contact HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor.de inwoners van Heiloo illïSiilii s Openingstijden Raad en (raads)commissies Sport en recreatie Heeft u vragen? Bel meteen!! - - UITKIJKPOST 13 AUGUSTUS 200 De iep is een prachtige, nuttige en sterke boom. Hij past goed in een stedelijke omgeving. Ook in het Nederlandse land schap is de iep al eeuwen geliefd, omdat hij goed tegen zoute zeewind kan. De iep heeft maar één zwakheid: de iepziekte. Het afgelopen jaar zijn er in Heiloo veel iepen slachtoffer geworden van de ziekte. Als we de iep willen redden moeten we dan ook rigoureuze maatregelen nemen. U kunt daarbij helpen. Waarom? lepziekte is een voor bomen besmettelijke ziekte, die via de iepenspintkever verspreid wordt. Deze iepenspintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet te laten uitsterven uit het bomenbestand is het van groot belang, dat zodra er een zieke iep geconsta teerd wordt, deze wordt verwijderd. Dit geldt voor zowel parti culiere als gemeentelijke iepen. Om een rampzalig uitsterven van de meest Hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op iedere inwoner een Foto: Ariana Schoor zieke iep bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein, dan krijgt de eigenaar een brief. Van de eigenaar wordt verwacht, dat hij/zij de boom binnen twee weken kapt. Ook moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild), waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepenspintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat kunt u zelf doen? lepziekte herkent u onder andere aan zogenaamde uitdro gingsverschijnselen. De boom verliest blad en de bladeren gaan hangen. Zelfs als het geen herfst is. Om te zorgen dat zo min mogelijk iepen verloren gaan is uw hulp nodig. Reageer snel en adequaat bij het signaleren van een zieke iep en wanneer u een brief ontvangt, waarin wordt aangege ven dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Binnen twee weken nadat u een brief hebt ontvangen moet de zieke iep verwijderd en geschild zijn. De gemeente Heiloo plant zoveel mogelijk nieuwe bomen aan op plaatsen waar de zieke iepen zijn verwijderd. Dat zijn iepen die resistent zijn voor iepziekte. Maar ook andere soorten bomen worden door de gemeente aangeplant. Uitgangspunt daarbij is dat de zogenaamde 'laanstructuur' van Heiloo zoveel mogelijk behouden blijft. Er worden door de gemeente, meer bomen aangeplant dan dat er worden verwijderd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Welstandscommissie Op maandag 18 augustus a.s. verga dert de Welstandscommissie. De ver gadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeente huis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goed gekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 4 augustus 2008. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. Met betrekking tot agendapunt 4 wordt opgemerkt dat voor de bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, voorgaand aan de vergadering in man daat worden behandeld vanaf 11.00 uur. Wie daar bij aanwezig wenst te zijn kan daartoe tussen 09.30 uur en 10.00 uur op dezelfde ochtend een afspraak maken met de secretaris, de heer F. Goedhart 072 535 67 37. De definitieve agenda - inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling, en de daarop betrekking hebbende bouwplannen - staat vanaf vrijdagmiddag 15 augustus a.s. op de website van Heiloo en ligt op maandag 18 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 18 augustus a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders inge diende bezwaarschriften tegen de vol- Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Meer informatie Voor meer informatie over de hoorzit ting of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u contact opnemen met mevrouw C.H. Venhuis, secretaris van de commissie, telefoon nummer 072 535 66 48. gende besluiten: 20.00 uur: verlenen van een bouwver gunning voor de bouw van een nieuwe woning met garage op het perceel Rechte Hondsbosschelaan 17. 20.30 uur: weigeren van een Wwb uit kering 21.00 uur: weigeren van een Wwb uit kering Deze hoorzittingen worden gehouden in het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Sportcentrum Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo, telefoonnummer 072 533 31 52 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness/aerobic) 072 533 03 44 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit 072 533 53 13 Sporthal 072 533 31 52 Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn (inlichtingen over verhuur), mevrouw P. Vader 072 535 66 79 Zwembad Het Baafje, De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo, telefoonnummer 072 533 39 09. Het zwembad is geopend van mei tot half september 2008. De openingstijden zijn: Maandag t/m vrijdag 09.00 tot 19.30 uur Zaterdag en zondag 10.00 tot 17.30 uur Voor meer informatie over tarieven, abonnementen, etc. zie www.heiloo.nl. fisis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 13