contact Bromfietsers de rijbaan op 9 HEILOO Openingstijden Verkeer Veiligheid Heeft u vragen? Bel meteen!! GEMEENTE voor de inwoners van Heiloo nieuws en informatie UITKIJKPOST 16 JULI 200 v GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Diverse verkeersmaatregelen Voetgangersoversteekplaats Ypesteinerlaan t.h.v. de Krommert Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten tot het realise ren van een voetgangersoversteek plaats op de Ypesteinerlaan ter hoog te van de Krommert. Dit wordt ken baar gemaakt door op het wegdek een zebravmarkering aan te brengen en op de voetgangersoversteekplaats het bord met de aanduiding voetgan gersoversteekplaats (verkeersbord L2 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) aan beide zijde te plaatsen. De gemeente heeft deze maatregelen genomen omdat er een sterke relatie bestaat tussen de basis scholen aan één zijde van de weg en de woonwijk aan de andere zijde aan de weg. Door deze maatregel blijft de veiligheid voor jedere weggebruiker gewaarborgd. Brommers op de rijbaan Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten tot de invoering van bromfietsers op de rij baan. Dit wordt kenbaar gemaakt door op fietspaden een bord verplicht fietspad te plaatsen (verkeersbord G11 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen. De gemeente heeft deze maatregelen genomen omdat uit onderzoeken blijkt dat de veiligheid voor alle weggebruikers wordt vergroot middels deze maatre gel en dat de verkeersregel landelijk wordt doorgevoerd. Tijdelijk eenrichtingsverkeer op de W.J. Hofdijkweg Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten tot het invoeren van tijdelijk eenrichtingsver keer op de W.J. Hofdijkweg. Dit wordt kenbaar gemaakt door op de W.J. Hofdijkweg een bord inrijverbod en inrijgebod (verkeersbord C2 en C3 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) te plaatsen. De gemeente heeft deze maatregelen genomen omdat de tijdelijke huisvesting van de Benedictusschool is gevestigd aan de weg. Door het invoeren van deze verkeersmaatregel wordt de veilig heid en de doorstroming op de W.J. Hofdijkweg gewaarborgd. Parkeerverbod bij basisscholen Zuid wester, Elckeriyc en Willibrordschool Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten tot het realiseren van een gele onderbroken streep in Boekenstein in de omge ving van Zuidwester, Elckeriyc en Willibrordschool. Dit wordt kenbaar gemaakt door in de flauwe bocht aan de zuidkant van het parkeerterrein langs het wegdek een gele onderbro ken streep aan te brengen (van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990). De gemeente heeft deze maatregelen genomen omdat er auto's worden geparkeerd terwijl de strook is bedoeld om kinde ren snel af te zetten. Door deze maatregel wordt de doorstroming vergroot op deze zogenoemde kiss ride strook. Stop- en parkeerverbod bij basisschool De Duif Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten tot het realiseren van een gele doortrok ken streep in Mariënstein in de omgeving van De Duif. Dit wordt ken baar gemaakt door langs het wegdek een gele doortrokken streep aan te brengen (van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990). De gemeente heeft deze maatregelen genomen omdat er auto's worden geparkeerd die de doorstroming en zicht beperken voor de aan de overzijde liggende par keervakken. Door deze maatregel blijft de veiligheid voor iedere wegge bruiker gewaarborgd. Ter inzage Deze besluiten liggen met ingang van 16 juli a.s. gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Indien u het niet eens bent met een besluit kunt u, binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatst genoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschul digd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Aanwijzing BRZO inspecteurs Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij ambtenaren van de pro vincie Noord-Holland heeft aangewe zen om toezicht te houden (volgens artikel 18.4, lid 3 Wm) bij bedrijven die vallen onder het Besluit Risico Zware Ongevallen '99 (BRZO). Het gaat om ambtenaren met de functie 'Inspecteur B', die in het bezit zijn van de inspec tiekwalificatie voor BRZO-inrichtingen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. Oomen van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 44. foto Ariana Schroor Sinds 1 april dit jaar geldt dat bromfietsers binnen de bebouwde kom op de rijbaan 45 km per uur mogen. Dit is veiliger, omdat deze snelheid beter aansluit bij dat van het overige verkeer dat hier rijdt. Op het (brom)fietspad blijft de maximale snelheid overigens 30 km per uur. Bromfietspad wordt fietspad Binnen Heiloo mogen bromfietsers binnenkort alleen nog op de rijbaan rijden. Alle (brom)fietspaden worden veranderd in fietspaden. Dit is beter voor de veiligheid op de fietspaden, maar vooral ook voor de kruisingen van fietspaden en wegen. Omdat brommers meestal veel harder rijden dan fiet sers, is de kans groot dat een automobilist die afslaat een bromfiets te laat opmerkt. Door op dezelfde weg te rijden is die kans veel kleiner. Alleen het (brom)fietspad op de Westerweg door het Heilooër bos blijft zoals het is, omdat er in de nabije omgeving geen alternatief is. Hier mogen brom fietsen dus nog wel rijden. Gehandicaptenvoertuigen Ook gehandicaptenvoertuigen mogen op de rijbaan voortaan 45 km per uur rijden en op bromfietspaden niet harder dan 30 km per uur. Net als voor de bromfietsers geldt ook voor hen dat zij voortaan de rijbaan moeten gebruiken. Op de stoep mogen gehandicaptenvoertuigen niet harder dan 6 km per uur vanwege de veiligheid van de voetgangers. De officiële bekendmaking staat in het artikel 'Diverse verkeersmaatregelen' onder de rubriek hieronder.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9