jan Bos winnaar zevende Ronde van Limmen C OfR S O w w wco r s obioscoop.nl Strandbibliotheek sluit op 24 augustus Nieuwe opstapcursus tekenen en schilderen "Mamma Mia!" "Into the Wild" "Kung Fu Panda" (NL) "De Brief voor de Koning" "Wall E" (NL) Ringsteken laatste dag kermis Akersloot regio 17 Ook de skeelerprestatieronde voor de basisschooljeugd is groot succes CASTRICUM - Op woensdag 20 augustus vindt de laatste activiteit van dit jaar plaats in de strandbibli otheek. Heb je zin om' de handen nog eens uit de mouwen te steken? Van 14.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen van alle leeftijden gezellig komen knutselen in de strandbiblio theek, Voor de knutselspullen wordt gezorgd. Castricum had ook dit jaar weer een bibliotheek op het strand. Van 28 juni tot 24 augustus kon iedereen hier heerlijk lèesvoer lenen, gratis en zonder pasje. Daar is door heel veel mensen, ondanks de kwakkelende zomer, dankbaar gebruik van gemaakt. Er is flink geleend in de strandbibliotheek en vooral kinderen hebben volop mee gedaan aan één van de vele acti viteiten die bij de strandbibliotheek plaats vonden. Zo waren er bijvoor beeld piratenfeesten, werd er volop voorgelezen, konden kinderen met tnetaaldetectoren aan de slag, was er een overlevingstocht en een zon nig muzikaal optreden met finger- steeldrums. Zaterdag 23 augustus is de laatste dag waarop er in de strandbibliotheek geleend én terug gebracht kan worden. CASTRICUM - Amateur-kunste naarsvereniging Perspectief geeft een opstapcursus tekenen en schil deren. De cursus wordt gegeven in de ateliers van Perspectief, Oude Duinrandschool/ Ateüers De Duinrand aan de Van Oldenbarne- veldtweg 37 in Bakkum. Inlichtingen: Barbara van de Velde, tel. 0251-652534, bvdvelde@wan- adoo.nl of Annemarie Bot, tel 0251- 821543, annemariebot@casema.nl. ADVERTENTIE B I 0 SCOOP RESERVEREN: 0251-652291 Dorpsstraat 70 Castricum 'liR0251 - 65 22 91 Programma 14 aug t/mJW aug 2008 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag 20.00 uur vrijdag 14.00uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur LIMMEN - Afgelopen weekend werd in Limmen weer de Wieier- en Skeelerrronde van Limmen gehouden. Voor het eerst werd het evenement ver deeld over twee dagen, zodat de wens van de sporter centraal stond. Op zaterdag kon langs de route Vredeburglaan Brugstraat - Koningsdam wor den geskeelerd, waarna zondag tussen 11.30 en 16.00 uur werd gefietst om de snelste tijd. Uiteraard werden de sportieve prestaties afgelsoten met het traditionele Wielerbal in de Lantaarn en de Burgerij. Jan Bos uit het Friese Nieuwehorne was de sterkste in de Elite/Beloften' koers over 85 kilome ter. Al vroeg in de koers ondernam Jan Bos een vluchtpoging met ploegmaat Arno van Zwet. Zij kre gen kort daarop gezelschap van acht renners: Sander Lormans, Ton Slippens, Jos Pronk, Mike Terpstra, Nico Vurens, Roy Pieters, Tino Haakman, de titelverdediger en Jeroen Lute. Deze groep renners dicteerde de koers en haalde met nog dertig kilometer te gaan het peloton in. Een tweede vlucht van Jan Bos maakte het spel af en in de eindsprint klopte hij Rob Disseldorp uit Rijpwetering, Sander Lormans uit Heemskerk werd derde. De plaatselijke favoriet Jeroen Lute eindigde op korte afstand als vierde. Eerder op de middag gingen de Amateurs B de strijd aan over vijftig kilometer. Het grote deelne mersveld kende veel bekende namen met al een lange staat van dienst. Er werd hard gekoerst en het was spannend tot het einde toe. De eindsprint werd gewonnen door Mark Bakker uit Den Helder gevolgd door Bert Bakker uit Zaandarn en Rob Hulscher uit Beverwijk. De recreantenkoers kende dit jaar in tegenstelling tot voorgaande jaren een bescheiden deelnemers veld van dertig renners, waarvan 22 uit Limmen. Doordat de belangstel ling onder de Limmer bevolking groot was, bleven de prijzen dan ook in het dorp. Jeroen Verlaan werd eerste, gevolgd door Mark Zomerdijk en Jac Tijsen. De bedrijvenbokaal werd hierbij gewonnen door Autobedrijf Dirk van der Steen. Deze ploeg behaalde één punt meer dan Bouwbedrijf Nicom, winnaar van vorig jaar van de bedrijvenbokaal. De wielerron des werden voorafgegaan door een skeelerronde over dertig minuten plus drie ronden, goed voor zo'n twintig kilometer. Bij de dames won Danique van Dijk (17 jaar) gevolgd door Sandra Koot en Ria Groot. Bij de heren was Michel Meijering de sterkste, gevolgd door Ton Veldt. Bij de meisjes (12 tot 16 jaar) werd Thirza Pronk eerste, Daphne Twisk tweede en Amy Vleugel derde. Bij de prestatieronde voor de basisschooljeugd waren de snelste jongens achtereenvolgens Mitchel Zijp, Ivan Koot en Bart Levering. Bij de meisjes waren dit Priscilla Zijp, Kim Groot en Jente Fopma. De basisschooljeugd was in grote geta- len afgekomen op de skeelerclinic, de dag voor de Ronde van Limmen. Dick Nap, de skeelerinstructeur bij de Skatebond en de KNSB maakte er een leerzame en plezierige mid- Voorafgaand aan de wielerronde werd een skeelerclinic gehouden door skeelerinstructeur Dick Nap. Hij maakte er een leerzame en plezierige middag van. Foto: Mario Saeksioni dag van. De clinic resulteerde in een grote deelname door de jeugd aan de skeelerprestatieronde zondag.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15