Expositie '3-vrouw sterk' Gemaal 1879 Rosario Andino speelt de sterren van de hemel Nieuwe expositie in Bibliotheek Akersloot H E I L O O 9 De speelsheid van het werk ontlokt je een glimlach Corso 'ooï Into the wild ilBMlii UITKIJKPOST 6 AUGUSTUS 2 00 Hetty Spaanderman, Hetty Kruk en Antoinet Feenstra exposeren gedurende de maanden augustus en september in een groepsexpositie genaamd; 3-vrouw sterk. Eigen foto AKERSLOOT - In het Gemaal 1879 wordt gedurende de maanden augustus en septem ber een groepsexpositie gehou den genaamd; 3-vrouw sterk. De eerste vrouw is Hetty Spaanderman uit Uitgeest. Door haar veelzijdige activiteiten is zij een bekende in de omgeving. Schilderen is haar passie en geen onderwerp is haar vreemd. Herinneringen aan reizen, land schappen en ontmoetingen met mensen van uiteenlopende aard en bezigheden. Allemaal inspiratie bronnen. Deze Hetty schildert met olie- en acrylverf. De tweede vrouw is Hetty Kruk uit Akersloot. Deze Hetty schildert hoofdzakelijk met acrylverf. De huid van haar werk laat soms de vele bewerkingen zien. Er worden materialen in en opge plakt en dat alles laat zijn sporen na, ook als het is bedekt door vele lagen verf. De sfeer en de kleuren van een schilderij zijn belangrijk. De derde vrouw is Antoinet Feenstra. Zij is de keramiste in dit gezelschap. Haar objecten worden opgebouwd met verschillende lagen klei, vaak voorzien van decoratieve motieven en hebben een sprookjesachtig karakter. Ze gebruikt onderglazuren en engobes. De speelsheid van het werk ontlokt je ongetwijfeld een glimlach. Het Gemaal is te vinden aap de Fielkerweg (vlakbij Hotel Akersloot). Elke eerste zondag van de maand worden er maaldemon- straties gegeven als de omstandig heden dit toelaten. Aan bezoekers wordt een bijdrage van één euro gevraagd ter ondersteuning van dit vrijwilligersproject. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. De openingstijden zijn: iedere zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Voor groepen worden de deu ren geopend na telefonische afspraak, tel. 0251-313286 of 0251-313253. Kijk voor meer info op www.gemaall879.nl. In 1990 besluit de Amerikaanse twintiger Christopher McCandless zijn identiteit uit te wissen en zijn vetgemeste spaarvarken aan Öxfam te doneren. Zonder afscheid te nemen van wie dan ook trekt hij al liftend weg uit Atlanta. Gedreven door het filosofische gedachten- goed van zijn favoriete schrijvers, wil hij koste wat kost naar Alaska, in de overtuiging dat dat zijn enige kans op geluk is. Een kluizenaars bestaan leiden in de natuur, waar hij spirituele verlossing zal vinden. Na een rondreis van twee jaar door de Verenigde Staten en Mexico, waarop hij tal van lotgenoten ont moet en vriendschappen sluit, komt hij uiteindelijk in hartje win ter aan in Alaska, waar hij, gezeten in zijn magisch schoolbusje, zijn idyllisch beeld van éénwording met de natuur toch enorm moet bij schaven: nee, de natuur is niet altijd je vriend. HEILOO - Traditie getrouw is het derde concert in de zomer avondserie in de Witte Kerk van Heiloo een pianorecital. Ditmaal uitgevoerd door de Cubaans-Amerikaanse pianiste Rosario Andino. Het Cubaanse wonderkind van weleer is geboren en getogen op Cuba, studeerde summa cum laude af aan St. George's School (Havana) en het Hunter College (New York). Ze is erg succesvol in zowel de VS, Zuid-Amerika en Mexico als in Europa, en heeft in haar lange car rière al op veel grote internationale podia gestaan. Kortom een ster van wereldformaat, die in de internatio nale pers wordt omschreven als sensationeel, buitengewoon muzi kaal, temperamentvol en poëtisch. Het publiek in een geheel uitver kochte Witte Kerk heeft kunnen ervaren - want dat is meer dan alleen maar luisteren - dat deze kwalificaties terecht zijn. Rosario heeft naast een fabelachtige tech niek ook het vermogen de muziek aan haar publiek op intense wijze over te brengen. Uiteraard heeft iedere pianist zijn eigen stijl van pia nospel. Rosario komt oorspronke lijk uit Cuba en woont al decennia in de VS. Haar Cubaanse tempera ment is te horen in haar soms stevi ge pianoaanslag, maar deze is geenszins hinderlijk. Integendeel, het maakt de muziek vaak boeiend. Zoals in de 32 variaties van Beethoven en de Sonate in bes mineur van Chopin, die zij voor de pauze ten gehore bracht. Vooral ook in de Begrafenismars, het voorlaat ste deel van Chopins sonate, werd de taal van de muziek met veel gevoel overgebracht. Na de pauze volgden nog enige werken van Chopin, alvorens zij diverse stukken van Zuid-Amerikaanse componisten vertolkte. En hier was Rosario op haar best. Ook het laatste nummer, de 'Rigoletto parafrase' van Liszt werd met zeer veel verve gebracht. Een buitengewoon enthousiast publiek dwong haar via langdurig applaus om nog een tweetal toegif ten te spelen. Vrijdag 15 augustus is het voor laatste concert, dat eveneens een internationaal karakter heeft. Dan is het optreden te beluisteren van het Russisch-Duits trio Gerter. Vader en twee dochters Gerter komen oor spronkelijk uit Rusland en spelen Bajan (een Russische accordeon met zeer groot bereik waarop ook veel klassieke muziek wordt gespeeld), piano en viool. Zij bren gen een uitgelezen zomers pro gramma, dat weer zeer de moeite waard is om te beluisteren. Telefonisch kaart reserveren: 072- 5334804, 5335852 of 5340223. Toegangsprijs 9 (65+: 8). AKERSLOOT - In de maand augustus exposeren Hilde Wendt en Suzan van Buuren in de bibliotheek van Akersloot, Rembrandtsingel 1. Hilde Wendt werkt met gemengde technieken, olieverf, acryl, inkt, krijt en potlood. Zij werkt abstract en figuratief. Veel van haar werk heeft de kleur van de aarde, zwart, bruin en i;ood. Inspiratie voor haar werk heeft zij opgedaan door het boek Het land van Hilde. Suzan van Buuren is in 1990 begonnen met het maken van keramiek en heeft hiervoor diverse cursussen gevolgd met als speciale richting Raku, een oude Japanse stooktechniek. Later is zij gaan experimenteren met het verwerken van glas en klei. Dit heeft geresulteerd in een bredere belangstelling voor glas. Ook hier heeft zelfontwikkeling er toe geleid dat Suzan fraaie glasobjecten en glazen sieraden maakt. De expositie is te bezichtigen tijden de openings uren van de bibliotheek. Het werk van Hilde Wendt en Suzan van Buuren is in augustus te zien in de bibliotheek van Akersloot. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9