Eerste kinderkleding beurs in Heiloo Trio Gerter in Witte Kerk Weer klaverjassen in het Oosthonk plan Oost H E I L O 0 9 Het jaar van de Rat 16,90 fcfSjfJ DEUTEKOM Corso joop Brief voor de koning BOEK VAN DE WEEK Het Jaar van de Rat door Bettine Vriesekoop Duits - Russische muziek in zomeravond concertserie Maria del Carmen Aquilar Farfan exposeert in het Trefpunt U ITKIJ KPOST 13 AUGUSTUS 200 Brief voor de Koning is geba seerd op een jeugdboek geschreven door Tonke Dragt. Het is een ver haal van lang geleden, toen er nog ridders waren... Een film over wat hef de, vriendschap, trouw en moed werkelijk betekenen. De 15-jarige schildknaap Tiuri brengt de nacht voor zijn ridderslag wakend door in een kapel, samen met vier andere schildknapen. Hij moet op zijn knieën biddend voor een altaar zit ten en mag niet praten, eten of drinken. Totdat er op de deur van de kapel gebonkt wordt en een man met een kap over z'n hoofd hem de weg wijst naar een stervende rid der. Hij zet zijn toekomst op het spel wanneer deze ridder hem de opdracht geeft een mysterieuze brief voor de koning van Unauwen te bezorgen. Zijn avontuurlijke tocht leidt hem door bossen, ber gen en dalen waar het gevaar op de loer ligt. Lukt het hem heelhuids Unauwen te bereiken en de brief aan de koning te overhandigen? De filmcast bestaat onder andere uit bekende acteurs als Daan Schuurmans, Victor Reinier, Yannick van de Velde en Quinten Schramm. Bettine Vriesekoop H et Jaar van dejfèaf öAè É&ktfvif* .tfeM dêï^Të door Bettine Vriesekoop voor HEILOO - Het vierde concert in de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk aan de Heerenweg 32 in Heiloo wordt op vrijdag 15 augustus verzorgd door het Gerter Trio uit Duitsland. In feite is dit trio afkomstig uit Rusland, maar zij wonen al sinds 1994 in Duitsland. Vader Peter en dochters Maria en Anja vormen een zeer muzikale familie. Peter Gerter is een van de meest vooraanstaande accordeonvirtuozen van Europa en dan met name op de Russische kno- paccordeon. Hij heeft zijn opleiding gehad aan het beroemde Gnessin- conservatorium in Moskou. Van 1976 tot 1994 was hij docent aan het conservatorium in Vladivostok. Daarnaast had hij veel optredens in diverse Europese landen en in Japan. Maria Gerter (1987) speelt al vanaf haar vijfde jaar piano en heeft veel prijzen gewonnen op Duitse concoursen. Zij trad onder meer op als soliste met het Filharmonisch orkest Bad Reichenhall in het piano concert in a-moll van Edvard Grieg. Anja Gerter (1986) begon op vieija- rige leeftijd met viool spelen en is eveneens als wdnnaar in diverse con coursen uit de bus gekomen. Ook zij heeft ervaring als soliste (met het Filharmonisch orkest Ulm). Als Trio Gerter spelen zij samen vanaf 2001. Naast optredens in Duitsland heb ben zij ook concerten verzorgd in Italië, Frankrijk en Nederland. In oktober 2007 ontvingen zij in Castelfidardo (Italië) nog een hoge muzikale onderscheiding. Zij brengen in de Witte Kerk een zeer gevarieerd en interessant pro gramma, dat onder meer bestaat uit de bekende Toccata en fuga in d- moll van Johann Sebastian Bach (op bajan) en composities van Massenet, Sviridov, Milhaud en diverse werken van Piazzolla. De entreeprijs voor dit zomerse concert, dat begint om 20.30 uur, bedraagt 9,- (voor 65+, CJP en 13-: 8,-). Kaarten kunnen vooraf telefonisch worden gereserveerd via de tel. 072- 5334804, 072-5335852 en 072- 5340223. HEILOO - Drie enthousiaste mei den, zelf moeder en gek op het kopen van kinderkleding, vonden het de hoogste tijd voor een kin- derkledingbeurs in Heiloo. Aanngezien een dergelijk evene ment in diverse andere gemeenten reeds een bekend fenomeen is, besloten Chiela, Mariska en Mascha om zelf een kinderkledingbeurs te organiseren. Op zondag 21 septem ber zal deze gezellige beurs plaats vinden in Sportcafé Het Vennewater, alwaar ook koffie verkrijgbaar zal zijn en de kinderen zich zullen kun nen vermaken. U kunt de artikelen inbrengen zonder dat u persoonlijk bij de verkoop aanwezig dient te zijn, gemakkelijker kan haast niet. U bepaalt zelf de verkoopprijs en ont vangt 60% van de verkoop van uw spullen. Onverkochte artikelen kun nen na afloop worden opgehaald of worden geschonken aan het goede doel. Wat kunt u zoal inbrengen? Najaars-, winterkleding, kinder (sport)-, zwangerschapskleding, speelgoed, maar ook overige kin derartikelen zoals wagens, boxen •enzovoort. Voor meer informatie alsmede het inbrengen van artikelen (waarbij u een bevestiging en tevens de algemene voorwaarden ontvangt) kunt u zowel via email als per telefoon contact opnemen met: mariska.liefting@henkliefting.nl, chieladewit@gmail.com of g.scher- mer@hetnet.nl. Of telefonisch: Mariska, tel. 06-23730540, Chiela, tel. 06-15081903 of Mascha, tel. 072-5339077. HEILOO - Iedere tweede vrijdag van de maand september tot en met mei worden er weer klaver- jasavonden gehouden in het Oosthonk aan de Oostkanter. Een ieder speelt de gehele com petitie voor zichzelf en vergaard zo in deze competitie punten waardoor er een ranglijst ontstaat. Men speelt op deze avonden 3x16 spellen. Op de kaartavonden zijn ook diverse prijsjes te winnen. Voor de kosten hoeft u het niet te laten, deze zijn voor leden 2 euro en voor niet leden 2,50 inclusief een kopje koffie of thee. De kaartavonden beginnen om 19.45 uur en het Oosthonk is open om 19.00 uur, als u mee wilt kaar ten dan graag om 19.30 uur aanwe zig zijn. Heeft u nog vragen: Paul Dekker, tel. 072-5330660, Leo Free, tel. 072-5333931. De eerste kaartavond is op vrijdag 12 september in het Oost-honk. Sinds augustus 2006 woont oud- tafeltennister Bettine Vriesekoop samen met haar zoontje lymo in Peking. In Het Jaar van de Rat schrijft ze in heldere en sprankelen de zinnen over haar dagelijks leven in China en over hoe het land zich voorbereidt op de Olympische Spelen. Over het reizen per fiets of per trein, over bijzondere ontmoé- tingen en curieuze huwelijksmark ten, over eten en over de stormachtige Chinese vooruitgang. Omdat Vriesekoop zelf deel uit maakt van de bevolking weet ze diep door te dringen in de Chinese psy che en kan ze als geen ander licht werpen op gevoelige kwesties rond mensenrechten en milieupolitiek. Het Jaar van de Rat is een persoon lijk boek vol scherpe observaties en alledaagse zorgen van een moeder die het zelf moet zien te rooien in haar nieuwe vaderland. Vriesekoop schreef eerder ook Bij de Chinees, over Chinese gewoonten en gebrui ken en Heimwee naar Peking, over haar leven als topsporter. HEILOO - De komende weken exposeert Maria del Carmen Aguilar Farfan in het Trefpunt. De Peruaanse Carmen woont in Nederland sinds 1994. Ze verdiept zich vooral in het fijnschilderen. De Oude Inca beschaving en het inheemse Peruaanse volk zijn haar inspiratie bronnen. Warme kleurnuances van aardetinteïi maken het schilderij vrolijk en intens. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM MB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 9