Coby Kostense zamelt handtekeningen in voor steun aan de Buurtbus Gouden team jeugdgezondheidszorg gaat met de Vut Wandelen in geschiedenis van Nijenburg H E I L O O 3 500 gr. mager rundergehakt Katenhaasjes Versgebraden rosbie UITKIJKPOST 13 -AUGUSTUS 200 (Jong) Heiloo zal het binnenkort moeten stellen zonder Elly (links) en Joke. Foto: Csarolien Breed HEILOO - Het landgoed Nijenburg, met het Heilooër bos, is een erfenis van drie eeu wen, die aan onze regio is geschonken. De tuinen en bossen, die eerst in de Franse (18de eeuw) en later in de Engelse stijl (19de eeuw) zijn aangelegd, vormen met het huis uit het begin van de 18de eeuw een kostbaar sieraad. Het doet denken aan een gecultiveerde parel die HEILOO - Woensdagmiddag 6 augustus kwam WebRegio.tv bij Coby Kostense langs. Coby is trouwe klant van de buurtbus in Heiloo, die dreigt te worden opgeheven. Omdat zij slecht ter been is en met een rollator loopt, is de buurt bus voor haar één van de weinige mogelijkheden om toch zelfstandig haar boodschappen te kunnen doen. De route van de buurtbus loopt via de verschillende winkel centra en gaat dwars door het dorp uiteindelijk richting Egmond aan Zee en weer terug. Coby: ,,Mijn ervaring met de OV-Taxi is dat ze vaak te laat komen, of helemaal niet...! Een andere mogelijkheid is Coby gaat de deuren langs om zoveel mogelijk handtekeningen in te zamelen voor steun aan de Buurtbus. Foto. Caroiien Breed het vrijwilügersvervoer. Maar dat betekent, dat ik voor iedere keer dat ik een boodschap wil doen 5,- betaal voor een retourtje. De buurt bus rijdt op vaste tijden en dit biedt mij voldoende tijd om mijn bood schappen te doen, naar de dokter te gaan of naar de bibliotheek. En dit geldt niet alleen voor mij, hoor. Veel ouderen uit Heiloo en ook jonge mensen maken gebruik van de buurtbus." Coby is niet het type, dat passief afwacht wat er zal gaan gebeuren. Zij heeft de fractievoorzitters van de verschillende partijen in Heiloo en het college van B&W een brief geschreven. Tevens zocht zij aan dacht voor de buurtbus in de ver schillende media. Toen zij van de inzamelactie van handtekeningen voor steun aan de buurtbus hoorde, aarzelde ze geen seconde. Zij vroeg een aantal lijsten en ging zelf de deuren langs in haar eigen buurt. Dat trok de aandacht van het pro gramma WebRegio. Coby: „De buurtbus is voor ieder een, jong en oud. We hopen veel handtekeningen voor steun in te zamelen. Het ziet er naar uit, dat de route naar Egmond aan Zee wordt opgeheven. Maar laat de buurtbus desnoods nog binnen de grenzen van Heiloo rijden, zodat we bij de haltes van Connexxion kunnen overstappen voor bestemmingen buiten het dorp." door zorgzame mensenhanden werd gekoesterd en zo kon uitgroeien tot het afwisselende landschap van bos sen, boomgaarden, grachten en wei landen. De sporen die de mensen handen van de families Egmond van den Nijenburg (tot 1742) en Van Foreest (tot 2007) als agrarische adel (met hun personeel) hebben nagelaten zijn nog altijd zichtbaar op het landgoed. De verdiensten van de genoemde families voor de cultuur, de natuur en het bestuur van regio en land zijn bijzonder groot geweest. Deze thema's zullen verkend wor den op tijdens de maandelijkse IVN- natuurwandeling, die deze keer zal voeren over het oostelijk deel van het landgoed. Daarbij zal ook de toekomstige bestemming van het landhuis Nijenburg aan de orde komen. Uiteraard zal op de wande ling de vol-zomerse natuur op het landgoed ruime aandacht krijgen. De wandeling op zondag 17 augustus begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemer- straatweg en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5325110. Opgave vooraf is niet nodig. ADVERXENTIE t loo 27 - Heiloo - 533 17 76 4 slavin ken voor 3 voor 100 gram bouw voor een consultatiebureau bezoek. We werk'en hier al zo lang, dat we zelfs 25 jaar lang met dezelf de arts, Jitske. Roodbergen, hebben gewerkt en inmiddels werken we al weer jaren met Lilyan van Gemert. Doordat we zo langmet elkaar samenwerken, zijn we goed op elkaar ingespeeld." Over hun toekomst maken Joke en Elly zich niet druk: Joke: „We hebben beiden nog geen idee, wat we gaan doen. Straks kunnen we de dingen, waar we voorheen niet zoveel tijd voor hadden, in een rustiger tempo gaan doen. We stap pen eruit op een moment, dat we ons werk nog met veel plezier uitoe fenen. Liever zo te stoppen, dan om een andere reden!" Tevens willen zij via deze weg alle ouders, waarvan zij geen persoon lijk afscheid hebben kunnen nemen danken voor het genoten vertrou wen en hen alle goeds toewensen voor de toekomst. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rirfnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bézit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur donderdag 14.00 t/m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Iedereen geboren in Heiloo, in de leeftijd tot 34 jaar heeft onbewust te maken gehad met de dames van de jeugdge zondheidszorg in het wijkge- bouw aan de Holleweg. Ook voor huidige ouders met kinde ren tot vier jaar zijn ze geen onbekenden. de groeten van de ouders van de kersverse moeder of vader. Het is leuk om vast te stellen, dat veel jonge ouders trouw zijn aan Heiloo. Ze wonen er nog of zijn hier weer naar teruggekeerd." Binnenkort zal Heiloo het moeten stellen zonder hun vakkundige begeleiding. Joke van Leeuwen (60 jaar) en Elly Jansen (bijna 60) stop pen per 1 september. Zij zullen wor den opgevolgd door twee ervaren jeugdverpleegkundigen; Lini de Waard en Elly de Graaf. Joke begon bij het consultatiebureau in 1974, Elly kwam er in 1980 bij. Beiden hebben al die jaren hun werk als jeugdverpleegkundige met veel ple zier en toewijding gedaan. Elly: „We hebben het altijd als bijzonder erva ren, dat wij van zo dichtbij het lief en leed van ouders delen. We star ten bij de mensen thuis, als de baby twee weken oud is. Daarna komen de jonge ouders op regelmatige tij den met him kind naar het wijkge- De wandeling op zondag 17 augustus begint om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Foto: Paul ten Have Joke van Leeuwen en Elly Jansen verlenen zorg aan baby's en peuters tot vier jaar oud. Van een hielprik tot en met het volgen van de groei en ontwikkeling, van voeden tot opvoeden. Ruim 34 jaar lang met een gemiddelde van 225 baby's per jaar; dat zijn heel wat kinderen die in handen van de dames zijn geweest. Joke vertelt lachend: „De laatste paar jaar komt de tweede generatie ouders met hun pasgebo rene bij ons langs. We krijgen dan

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 3