Vriendschapsband Spitak-Limmen fietst 'Ronde van Armenië' Start voorbereiding nieuwe voetbalseizoen Open jeugdtoernooi TCHU weer feestelijke toptennisweek! Eén teamgenoot, Massis Abrahamian, is al eerder met zijn gezin vertrokken Eerste van VVLimmen heeft er weerzin in 0p trainersgebied zijn geen wijzigingen te melden WIELRENNEN LIMMEN - Wielrennen is een geliefde sport in Limmen. Voor Frans Punt, penningmeester van Stichting Vriendschap Spitak-Limmen, reden om juist deze sport te kiezen om meer bekendheid te geven aan de band, die Limmen en Spitak in Armenië met elkaar hebben. De stichting, een initiatief van oud-burgemeester van Limmen Ed Huisman, is opgericht in 2000 na een bezoek van hem aan Spitak. Frans Punt': ,,We vroegen ons af, hoe we meer inwoners van Limmen konden betrekken bij de vriend schapsband met Spitak. Veel Limmers houden van de wieler sport. Zo ontstond het idee voor de 'Ronde van Armenië', waarbij wij ons laten sponsoren om met het ingezamelde geld een bijdrage te leveren aan de medische zorg van de bewoners. Spitak is een arme stad. Bovendien willen we door schenking van een computer, inclu sief de internetkosten, de mogelijk heid creëren, dat scholieren in Spitak via internet contact kunnen hebben met scholieren in de gemeente Castricum. Voorafgaand aan deze fietstocht hebben we de actie 'Gezondheidszorg Spitak' gehouden. De opbrengst van deze actie, waaronder een gift van 'Keer op Keer', samen met het binnenge haalde sponsorgeld van de Ronde van Armenië, willen we straks in de vorm van een cheque persoonlijk aan de plaatselijke arts van Spitak overhandigen. Er bleek veel animo onder de inwoners van Limmen. Een team van tien man werd samen gesteld en vervolgens begon men aan de training voor de lange tocht van ruim 800 kilometer. Frans: „De route is grotendeels uitgestippeld, maar we zullen ter- plekke bekijken of het ook haalbaar is. Het vervoer naar Armenië en terug is geregeld door Toerkoop Limmen. We zijn blij, dat zij het voor elkaar hebben gekregen alle fietsen in één keer te vervoeren. Eén teamgenoot, Massis Abrahamian, is al eerder met zijn gezin per auto vertrokken. Hij is Armeniër en woont al jaren in Nederland, waarvan een aantal jaren in Limmen. Wij vertrekken op 2 augustus; op 4 augustus begint de fietstocht. De route gaat door bergachtig en ruig gebied, maar ook langs mooie meren en door bossen. Twee wagens zullen ons begeleiden. Onze fietskleding, met een tekst in het Armeens op de rug, is beschikbaar gesteld door DVH en AGU. Op 16 augustus keren we weer huiswaarts. Via deze weg wil len we alle sponsors alvast bedan ken voor hun steun. Donaties blij ven welkom; men kan een bijdrage storten op rekening 336482043 ten name van Stichting Vriendschapsband Spitak-Limmen." VOETBAL LIMMEN - Afgelopen maandag, 28 juli, is een grote selektie van de w Limmen gestart met de trainingen als voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2008-2009. Na het behalen van het kampioen schap van de vierde klasse A in het afgelopen seizoen door het vlaggen schip, wordt reikhalzend uitgezien naar de start van de nieuwe compe titie in de derde klasse A, welke op zondag J september staat gepland met een uitwedstrijd tegen de Blokkers. De eerste derbywedstrijd tegen HSV Heiloo wordt gespeeld op zondag 5 oktober in Heiloo. De selectie van het succesvolle afge lopen seizoen onderging nauwelijks wijzigingen. Edwin Kerssens gaat in een lager team spelen terwijl John Castricum zijn geluk gaat beproe ven bij De Foresters. Daar tegenover staat de komst van Eric Stoot van DTS terwijl een flink aantal talentvolle A-junioren de selectie zijn komen versterken. Op trainersgebied zijn geen wijzi gingen te melden. Naast hoofdtrai ner Sem Wokke zijn ook de assistent-trainers Bart Zijp en Edwin Baltus weer van de partij ter- wijl Bert Zwart de loop- en herstel training en Jacob de Groot de kee perstrainingen weer zullen verzorgen. Verzorger Willem Koot is niet meer weg te denken bij zijn club, terwijl fysiotherapeut Ruud Donker opnieuw wekelijks paraat zal zijn. In de aanloop naar de start van de competitie, speelt Limmen, naast een drietal bekerwedstrijden, een aantal pittige oefenwedstrijden. Zaterdagmiddag 2 augusutus, staat om 16.00 uur het eerste oefen- duel op Dampegheest gepland tegen het Duitse FSV'08 Bissingen, welke ploeg daar op hoofdklasseni- ve,au acteert. Op woensdag 6 augustus oefent Limmen tegen tweede klasser De Foresters op Dampegheest en dit duel start om 19.30 uur. De fietsgroep uit Limmen bestaande uit: Ingeborg Deppe, Leo Vermeulen, Jan Veldt, Dirk de Waard, Kees Grootjes, Nico Admiraal, Frans Punt, Arie Zoon, Piet Zomerdijk en Massis Abrahamian nam deel aan de Ronde van Noord-Holland als voorbereiding op de Ronde van Armenië. Eigen foto TENNIS HEILOO - Afgelopen week ging het jaarlijkse Open Jeugd toernooi van TCHU weer van start met ruim 100 enthousi aste deelnemers en een min stens zo gedreven toernooicom- missie. Na een moeizaam begin op de openingsdag met veel regen en wind kwam het in de loop van de week helemaal goed met het Open jeugdtoernooi van TC - Heiloo United. Het weer knapte op, de ten- nisprestaties werden steeds beter en de 'extra's' waren geweldig, met als hoogtepunten de politiehonden middag, met toernooileider Sander als 'boef', de zeepglijbaan en klim toren op donderdag en de traditio nele barbecue op zaterdagavond. De week werd afgesloten met de finales op zondag. Een van de top pers daarin was de finale jongens enkel tot en met 12 jaar; een mon sterpartij van hoog niveau, die meer dan drie uur duurde en eigenlijk in een gelijkspel had moeten eindigen. Helaas, het is tennis, dus... Na deze week kon iedereen zondagmiddag terugkijken op een zeer geslaagde week en zegden vele deelnemers toe volgend jaar zeker weten terug te komen! De 'extra's' waren geweldig, met als hoogtepunten de politiehon denmiddag, met toernooileider Sander als 'boef', de zeepglijbaan en klimtoren op donderdag en de barbecue. Eigen foto Cfoat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15