Weer ringsteken en muziek op de kermis in Akersloot Musicalaudities Oberon Theaterproducties Nieuwe expositie bij Abdijkaarsen Controle van brandkranen in CAL Stoere meiden en jongens gezocht voor korren op het strand Natuurwandeling door de duinen bij Egmond REGIO 13 UITKIJKPOST 30 JULI 2 00 Oberon Theaterproducties is op zoek naar nieuw talent! Eigen foto Ook deze kermis is er weer het traditionele ringsteken voor aan gespannen paarden. Archieffoto: Mario Sacksioni Afgelopen keer waren er 23 kinderen en 22 volwassenen aan het korren op het strand van Bergen aan Zee. Eigen foto REGIO - Oberon Theater producties is op zoek naar nieuw talent! Op zaterdag 23 augustus is er weer de moge lijkheid om te laten zien wat je in huis hebt aan zang-, dans- en acteertalent. Als dit je aanspreekt, meld je dan aan voor de auditie via www.ober- ontheater.nl of bel voor meer infor matie naar Luus Meijer, tel. 072- 5154324. Komend seizoen speelt de musi- calgroep van Oberon 'West Side Story'. Daarvoor is Oberon op zoek naar jong talent tussen de 12 en 20 jaar die het leuk lijkt om samen met deze club enthousiaste acteurs hun beste beentje voor te zetten. De musicalgroep van Oberon repéteert op donderdagavond van 19.15 tot REGIO - Op zondag 3 augustus is er een IVN-natuurwandeling door de duinen bij Egmond aan Zee. Het is hoogzomer, maar het plant- leven maakt zich al op voor de win ter. Dit betekent dat er veel zaadvor ming plaatsvindt. Niet alleen diverse zaden zijn te vinden, er staan ook nog steeds planten te bloeien. De natuurgids neemt u mee door het duingebied, waar ook nog steeds de akkertjes ('langkies') bewerkt wor- REGIO - Van 2 tot en met 30 augustus exposeren Frits de Nooijer en Dick Beentjes schil derijen en tekeningen in de kunstgalerie van de Benedictijner Abdij van Egmond. De tentoonstelling wordt officiéél op 9 augustus om 15.00 uur door de' Egmondse schilder Andre Zentveld geopend. De Nooijer en Beentjes schilderen en tekenen bij voorkeur naar de natuur. Dit geldt zowel voor hun portretten als voor hun landschappen en stillevens. Ze hebben zich beiden de afgelopen 21.00 uur en op zaterdagmorgen van 09.30 tot 12.00 uur, twee keer per week dus! De uitvoering van West Side Story is in het weekend van 13 en 14 juni 2009. Je kunt ook auditie doen voor de juniorengroep van Oberon. Dit is een groep van maximaal 25 kinde ren tussen de negen en twaalf jaar. De juniorengroep is binnen korte tijd een groot succes geworden. Omdat er een aantal junioren door stroomt naar de musicalgroep is er weer plaats gekomen voor nieuwe talentjes. Deze groep repeteert één keer per week op donderdagavond van 18.00 tot 19,15 uur in Wijkcentrum Overdie. Het komende seizoen spe len zij de musical 'Maak kennis met: Assepoester' in diverse theaters in en rond Alkmaar. den op traditionele wijze. Heel lang zaam begint ook de vogeltrek weer op gang te komen en misschien zijn er al bijzondere exemplaren te vin den bij de meertjes van het Starrevlak. Al met al een afwisselde wandeling door een bijzonder stukje Noord-Holland. De wandeling begint om 10.00 uur bij het Sportcentrum in Egmond aan Zee, een duinkaart is verplicht. Voor vol wassenen is de bijdrage 2,- kinde ren kunnen gratis mee. Informatie: Nel Visser, tel. 072-5071885. twee jaar laten inspireren door de 'Ruïne van Brederode' te Velsen nabij Haarlem. Het is boeiend te ervaren hoe beiden hetzelfde onder werp van alle kanten en onder ver schillende omstandigheden hebben gezien, geschilderd en getekend. Beide schilders laten ook hun eigen visie zien bij de portretten van veel al dezelfde portretmodellen. Nadere informatie vindt u op www.abdijvanegmond. De galerie vindt u aan de Vennewatersweg 27, Egmond Binnen. Ruime eigen par keergelegenheid. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur. Zondag geslo ten. AKERSLOOT - Dinsdag 5 augustus wordt het traditionele ringsteken voor aangespannen paarden in Akersloot tijdens de kermis georganiseerd. Veel aanspanningen komen aan de start tijdens dit ringsteken dat traditie getrouw met de kermis van Akersloot georganiseerd wordt.Een groot contigent Friese paarden maar natuurlijk ook KWP'ers. en andere rassen zullen te bewonderen zijn op het parcours rondom de Kerklaan en Julianaweg. Zij zullen proberen om zoveel mogelijk ringen te steken om in het bezit te komen van de prachtige wisselbokaal. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor het ringsteken maar ook voor het "schoonste geheel", bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het publiek voorbij trekken en zij zullen worden beoordeeld door een deskundige jury. De aanvang van dit ringsteken is om 13-00 uur en zoals gebruikelijk is de toegang geheel gratis. Na afloop is er de gezellige prijsuitreiking in café de Vriendschap onder muzikale klan ken van De Wico's. Op dinsdagavond treedt de fan tastische formatie Paradise op in de Vriendschap en zij krijgen daarbij steun van Harry Slinger. Harry Slinger is na z'n tijd bij Drukwerk een solocarrière begonnen én dat met groot succes. REGIO - Zondag 3 augustus gaan ze extra korren met IVN gidsen op het strand van Bergen aan Zee. Met z'n allen wordt een sleepnet door het water getrokken om hierna te zien wat er gevangen is. Misschien een Pieterman, Zeenaald of Zeepaardje. Mogelijk Zeesterren, haring, platvis, garnaal of een krab, er leeft heel veel in de Noordzee. Zodra we het net met de vangst op het strand hebben getrokken laten we de vangst los in een grote witte bak gevuld met water. Hierna gaan we alles bekijken, vertellen wat het is, wat voor eigenaardigheden ze hebben en wat ze zoal doen in de zee. Altijd weer reuze spannend om te zien wat we vangen met het net. We starten om 10.00 uur bij het IVN natuurcentrum in Bergen aan Zee. Dit gebouw ligt na de rotonde in Bergen aan Zee rechtdoor, eerste straat linksaf en dan rechtdoor het parkje in. Zie ook de groene wegwij zers. Kosten deelname voor volwaas senen 2,-, kinderen gratis. De reguliere wandeling in Bergen, ver trek bij het beeldje van Roland Holst bij de Ruïnekerk, gaat niet door. REGIO - In de vakantieperiode controleert de brandweer van Castricum de brandkranen in Akersloot, Limmen en Castricum. In Castricum, Limmen en Akersloot bevinden zich meer dan duizend brandkranen. Deze kranen bevinden zich in iedere straat veelal in het wegdek of trottoir en zijn gemarkeerd door een gele paal en of een rood bordje aan de gevel. De brandweerwagens zelf hebben een watertank van circa 1500 liter. Deze hoeveelheid wordt gebruikt voor de eerste inzet, bij noodzakelijke red ding of bij een kleine brand. Voor grotere branden moet gebruik wor den gemaakt van de brandkraan of water uit vijvers en sloten. Jaarlijks worden de brandkranen gecontro leerd op hun werking en hun bereikbaarheid. Door technische mankementen, veranderingen in het straatwerk en door begroeiing kun nen er problemen ontstaan. Deze problemen worden gesignaleerd en doorgegeven aan het PWN en de afdeling gemeentewerken. Ook de bewoners kunnen hun steentje bijdragen door de brand kraan bereikbaar te houden, begroeiing te snoeien daar waar nodig en het bordje zichtbaar te houden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13