B Easy Jazz in beeldentuin Ditta Engel Wereldpianiste in Witte Kerk Heiloo Tentoonstelling 'Vreemde zaken' H E I L O O 7 wë&W-* Het museum van Egmond toont onder andere het leven bij de duinen en de zee Corso IIY A Longtemps Que Je T'aime UITKIJKPOST 30 JULI 2008 EGOND - Het museum van Egmond aan de Zuiderstraat 7 in Egmond aan Zee is normaal gesproken (alleen) op de maandagmiddag dicht, maar op 4 augustus is ieder welkom. Dan zijn er namelijk enthousiaste vrijwilligers die rondleidingen geven in én om het museum: een nieuw initiatief. Als extraatje krijgen de deelnemers bezoekersinformatie over bijzondere plekken m de drie Egmonden. Om 13.45 kun nen Duitse gasten zich aanmelden voor een Duitse rondleiding. Vervolgens kan men zich om 15.00 uur inschrijven voor de Nederlandse tour. Inclusief entree kost de rondleiding 5,- en voor kinderen de helft. Zij kunnen bovendien een puzzeltoeht door het museum doen De tentoonstelling geeft een mooi beeld van de geschiedenis van de drie Egmonden en het leven bij de duinen en de zee. Deze zomer is tevens houtsnijwerk van Cor Wijker te zien. Het museum is dinsdag, woensdag en donderdag open van 14.00 tot 16.00 en van 19.00 tot 21 00 uur. vriidaö. zaterdag en zondag alleen van 14.00 tot 16.00 uur. Entree 2,- kind tot 12 1,-, www.museumvanegmond.nl. Eigen foto Vanaf het moment dat Juliette van wege moord de gevangenis in moet, verbreekt ze het contact met haar zus Léa, met wie ze altijd erg close is geweest. Wanneer ze na 15 jaar vrijkomt, besluit Léa, die inmiddels getrouwd is en twee kin deren heeft, haar in huis op te nemen. Het blijkt niet eenvoudig alle voorbijgaande jaren van voor oordelen, angst en afwezigheid te overbruggen. Want kennen we wer kelijk diegene met wie we ooit zo close waren? Léa's man is niet erg enthousiast over het feit dat er een ex-gedetineerde in zijn huis komt wonen, wat spanningen in het gezin veroorzaakt. Léa doet echter wel haar uiterste best om de fragie le verhoudingen te herstellen en Juliette te betrekken in haar dage lijks leven. Ze neemt haar mee naar de universiteit waaraan ze doceert, gaat met haar zwemmen en neemt haar mee naar etentjes met haar vrienden. Het blijkt alleen niet zo eenvoudig alle voorbijgaande jaren van afwezigheid en vooroordelen zomaar te overbruggen en bespreekbaar te maken, waardoor echte toenadering tussen de zussen moeilijk is. De kinderen van Léa ontwikkelen echter wonderbaarlijk snel een goede band met de kille Juliette en ook de in zichzelf terug getrokken vriend van Léa, Michel, vat warme gevoelens voor haar op. Juliette klimt langzaamaan weer uit het dal maar büjft worstelen met de vraag hoe ze haar pijnlijke verleden voorgoed van zich af kan schudden en zich weer kan overgeven aan het leven. EGMOND - Vrijdag 1 augustus a.s. wordt de serie zomeravond concerten in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) voort gezet met een pianoconcert door de concertpianiste Rosario Andino. Rosario, het Cubaanse wonder kind van weleer en gehuwd met de Amerikaanse concertpianist Martin Berkowitz (waardoor zij al jaren ingezetene is van de Verenigde Staten) maakt elk jaar een wereld reis via de VS, Zuid-Amerika en Europa en is korte tijd in Nederland. Zij (en ook Martin Berkowitz) zijn al eerder te horen geweest in de Witte Kerk. Mede dankzij de goede relaties met de organisatie is Rosario bereid in haar korte vakantie opnieuw een concert in de Witte Kerk te verzorgen. Veel van de trouwe bezoekers weten dat dit weer een geweldige 'happening' zal zijn. De van oorsprong Cubaanse pia niste is een ster van wereldformaat. Rosario studeerde summa cum laude af aan St. George's School (Havana) en het Hunter College (New York). Ze is erg succesvol in zowel de VS, Zuid-Amerika, Mexico als in Europa en heeft in haar lange carrière al op veel grote internatio nale podia gestaan en vele prijzen gewonnen. Ze heeft een zeer uitge breid solorepertoire, dat onder meer bestaat uit werken uit de klas sieke periode en de romantiek, maar ook uit werken van Cubaanse en Spaanse componisten. Rosario wordt in de internationale pers omschreven als sensationeel, bui tengewoon muzikaal, temperament vol en poëtisch. Het programma voor deze avond vermeldt werken van Beethoven, Chopin en Liszt en na de pauze ook Zuid-Amerikaanse composities waaronder twee Cubaanse dansen van Lecuona. En wie zou deze beter kunnen vertolken dan de van oor sprong Cubaanse Rosario. De entreeprijs voor dit toeganke lijke zomerse concert, dat begint om 20.30 uur, bedraagt 9 (voor 65+, CJP en 13-: 8). Kaarten kunnen, vooraf telefonisch worden, gereserveerd via de telefoonnum mers 072-5334804, 5335852 en 5340223. EGMOND - Horo houdt van 2 tot en met 17 augustus de ten toonstelling 'Vreemde zaken', in het Historisch Informatie Centrum (HIC) te Egmond aan den Hoef. Horo is een samenwerkingsver band tussen Max Hofer (Basel 1953) en Frans Rol (Egmond 1957). In hun projecten zoeken Max en Frans naar een balans tussen ernst en humor. Vooral het laatste missen ze vaak in de hedendaagse kunst. Tevens proberen ze een even wicht te vinden tussen het ambach telijke handwerk en de moderne digitale technieken. Horo is onbekend bij het grote publiek. In de laatste jaren waren er presentaties op de jaarlijkse Egmondse Kunstmarkt of deelname aan de open 'De Egmonders' ten toonstelling in de Kapberg. De laat ste twee jaar hebben Max en Frans niet stilgezeten. Zij hebben zich geconcentreerd op het archiveren van hun projecten. Er zijn negen dvd's gemaald: van oude en nieuwe projecten. Op de mtieme tentoon stelling 'Vreemde zaken' zijn sterk uiteenlopende projecten te zien. De tentoonstelling biedt een overzicht van het werk HORO van de laatste negen jaar. Het is een bonte verza meling, van foto's, objecten en dvd presentaties. Verder is het project 'De Klim' te zien. Nieuw zijn verder 'Het ongeschreven verlangen' en 'De Zandnagel' die in de zijruimte worden gepresenteerd. Afronding Binnenstebuiten Het uitgangspunt voor de laatste Horo expositie was het project 'Binnenwerk'. Veertien kunstenaars kregen de volledige vrijheid om oude tekendozen van een nieuw binnenwerk voorzien. Het was een intieme en gevarieerde tentoonstel ling met ondermeer foto's, beelden, etsen, objecten, schilderijen en illustraties. Op zaterdag 16 augustus wordt het project 'Binnenstebuiten' afgerond met de presentatie van de speciale dvd. De tentoonstelling 'Vreemde zaken' is te bezichtigen tot 17 augustus en is geopend op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het Historisch Informatie Centrum aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. Een van de objecten die vanaf zaterdag te zien zijn in het Historisch Informatie Centrum (HIC) te Egmond aan den Hoef. Eigen foto kanten Johan Baartscheer en Jaap Prins bespelen beide de saxofoon en worden daarbij begeleid door een orkestband. - Het werk van de kunstenares Ditta Engel is altijd speels en licht voetig. In figuratieve stijl verbeeldt ze menselijke figuren, relaties, groepsportretten en dieren. Ze maakt zowel grote tuinbeelden als kleine sculpturen. Ditta Engel is in haar werk steeds op zoek naar de optimale spanning tussen houding, expressie en emotie. Koffie en thee en later op de middag een drankje worden gratis geserveerd. Ook de toegang is gratis. Adres: Westerweg 182 Heiloo. Easy Jazz speelt tussen 14.00 en 17.00 uur. Voor meer informatie: www.dittaengel.nl. HEILOO - Zondag 3 augustus is de laatste muziekmiddag van dit seizoen in beeldentuin Ditta Engel. Easy Jazz is een tweemans forma tie die zich heeft toegelegd op het zogenaamde mainstream repertoire zoals: swing, balads, blues en latin.De twee doorgewinterde muzi-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7