Debuterende schrijvers in strandbibliotheek IVN zomeravondwandeling de Bleek en De Westert CORSO BIOSCOOP RESERVEREN: 0251-652291 www.corsobioscoop.nl Programma 31 julit/m 6 aug 2008 "Wall E" (NL) Audities voor Oberon theaterproducties regio 13 "II y a longtemps que je t'aime" "Narnia: Printe Caspian" "Kung Fu Panda" (NL) "Hoe overleef ik mezelf?" Egmond-Binnen stond op z' n kop "Mamma Mia!" De vrouwen zien elkaar vijftig jaar later weer op Franks begrafenis REGIO - In de strandbiblio- theek in Castricum aan Zee zijn deze week weer volop activitei ten georganiseerd, voor groot en klein: Heb je zin om de handen uit de mouwen te steken? Op woensdag 6 augustus van 14.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen van alle leeftijden gezellig komen knutselen in de strandbibliotheek. Voor de knutsel- spullen wordt gezorgd. Op zaterdag 9 augustus kunnen kinderen van 11.00 tot 13.00 uur 'zeelessen' volgen bij Theodoor Braaksma van Natuuravontuur. De kust en het strand zijn een prachtig natuurgebied. Kinderen zijn zich hier lang niet altijd van bewust. Theodoor Braaksma weet hier ver andering in te brengen met zijn 'zeelessen'. De jonge deelnemers ontdekken dat het aan de kust kri oelt van de beestjes. Verder worden ze bewust gemaakt van de nare gevolgen van zwerfvuil. Dat de kust een prachtig natuurgebied is, hoef je de kinderen na de les niet meer te vertellen! Voor kinderen vanaf 8 jaar, de toegang is gratis. Debuterende schrijvers bezoe ken de strandbibliotheek De bibliotheek van Castricum en Leestafel hebben een voorleesmid- dag georganiseerd. Op zondag 10 augustus bezoeken vier debuteren de schrijvers de Castricumse strandbibliotheek. Zij zullen iets over zichzelf vertellen en voorlezen uit eigen werk. Dit is uw kans om deze schrijvers persoonlijk te ont- ADVERTENTIE donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 19.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 s- donderdag 20.00 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur donderdag vrijdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur woensdag 20.00 uur EGMOND - Woensdagavond 30 juli gaan de IVN gidsen Cocky van Engen en Peter Lassooy weer met u zwerven door het duingebied van de PWN. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang door de mens in gebruik geweest. Voor het weiden van vee, voor landbouw, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open zeedorpenlandschap. Door een juist beheer zorgt PWN er voor dat deze floristisch en cultuurhistorisch waardevolle duinen behouden blij ven. De gidsen Cocky van Engen en Peter Lassooy vertellen u alles over het landschap, het beheer, de flora en fauna en over de cultuurhistorie. Er kunnen maximaal twaalf mensen mee, dus aanmelden is noodzakelijk, via tel. 06-55370787. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. Vertrek is om 19.00 uur, vanaf het parkeerterrein van de PWN aan de Middenweg. donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur moeten voor dat ze gaan doorbre ken. De eerste debutant zal om 13.30 uur de spits afbijten. De toe gang is gratis. De debutanten zijn Marieke van der Pol, Philip Snijder, Martin Hendriksma en Vera Marynissen. 'Bruidsvlucht' van Marieke van der Pol is op een histo risch feit gebaseerd: de laatste Great Air Race London- Christchurch in 1953, waarbij het KLM-vliegtuig won. Dit zat vol meis jes op weg naar hun vooruit gereis de verloofdes in Nieuw-Zeeland, hun nieuwe vaderland. Van der Pol vertelt over vier mensen die aan de beklemmende naoorlogse sfeer wil len ontsnappen en elkaar in het vliegtuig leren kennen. De vrouwen zien elkaar vijftig jaar later weer op Franks begrafenis en via flashbacks lezen we over de onderlinge relaties en de afzonderlijke levens. 'Zondagsgeld' van Philip Snijder speelt zich af op het Bickerseiland, een achtergebleven geïsoleerde volkswijk van Amsterdam, waar de jongen uit het verhaal in de jaren zeventig opgroeit temidden van zijn 'asociale' en armoedige familie. Het is een kleine wereld. Het eiland wordt alleen bij hoge uitzondering verlaten. Het besef dat hij de opmerkelijke gemeenschap, waar hij, als buitenbeentje deel van uit maakt, op een dag zal moeten verla ten, stemt hem weemoedig. Het boek 'Familievlees' van Martin Hendriksma is een kroniek over de opkomst en neergang van een fami lie van worstenmakers. In 'Ingewikkeld kind' van Vera Marynissen groeit de 10-jarige Carolien in de tweede helft van de twintigste eeuw als nakomertje op in een katholiek gezin met een dominante moeder en een vaak afwezige vader. Zij voelt zich onbe mind en onbegrepen, terwijl zij ver geefs hunkert naar bescherming tegen haar heerszuchtige moeder, opdringerige oom en heksachtige schooljuffrouw. Meer informatie over de schrijvers en recensies van hun boeken zijn te vinden op www.leestafel.info. Op zondag 10 augustus van 13.30 tot 15.30 uur in de strandbibliotheek. Deze is te vin den op ongeveer honderd meter links van de hoofdopgang, voorbij de reddingsbrigade. EGMOND - Heel Egmond Binnen stond dit weekend weer op zijn kop tijdens de 34ste editie van het gezellige dorpsspektakel Egmond op z'n kop. Jong en oud werd vermaakt met spel, sport, vertier, ver snaperingen en een titanenstrijd tussen zes Alles of Nix teams, die strijden om de hoogste eer. Daarna werd gefietst voor het goede doel in de hometrainermarathon. De opbrengst zal worden over handigd aan Louis van Gaal ten name van de stichting Spieren voor Spieren. Zaterdagavond stond Slide for Fear op het programma, vanaf een telekraan van wel zestig meter hoog. De organisatie kijkt terug op een zeer geslaagd evenement, dat mede,dankzij het mooie weer, een gezellig feest was bom vol activiteiten. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11