Poolse kinderen genieten in Heiloo Burger H E I L O O 3 KORTOM INGEZONDEN BRIEF Geslaagd KWF Kankerbestrijding zoekt collectanten Buurtbus I Buurtbus II Brandweer Het Baafje liSiïi -:3k De ontvangst in Heiloo was direct bij aankomst al hartverwarmend en emotioneel Shoarmapakket Boerenkotelet Kalkoenborst Gekookte worst UITKIJKPOST 9 JULI 200 HEILOO - Plaatsgenote Marit van Rozendaal is afgestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam als Master of Science in Business Administration. HEILOO - Iedereen kan iets doen tegen kanker. Bijvoorbeeld door een paar uur te gaan collecteren in de collecteweek van KWF Kanker bestrijding. Met het geld dat onze collectanten ophalen, kunnen we onze missie waarmaken: minder kanker, meer genezing en een bete re kwaliteit van leven. De collecte wordt dit jaar gehou den van 1 tot en met 6 september. Wie zich als collectant wil inzetten of meer informatie wil over het col lecteren, kan bellen naar 072- 5334252. Meer informatie op www.kwfkankerbestrijding.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001/m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Het artikel over de mogelijke nieuwe buslijnen in de Uitkijkpost van woensdag 9 juli plaatst me voor een raadsel. Er wordt gesteld dat buslijn 121 als route zal hebben Castricum - Bakkum - Egmond-Binnen - Heiloo. Vervolgens wordt beweerd dat Heilooërs die naar Egmond (waarbij ik aanneem dat Egmond- aan-Zee bedoeld wordt) willen, daar rechtstreeks met de nieuwe buslijn naar toe kunnen. Hoe kan dat als de bus helemaal niet in Egmond komt? Jan van der Geer Heiloo Vanmorgen heeft mevrouw Marcusse, bewoonster van Woonheuvel de Westerzij, 95 handtekeningen van de bewoners als protest tegen het opheffen van de buurtbus overhandigd aan de secretaresse van de burgemeester de heer Romeijn, die wegens vakantie helaas niet aanwezig was. Er zijn nog diverse plannen voor acties waaronder verslagge ving via RTV Noord-Holland. Ook worden er nog diverse handteken ingacties opgestart. Gestreefd wordt een aantal van 7000 te behalen. Wilt u meedoen aan de handtekeningactie dan zijn hier voor de volgende mogelijkheden: bezoek aan het Trefpunt, Abraham du Bois-hof, de biblio theek of rij een keertje mee met de buurtbus. Op deze plaatsen zijn vanaf deze week lijsten aan wezig, waarop u uw handtekening kunt plaatsen. Laat de senioren van Heiloo zonder auto niet WEER in een isolement vervallen, houd ze mobiel! G. Prins Heiloo Zondagavond 22 juni om 23.55 uur werden wij, (de kinderen van de) bewoners van Mariënstein en omgeving/plotseling wakker geschud door een brandmelding gepaard met sirenes van twee brandweerauto's, die zeker gedu rende vijf minuten aanhielden. Een eerste reactie is natuurlijk: waar is de brand. Een brandlucht was er niet een, twee, drie waar te nemen, wat enigszins een gerust stellende gedachte was. Bij de overburen gingen de lichten aan en de deuren werden geopend. Toen er een veijaardagslied voor een 50-jarige brandwerman werd ingezet, werd de hele actie duide lijk! Ik vraag mij af: wie heeft hier toestemming voor gegeven? Wij zijn zeer verontwaardigd over deze gang van zaken en verwach ten van hét gemeentebestuur een diepgaand onderzoek en een dui delijk antwoord. Een bewoonster van Mariënstein (naam en adres bekend bij de redactie) In de Uitkijkpost van 9 juli las ik dat de afdeklamellen op het 50- meterbad maar liefst en besparing van 21.000 hebben opgeleverd. Ook de C02 uitstoot was veel lager. Deze afdeklamellen werden uiteindelijk geplaatst na heel veel werk van de werkgroep. Zy wisten de gemeenteraad te overtuigen te overtuigen van het nut van een dergelijke afdekking. Een woord van dank aan deze werkgroep, bestaande uit Jolanda Bijl, Marjolein de Smalen, Otto Bijl en Jan Kasper, voor hun inspannin gen lijkt me hier op zijn plaats. Tonny Schrijen Heiloo Dankzij het prachtige mooie weer, zijn er veel buiten-activiteiten geweest. Eigen foto HEILOO - In de afgelopen twee weken hebben 22 kinderen uit onze zusterstad Swietochlowice genoten van een vakantie in Heiloo. De Stichting Een Hart voor Polen is het dit jaar voor de 21ste keer gelukt om een grote groep kinderen uit de wijk Lipiny naar Heiloo te halen voor een gezonde en broodnodi ge vakantie. De kinderen uit Lipiny hebben deze vakantie echt nodig. Zij leven onder vaak erbarmelijke omstandig heden, zonder enige vorm van hygi ëne. U moet hun leefsituatie hebben gezien om te begrijpen hoe belang rijk gezonde lucht, een warme maal tijd en aandacht voor elkaar is. De plaatselijke sociale dienst, de kerk en de gemeente Swietochlowice stellen onafhankelijk van elkaar een lijst samen van kinderen die in aan merking komen voor een vakantie. Kinderen die op alle drie lijsten voorkomen, komen vrijwel zeker naar Heiloo. Zo ook de kinderen van dit jaar. Met een super-luxe bus werden zij opgehaald. De ontvangst in Heiloo was direct al hartverwar mend en emotioneel. De kleine kin deren van 8 tot 10 jaar met hun bleke gezichtje en vrijwel geen bagage, stalen direct de harten van de gastgezinnen. Het vakantiepro gramma is een uitgebalanceerd pro gramma met sociale activiteiten, sport, plezier en vrije tijd met de gastgezinnen. Maar ook wordt aan dacht besteed aan de kerk. De kin deren worden veelal streng katho liek opgevoed. Dankzij het prachtige mooie weer, vooral in de eerste week, zijn er veel buiten-activiteiten geweest. Strandwandelingen, zwembad het Baafje en bezoeken aan speeltuinen en pretparken zorgden er voor dat de bleke gezichtjes langzaam maar zeker werden opgefleurd door een gezonde blos op de wangen. Het programma voorziet ook in extra humanitaire verzorging als de kin deren weer terugkeren naar Polen. Zo wordt er een kledingbeurs gehouden, krijgen de kinderen nieu we schoenen en een nieuwe winter jas. Daarnaast ontvangen zij nog leuke kleine cadeautjes zoals kleur platen, speeltjes, foto's, een rugtas met inhoud en noem maar op. Veel van deze waardevolle spullen wor den geheel belangeloos geschonken door de Heiloose en Alkmaarse middenstand. Met deze geweldige hulp lukt het de Stichting om een waardevolle vakantie voor de kinde ren te verzorgen. Hierbij mag ook niet worden vergeten de inzet en liefdevolle begeleiding van dé gast gezinnen en vele andere hulpvaardi ge handen. Heel veel mensen ver zetten op de achtergrond veel werk om de kinderen een zorgeloze vakantie te bezorgen. lenden, een veertiendaagse vakantie mogen verzorgen. 'Als je dan op zondagmiddag afscheid moet nemen van de kinderen, dan krijg je een brok in je keel en weet je waar om je dit doet", aldus voorzitter Tom van der Schuyt. De Stichting gaat door met dit geweldige project. Maar zonder gastgezinnen en zon der geld is het niet te doen. Bent u geïnteresseerd en wilt u als gastge zin uw bijdrage leveren, neem dan eens contact op met Hanny Kaan (tel. 072-5334829). Wilt u de Stichting in haar werk ondersteunen met een financiële bijdrage, dan is uw donatie welkom op girorekening 100360 t.n.v. Een Hart voor Polen. ,,Maar als de kinderen teruggaan naar huis, dan vallen ze toch in een enorm diep gat?", is een vraag die veel wordt gesteld. Een logische vraag, maar wel een die ontkennend moet worden beantwoord. Uit de jarenlange ervaring weet de Stichting dat de kinderen een stuk geestelijke bagage meekrijgen waar zij jarenlang profijt van hebben. Zij bouwen geestelijke weerstand op, waardoor menigeen net dat extra zetje meekrijgt om goed te preste ren op school en in de buurt waar zij leven. Op latere leeftijd, zo is gebleken, is menig kind in staat om goed voor zichzelf en zelfs hun ouders te zorgen. Mede dankzij een vakantie in Heiloo blijven zij uit de klauwen van de ellende en de misè re die nog steeds de boventoon voert in het grauwe, vieze stadje Swietochlowice. Tot op de dag van vandaag profiteert de wijk Lipiny absoluut niet van de economische vooruitgang van Polen. De enige vooruitgang die geboekt kan wor den, ook al lijkt het de bekende druppel op de gloeiende plaat, wordt gevoed door het werk van de Stichting Een Hart voor Polen. De Stichting heeft, ook dit jaar wederom met veel plezier, samen met vele vrijwilligers en belangstel- De kinderen uit Lipiny zijn weer thuis. Als zij in hun plakbloek blade ren, zullen zij met plezier terugden ken aan hun vakantie in Heiloo en in gedachten zingen 'Sto lat, Sto lat, niech zyje, zyje nam'. ADVERTENTIE KEURSLAGER too 27 - Heiloo - 533 17 76 KIP of VARKENSVLEES 4 voor Bij 150 gram 100 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3