VERENIGINGSPAGINA as* Tarieven Openbare Bibliotheek Castricum 2008 Aantal contributies jeugd tot 18 jaar basis 6 gratis 18 t/m 64 jaar basis 6 35,00 klein 3 25,00 groot 12 50,00 reductie: 65 jr. e.o. /CJP basis 6 €21,00 klein 3 16,00 groot 12 35,00 overige tarieven: inschrijfgeld 2,50 duplicaten 5,00 leengelden per week: cd 3wk gratis toptitel lwk 1,50 cd-rom 3wk gratis dvd 3wk €3,00 17.30 uur 20.30 uur 17.30 uur 17.30 uur 20.30 uur Herinrichting Toptitels en nieuwe boeken Makkelijk Lezen Plein Tijdschriften en leestafel Zelfbediening Digitale service Inleverbus Koffie- en leeshoek Reserveren en kopiëren Bibliotheek Limmen Openingstijden en tarieven Bibliotheek Limmen Zonnedauw 2 1906 HA Limmen telefoon: 072 -5052135 www.bibliotheekcastricum.nl Maandag 14.00 - 19.00 - Woensdag 14.00- Vrijdag 14.00 - 19.00 - In samenwerking met interieur ontwerpster Melanie Lamers van Huisvanbinnen heeft de bibliotheek Limmen in maart een ware meta morfose ondergaan. Een verbou wing van de balie en een herinrich ting hebben er voor gezorgd dat de bibliotheek een prettige, eigentijd se en uitnodigende uitstraling heeft gekregen. Door de nieuwe indeling van de boekenkasten oogt de bibliotheek heel ruimtelijk en overzichtelijk. De jeugdafdeling is aangekleed met kleurrijke materialen en nodigt kinderen uit om te gaan zitten lezen of te spelen. In de nieuwe opstelling van de bibliotheek staan de Toptitels en nieuwe aanwinsten overzichtelijk bij elkaar. Toptitels zijn de nieuwste actuele bestsellers. Deze boeken kunnen geleend worden tegen een leenvergoeding en om veel leners de kans te geven deze boeken te lezen is de uitleentermijn 1 week. Ook komen er bij de bibliotheek wekelijks nieuwe boeken binnen die bij de aanwinsten komen te staan. Zo heeft u als bezoeker op deze plek een totaaloverzicht van de nieuwste boektitels in de bibliotheek. De bibliotheek heeft een mooie col lectie tijdschriften voor. zowel vol wassenen als voor de jeugd. Bladen als Atelier, Autovisie, FietsActief, Groei Bloei en Reizen zijn maar een kleine greep uit het totale aan bod. Aan de grote leestafel met rian te stoelen kunt u op uw gemak een tijdschrift doorbladeren of een krant lezen. Dit is ook een ideale plek om plaatsgenoten te ontmoeten. Zelfbediening heeft zijn intrede gedaan. Klanten lenen materialen die zij mee naar huis willen nemen aan zichzelf uit via een speciale balie. Van het pasje scannen tot het lenen of verlengen van materialen, het zelfbedieningsscherm geeft stap voor stap de handelingen aan die gedaan moeten worden. De lener kan kiezen voor een bon waar de gegevens van de geleende materialen op staan plus de inlever datum en houdt zo een goed over zicht. Thuis 24 uur per dag de collectie van de bibliotheek raadplegen. Materialen reserveren en verlen gen. Uw eigen gegevens checken of kijken welke boeken u in het verleden gelezen heeft? Het kan allemaal via www.bibliotheekcastricum.nl! Op de computers in de bibliotheek is een groot aantal naslagbestanden gratis te raadplegen. De Kranten bank, Literom en de tests van de Consumentenbond zijn daar goede voorbeelden van. Tekst uit deze bestanden kan voor u uitgeprint worden. Kinderen met dyslexie of andere leesproblemen vinden op het Makkelijk Lezen Plein leuke, aan trekkelijke leesboeken en geschikte informatieve materialen overzichte lijk en vooral uitnodigend bij elkaar. Verder zijn er te leen luister- boeken, Daisy-roms en straks ook informatieve Dvd's. Wilt u eens een Daisy-speler uitproberen? De bibliotheek heeft er één te leen. De bibliotheek in Limmen heeft een inleverbus voor boeken in de buitenmuur gekregen. Hierdoor kunnen leners ook buiten de openingsuren van de bibliotheek altijd hun materialen inleveren. Comfortabele stoelen en banken om al dan niet onder het genot van een kopje koffie wat te lezen of bij te praten met een kennis. Alle materialen, behalve tijdschriften, kunt u door ons laten reserveren. Dit kan aan de inlichtingenbalie of per e-mail. Aan reserveren zijn kosten verbonden. Verder is er een kopieerapparaat aanwezig, waarmee u voor 0,05 een kopie kunt maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 12