Oma loopt krantenwijken tijdens vakantie van kleinzoon Ester, Silvia en Paul Scholten nemen deel aan Twentse Rolstoelvierdaagse Burger 1 H E I L O O 3 Ook veel oud-inwoners van Heiloo lezen hem nog graag aESLOTEN INGEZONDEN BRIEF Puinhoop Gepaneerde Schnitzels Magere hamlapjes Fricandea 48 S> UITKIJKPOST 30 JULI 2008 HEILOO - Klazien Beets is geboren en getogen Heiloose, dochter van melkboer Boot en inmiddels 72 jaar oud. flaar kleinzoon Jordy Beets loopt normaal gesproken drie krantenwij ken, waaronder op woensdag de Uitkijkpost. Geen probleem, behal ve als hij met vakantie gaat. Oma Beets schoot haar kleinzoon ook dit jaar te hulp en nam in juli geduren de drie weken zijn krantenwijken van hem over. Klazien: ,,Ik doe het graag, het is mooi werk. Onderweg maak ik vaak een praatje met bekenden. Veel Heilooër namen ken ik nog uit de tijd, dat mijn man melkboer was. We bezorgden vroe ger melk aan de deur. Jordy loopt een wijk van 290 kranten voor de Uitkijkpost, voornamelijk in het centrum. Hij heeft van die speciale fietstassen voor kranten. Die moet "De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.00 t/m 16.00 uur donderdag 14.001/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.301/m 17.30 uur dinsdag 08.301/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ik niet, hoor. Veel te breed. Ik stop een deel van de kranten in mijn eigen fietstassen, breng deze rond en haal thuis vervolgens weer een nieuwe lading op. Al met al ben ik zo'n tweeënhalf uur bezig. De eerste week voelde ik mijn voeten, maar dat was in de tweede week al weer over. Het is grappig, dat veel men sen met een Nee-Nee sticker op hun deur wel de Uitkijkpost willen ont vangen." Ook veel oud-inwoners van Heiloo lezen hem nog graag. ,,Voor een aantal bekenden, die al jaren niet meer in Heiloo wonen, verza mel ik een aantal Uitkijkposten en zorg, dat ze bij desbetreffende per sonen belanden." Jordy kan zich gelukkig prijzen met een oma, zo vitaal en hef als de zijne! jï Jordy kan zich gelukkig prijzen met een oma, zo vitaal en lief als de zijne! Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Ze kijken er ieder jaar weer naar uit en zetten het vroegtijdig in hun agenda: de Twentse Rolstoelvierdaagse, dit jaar gehouden in Delden van 22 tot en met 25 juli. De afstanden 15, 30, 50 of 70 kilometer mogen alleen met een niet gemotoriseerde rolstoel worden afgelegd. De zussen Ester en Silvia en hun broer Paul hebben alle drie een spierziekte en zijn daardoor gebonden aan een rolstoel. Silvia was de eerste die enthousiast was over het evenement; zij deed dit jaar voor de achtste keer mee. Het jaar daarop sloot zus Ester zich aan. Paul heeft inmiddels het enthousias me van zijn zussen overgenomen door voor de tweede keer mee te doen. Silvia: ,,Ik heb nog geen jaar overgeslagen, dat zou ik ook niet willen. We gaan echt voor de gezel ligheid en nemen de tijd om de afstand van dertig kilometer af te leggen. We starten iedere dag om 10.30 uur. We moeten uiterlijk om 17.00 uur finishen, dus tijd zat." Paul is iets meer prestatiegericht, maar het plezier staat ook voor hem voorop. „De frames van onze rol stoelen zijn gemaakt van titanium en zijn dus lichtgewicht. Voor het 'biken' van langere afstanden kop pelen we een handbike aan onze stoel zodat we sneller en lichter voortbewegen. Mijn zussen halen ongeveer vijftien kilometer per uur, ik kan wel wat sneller. Daarom ga ik volgend jaar voor de vijftig kilome ter." De Twentse Rolstoelvierdaagse telde dit jaar 163 deelnemers. Ester: „We begonnen met een mie- zerweertje, maar zelfs dan is de sfeer al goed. De enige pech was een lekke band op de eerste dag. De derde dag klaarde het weer op. Met een heerlijk temperatuurtje biken, de wind die je wat koelte biedt; dat is pas genieten! Ik neem altijd mijn iPod mee, zodat we onderweg een gezellig muziekje hebben. Onder weg staat pubhek dat de deelnemers aanmoedigt en drinken en eten aan biedt. Silvia en ik hoeven niet perse zo hard te fietsen, maar het gaat Paul soms iets te langzaam. Dan neemt hij een tussenspurt en wacht even verder op ons. De laatste twee dagen fietsten onze ouders met ons mee. Het fascinerende aan dit eve nement is, dat wë zoveel verschil lende mensen ontmoeten met even zoveel verschillende handicaps." Ze zijn nog maar net thuis, maar ver heugen zich al weer op de Vierdaagse van volgend jaar. Wat een puinhoop! Donderdag 24 juli reed de vuilniswagen van de gemeente de Vrieswijk binnen om grof vuil op te halen. Wat de gemeentemedewerkers aantroffen was een enorme bende. In eerste instantie maakten de chauffeur en zijn medewerker rechtsomkeert, na eerst de mini-vuilnisbelt gefotogra feerd te hebben. Ik vind het daarom bijzonder prijzenswaardig dat de gemeente- ondanks het asociale gedrag van een aantal buurtbewo ners- zich toch de moeite heeft getroost deze puinhoop op te rui men. Namens het sociale deel van de Vrieswijk: Hartelijk dank voor deze geste. Pim Bronkhorst Heiloo ADVERTENTIE KEURSLAGER 9 "U Loo 27 - Heiloo - 533 17 76 U VOOR Paul, Silvia en Ester zijn nog maar net thuis, maar verheugen zich al weer op de Vierdaagse van vol gend jaar. Foto: Carolien Breed Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces 500 gram Vers gebraden 100 gram

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3