zaterdag 28 juni was de laatste aflevering op televisie te zien. De 'Hartenwens' van de wegen bouwers - het doneren van geld aan een goed doel - is de beloning van 2500,- voor hun niet-rook- inspanning te schenken aan het internaat van vso Guyot in Groningen. Dit is het voortgezet dovenonder- wijs, waar Rik's dochter Shona in augustus naar toe zal gaan. Rik: ,,Op het internaat verblijven zo'n zestig dove jongeren, voor wie het niet is weggelegd om iedere dag op en neer te reizen naar huis. Veel kin deren zouden echter liever gewoon thuis wonen. Met de donatie kan het internaat leuke buitenschoolse acti viteiten organiseren, zoals een avondje theater speciaal voor doven. Het geld is een extraatje, bestemd voor leuke dingen." Het stoppen met roken ging bij veel deelnemers niet van een leien dakje. Rik: „De BN'ers hadden er nog het meeste moeite mee. Boer Frans en Hollands Next Top Model, Kim Feenstra, staken na de opna men van het programma, buiten op het parkeerterrein, gewoon een sigaret op. Zichtbaar voor iedereen die de studio verüet Ik heb er weinig moeite mee gehad, mis schien omdat ik al eens eerder vijf jaar stopte. We kregen een personal coach via Stivoro, die ohs stimuleer de om elk moment van trek bij te houden. En als er dan zo'n moment was, moesten we iets gaan doen ter afleiding. Bijvoorbeeld een rondje om met de hond. Omdat we als col lega's groepsgewijs stopten met roken was er ook dagelijks 'sociale controle' onder elkaar. Dat werkt motiverend. Ook kun je elkaar hel pen bij die momenten van toene mende zwakte. Ik raad iedereen, die wil stoppen met roken, aan om dit met een aantal mensen tegelijk te doen." het voormalige Oostblok, die vaak gedwongen in de prostitutie zitten. En de kunsthandel in de Tweede Wereldoorlog, een tijd waarin veel kunst van eigenaar verwisselde. Vervolgens duik ik in het onder werp. Voor 'Stilzwijgen' heb ik me verdiept in het werk van onderzoeks journaliste Ruth Hopkins, die veel over gedwongen prostitutie heeft geschreven. De werkelijkheid is soms zo bizar, dat je het niet eens kunt verzinnen. Verder zoek ik informatie in krantenartikelen en op internet. De verhaalelementen moe ten wel kloppen. Pas als ik mij een goed beeld heb gevormd, begin ik te schrijven." 'Stilzwijgen' is een verhaal over mensen van vlees en bloed, geba seerd op werkelijk gebeurde zaken en dat zich afspeelt in de omgeving. De geloofwaardigheid van de perso nages maakt, dat het de lezer vanaf de eerste bladzijde pakt. Andriesse is geslaagd in zijn opzet: het schrij ven van een meeslepend en span nend verhaal! Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komèn halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Sf n*** Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Onzekere tijden voor de vrijwillige chauffeurs van de Buurtbus. Eigen foto HEILOO - Een 23-jarige man uit Heiloo werd vrijdagnacht rond 04.15 uur aangehouden. Agenten die te voet surveilleerden op de Heerenweg in Heiloo zagen de man vijf maal met hoge snelheid de rotonde nemen en daarna hard wegrijden in de richting van de Zeeweg. De agenten hielden een taxi aan en deze ging achter de auto van de man aan. Deze achter volging duurde niet lang want op de Stationsweg parkeerde de man zijn auto in en reed hierbij tegen een hek. De man moest blazen en blies 460 ug/1. Dit is boven de toe gestane hoeveelheid van 220 ug/1. Hij krijgt hiervoor een proces-ver baal en één voor het veroorzaken van hinder op de weg. HEILOO - De lezer wordt mee genomen in de schimmige wereld van vrouwenhandel, gedwongen prostitutie en de vaak ondoorgrondelijke kunst handel. De thriller speelt zich af in Noord-Holland, met name in Amsterdam en Alkmaar. In juni, de 'Maand van het span nende boek', verscheen 'Stilzwijgen' van schrijver Gauke Andriesse. Andriesse (1959) groeide op in Heiloo en sloeg op zijn 18e zijn vleugels uit om in Amsterdam te studeren. Schrijven zat altijd al ergens in het achterhoofd; na zijn studie schreef hij een reeks korte verhalen over zijn reis door Australië en Indonesië. Als valuta handelaar heeft Andriesse enkele jaren voor een grote bank gewerkt. Vervolgens is hij tien jaar als ont- wikkelingseconoom in Ecuador werkzaam en woonachtig geweest. Terug in Nederland is hij sinds 1999 betrokken bij projecten van de organisatie Cordaid, waarbij micro kredieten worden verleend aan mensen in arme landen. Door het volgen van een zomer- workshop 'schrijven' pikte Gauke zijn oude hobby weer op en werd geprikkeld om meer met zijn talent te doen. Met het schrijven van een kort verhaal over de meester-verval- ser Hari van Vermeegeren ontstond zijn eerste spannende verhaal. 'Stilzwijgen' is inmiddels zijn derde thriller, verschenen bij uitgeverij Atlas. Eerder uitgekomen boeken van zijn hand zijn: 'De dode opdrachtgever' en 'De verdwenen schilderijen', dat werd genomineerd voor de Gouden Strop. Gauke: „Het detectivegenre heeft me altijd gefascineerd. Ik bedenk een realistisch onderwerp dat mij raakt. In dit boek zijn dat meisjes uit Schrijver Gauke Andriesse bij de 'Kamerverhuur' aan het begin van de Achterdam in Alkmaar. Foto: Caroiien Breed •Vervolg van voorpagina We hebben veel waardering voor de mensen, die de Buurtbus laten draaien. We zullen dan ook nog in gesprek gaan met de betrokken par tijen en bezien of en hoe er een toe komst is voor de Buurtbus. Deze kan misschien liggen in een uitbrei ding van de dienstverlening, bij voorbeeld met ritten naar het zie kenhuis. Öf in een samenwerking met buurtbussen uit andere gemeenten. Het is niet onze keuze om de Buurtbus zonder meer vaar wel te zeggen." Ter afleiding van trek naar het sigaretje liet Rik dan maar de hondjes uit. Foto: Caroiien Breed ADVERTENTIE Bestel nu online uw BBQ-vlees op GRATIS SAUS voor 4 voor 100 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3