Expositie Jannie Veenstra in het Hervormde kerkje Unieke Klezmer vertolking in de Witte Kerk Heiloo Roken is mogelijk bij Café de Wit Bijzondere zomerexpositie door André Moelaert in de Bibliotheek Heiloo H E I L O O 7 Corso INGEZONDEN MEDEDELING Programma met zowel traditioneel repertoire als nieuw gecomponeerde muziek De spelers hebben verschillende muzikale achtergronden Funny Games U.S. UITKIJKPOST 1 6 JULI 2 0 0 EGMOND - Al voor de vijftien de keer exposeert Jannie Veenstra in het prachtige Hervormde kerkje gelegen aan de Abdijlaan te Egmond- Binnen. Dit jaar zijn er iconen te bewon deren. Zij is twee keer in Rusland geweest om de kunst af te kijken en heeft diverse schilderlessen gevolgd in de officiële kunst van het iconen schilderwerk. De iconen zijn gewijd in de Sint Pancratiuskerk in Castricum en de Sint Agathakerk in Beverwijk. De expositie is te zien vanaf zaterdag 19 juli tot en met zondag 14 sep tember, op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. In de teksten en beeldend werk van André Moelaert zijn 'andere kanten' te zien. Eigen foto HEILOO - In de serie zomer avondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal het concert op vrijdag 18 juli worden gegeven door het Klezmerensemble 'Di Fidl Kapelye'. Deze vierkoppige band speelt op louter snaren; in totaal tellen de 2 violen, de cimbaal en de contrabas zelfs 126 stuks. In vroeger tijden was deze bezetting vrij normaal, maar tegenwoordig vormt 'Di Fidl Kapelye' een uitzondering. En al helemaal door de geheel vrouwe lijke samenstelling, met: Madehen Schelp-Verheij en Jiska ter Bals - viool, Pit Hermans - cimbaal (in vir tuositeit wedijverend met ahe Oost- Europese zigeunermannen!) en Jet Stevens - contrabas. De spelers hebben verschillende muzikale achtergronden, van barok tot jazz en van pop tot theatermu- ziek. Om zich de muzikale taal van de klezmer zo goed mogelijk eigen te maken deed de groep veel inspi ratie op door onder meer te werken met vooraanstaande klezmermusici als Michael Alpart, Alan Bern, Deborah Strauss en Kurt Bjorling. Di Fidl Kapelye (opgericht in 2003) heeft reeds op vele podia gestaan en gespeeld op festivals in binnen- en buitenland, zoals de Klezmer Wochen Weimar (2007), het Klezmore Festival Wenen (2007), Doedans Festival (2006), Festival Gluiras in Frankrijk (2005) en het Internationaal Joods Festival in Amsterdam (2004). Di Fidl Kapelye verleende voorts haar medewerking aan het muziektheaterstuk 'Green Violin', geschreven door Elise Thoron en met muziek van Frank London. Dit stuk is gebaseerd op de wandschilderingen die Mare Chagall maakte voor het Goset Theater in Moskou in 1920. In 2009 zal het ensemble zijn debuut beleven in het Amsterdamse Concertgebouw. Het programma van het concert in Heiloo vermeldt zowel traditioneel repertoire als nieuw gecomponeerde muziek. Daarmee volgen de musici de spo ren van de twee cd's die zij hebben uitgebracht. Op hun eerste cd 'Live in Amsterdam' uit 2004 klinkt tradi tionele Joodse volksmuziek die op eigen wijze is gearrangeerd. Op de tweede cd, 'Trumpets for Di Fidl Kapelye', staan naast traditionele nummers veel nieuw gecomponeer de stukken. Beroemde klezmer-trompettisten als Frank London (onder andere Klezmatics), Gijs Levelt (Amsterdam Klezmer band) en Susan Watts (Mikve) schreven voor de band. De entreeprijs voor dit zeer zomerse concert, dat begint om 20.30 uur, bedraagt 9 (voor 65+, CJP en 13-: 8). Kaarten kunnen vooraf telefonisch worden gereser veerd via de telefoonnummers 072- 5334804, 5335852 en 5340223. Daarnaast kunnen bezoekers van dit concert voorafgaand aan het concert gebruik maken van het weekmenu (3-gangen) in restaurant de Loocatie (schuin tegenover de kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24,- (wel telefonisch reserve ren 072-5333352). Georg, zijn vrouw Anna en hun jonge zoon Georgie, zijn op weg naar hun buitenverblijf aan de meren. Zachte klassieke muziek in de wagen, de zon schijnt, de buren staan al in de tuin om hen te begroeten. De volgende dag zullen ze samen golfen. Alles is perfect. Het gezin heeft geen flauw besef van het vreselijke spelletje dat hen te wachten staat wanneer twee ogenschijnlijk nette jonge mannen hen om een pak eieren komen vra gen. Met onder andere Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt. HEILOO - Lex en Jolande van Café de Wit hebben bij hun laatste verbou wing al rekening gehouden met het rookverbod. Het zijcafé, de Condor Pub, is sinds kort een geheel afgesloten ruimte, waar de rokende gast aangenaam kan vertoeven. Jolande: ,,Hier kun je gezellig een biertje of een wijntje drin ken en toch gewoon een sigaretje opsteken. Het drankje haal je in het rook vrije gedeelte. Vervolgens ga je'via de sluis, bereikbaar vanuit het café, de rookruimte in." Lex: „Er wordt nu al gretig gebruik van gemaakt. Vooral met fris weer of na elven 's avonds, als men niet meer buiten mag staan met glaswerk in de hand. Iedereen moet zijn lege glas wel weer mee terugne men als hij is uitgerookt, want er is geen bediening of glazenhaler in dit gedeelte. Ook buiten hebben we door middel van heaters, gezellige zitjes en statafels veel gedaan om het aangenaam te maken, ook voor de rokende gasten." en HBO-opleidingen verhinderde zijn grafische ontwikkeling niet. Hij maakt werk voor volwassenen en kinderen. Met als uitgangspunt een grafische opleiding gebruikt André Moelaert een aantal gemengde tech nieken. Onder meer monoprint, col lages typografie en 'het schilderen met de drukrol'. De uitspraak van de Ijechische filosoof Comenius 'Het labyrint van de wereld en het paradijs van het hart" geeft, samen met het getoonde beeldend werk en de gedichten/teksten, deze expositie extra kleur. In dat labyrint van de wereld blijft 'de kleine wereld van het hart' belangrijk. In de vitrines van de bibliotheek zijn eigen uitgaven te zien waarbij André Moelaert tekent voor zowel de tekst, het typografisch ontwerp als de druk. HEILOO - Tot 1 september exposeert André Moelaert met schilderijen, grafisch werk, typografie en poëzie in Bibliotheek Heiloo. In zijn teksten en beeldend werk zijn 'andere kanten' te zien. Soms laat hij in zijn beeldend werk vogels spreken als uitdrukking van mense lijke gevoelens/situaties of kiest hij voor improvisaties uit de natuur of het thema stilte. Hij werkt ook abstract. André Moelaert begon zijn 'loop baan' in de typografie. Al op jonge leeftijd leerde hij ontwerpen. Hij studeerde enige jaren in Zwitserland (Bern) waar hij de liefde voor de bergen, maar ook het beroepsmatig spelen met beeld en tekst verder ontwikkelde. Een beroepswisseling

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7