Muzikaal trio boeiend tot de laatste minuut Dolfïnn Rocks Veiling is van start gegaan Egmonder tentoonstelling 't Overslot groot succes H E I L O O De onzichtbare vrouw kfff A DEUTEKOM Corso Wall-E BOEK VAN DE WEEK DE ONZICHTBARE VROUW De onzichtbare vrouw door J.M. Adovasio, Olga Softer, Jake Page Boek van de week Schilderijen gemaakt door Johannes de Boom van de band The Shavers UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 2008 Zevenhonderd eenzame jaren doet de robot WALL-E - een afkorting voor Wijdverspreid Afval Lading Losser E-type - waarvoor hij gemaakt was: het schoonhouden van de aarde. Zevenhonderd jaar eerder verliet de mens de aarde, die onleefbaar was geworden door het afval dat al het leven onmoge lijk maakte. Wall-E bleef achter en is sindsdien puin büjven ruimen. Hij overleefde dankzij de muziek van de musical Hello, Dolly, door zijn vriendschap met een kakkerlak, zijn verzamelhobby en zijn vermogen tot zelfreparatie. Maar dan ontmoet hij een zoekrobot genaamd EVE. Samen reizen ze door het heelal en beginnen aan een van de meest fan tasierijke avonturen aller tijden. Helaas komt daar plotsklaps een einde aan wanneer EVE wordt teruggehaald,door een ruimteschip. Wall-E slaagt er in om mee te rei zen, en ontdekt vervolgens wat er inmiddels van de mensheid is geworden. De animatie is om van te smullen. Nergens is dat duidelijker dan bij de figuur van Wall-E. Het is onmogelijk om je hart te sluiten voor deze combinatie van Charlie Chaplin, E.T. en R2-D2! m mm <ÊÊÊÊk 1 Dit fascinerende boek schetst een nieuw beeld van de rol van vrouwen in de prehistorie. Recent weten schappelijk onderzoek toont aan dat vrouwen aan de wieg hebben gestaan van vele uitvindingen die essentieel bleken om te overleven. En nog belangrijker, dat vrouwen een cruciale rol speelden in de ont wikkeling van taal en sociale struc turen - kortom in datgene wat ons beschaving heeft gebracht. Ons beeld van de prehistorie wordt gro tendeels bepaald door illustraties en diorama's in musea waarop manne lijke jagers gehuld in dierenhuiden onverschrokken een mammoet aan vallen terwijl de vrouwen zich angstvallig achter een rots verschui len. Recent onderzoek heeft echter aangetoond dat deze beelden weinig realistisch zijn. De afgelopen twintig jaar is de studie van de archeologie drastisch veranderd. Door de komst van meer vrouwelijke archeologen en de beschikking over nieuwe technieken werd de archeologische wereld uitgedaagd verder te kijken dan de bekende vuurstenen en speerpunten. door Adovasio, Soffer, Page voor 22,95 HEILOO - Stichting Dolfïnn organiseert ook dit jaar weer het succesvolle benefietfestival Dolfinn Rocks. Het festival vindt plaats op zaterdag 23 augustus op het plein bij Winkelhof ,'t Loo in Heiloo, Vooruitlopend o'p het festival is de online veiling van start gegaan. Via www.dolfinn.nl kunnen bezoe kers direct naar de veilingsite met vele leuke arrangementen en zaken waarop u een bod kunt uitbrengen. De opbrengst van het benefietfesti val komt wederom geheel ten goede aan Stichting Dolfinn. Deze stich ting is in het leven geroepen om kinderen met een beperking, uit Heiloo en omgeving, financieel bij te staan, en dolfijnentherapie te kunnen volgen. Geboden kan worden op de vol gende arrangementen: een zelf te kiezen themafeest voor tien perso nen bij BOB's Party Palace te Uitgeest, een VIP-arrangement Zuiderduin Masters voor twee per sonen, René Froger live in concert voor twee personen, een driedaagse busreis naar Parijs voor twee perso nen, een driedaagse hotelarrange ment Antwerpen voor twee perso nen, schilderijen gemaakt door Johannes de Boom van de band The Shavers, en tien kaarten voor het Timmerdorp Heiloo van volgend jaar 2009. Tijdéns Dolfinn Rocks zal de eind ronde van de veiling rond 19.15 uur worden gehouden. HEILOO - Vrijdag 15 augustus vond in de Witte Kerk te Heiloo het vierde concert plaats in de serie Zomeravondconcerten 2008. Een concert om je geen moment bij te vervelen! In de zeer gevarieerde serie kon deze avond worden genoten van een optreden door het virtuoze Gerter Trio. Peter Gerter (accordeon) en zijn dochters Maria (piano) en Anja (viool) zijn uit Wladiwostok afkom stige russen die sinds 1994 in Duitsland wonen. Vaders is een van de meest vooraanstaande accorde onvirtuozen van Europa, maar zijn nog studerende dochters doen in muzikaliteit beslist niet voor hem onder. Misschien om het pubhek in de nagenoeg volle Witte Kerk op het verkeerde been te zetten, werd gestart met Bach's meest bekende 'Toccata en Fuga in d klein'. Zelfs op accordeon is dit een indrukwek kend stuk en daardoor te verleide lijk om niet op het programma te plaatsen. Na dit barokwerk volgden nog uitsluitend romantische werken uit de vorige eeuw en dat was beslist geen verkeerde keuze. Jules Massenet bekende en lief lijke 'Meditation' door viool en piano gold als opmaat voor drie meer atonale 'Danzas Argentinas, op. 2' voor solo piano van Ginastera, die het pubhek even op het puntje van de stoel bracht. Daarna ging het verder als trio en met een klaaglijke elegie en een humoristische polka van Sjostakowitsj was het onverwacht snel pauze. Het programma na de onderbreking kan worden samenge vat als verrassend en boeiend. Typisch Russisch romantische wer ken vol passie en melancholie, die doen denken aan eindeloze vlakten in het stroomgebied van de Wolga, werden gevolgd door smartelijke Zuid-Amerikaanse werken van onder andere Astor Piazoha. Wat een muzikaliteit in deze familie; een groot accordeonist, een technisch en muzikaal veelbelovende pianiste en een violiste die misschien op enkele momenten niet loepzuiver speelde, maar wel de hele avond een prachtige toon het horen. Ritmisch opzwepende stukken he ten vooral na de pauze ruimte voor de accordeon om het pubhek te ver bazen met de ongekende mogelijk heden van dit instrument. Geen wonder dat het pubhek het muzika le trio pas het gaan na twee toegif ten. Het vijfde en laatste concert in de serie Zomeravondconcerten vindt plaats op vrijdag 29 augustus. Dan is er een optreden van 'SongCircle'. De vier zangers van dit ensemble, twee mannen en twee vrouwen, brengen dan onder begeleiding van hun pianist werken ten gehore van onder andere Brahms, Schumann, Rossini en Bernstein. Een prima afsluiting van deze zomer. Aanvang om 20.30 uur, toe gangsprijs 9,- (CJP/kinderen tot 13 jaar 8,-). Kaartverkoop aan de kerk of vooraf via tel. 072- 5334804/5335852. EGMOND - Wegens de grote publieke belangstelling voor de tentoonstelling van Egmonders in 't Overslot, is besloten om deze tentoonstelling nog tot en met zondag 31 augustus door te laten lopen. Men kan tot dan de schilderijen te bewonderen van Andrez, Ans Beheman, Briel, Cees Broersen, Dirk Feithuis, Edu, Ella de Haan, Fred Valkering, Fred van Willigen, Hafre, Hilde Beheman, Huug Zentveld, Irena Simocic, Johan Griffioen, Jos Apeldoorn, Rietje Meijer, Roderick Taylor en Willy Katanje. Naast schilderijen zijn er houten, bronzen en keramische beelden te zien van Johan Griffioen en Esther Koster en Anneke van den Berg, en foto's van Mark Broersen. Van Job Zwart zijn er objecten gemaakt van strandvondsten te bewonderen. De eventuele opbrengst van deze bijzondere objecten gaan geheel naar een goed doel. Na deze tentoonstelling zullen vanaf 7 september de Belgische en Nederlandse beHOEDers laten zien wat zij op creatief gebied onder de HOED hebben. Naast deze exposi ties is er ook nog een kleine perma nente expositie van etnische kunst - en gebruiksvoorwerpen en een tweedehands boekenantiquariaat in het Overslot te vinden. U kunt hier boeken vinden van Nederlandse lite ratuur, vertaalde buitenlandse litera tuur, kunstboeken, veel boeken over sterrenkunde, filosofie, kortom te veel om op te noemen. Deze gevarieerde Egmonder Tentoonstelling is nu dus tot 31 augustus iedere zondagmiddag van 14.00 tot 18.00 en ook iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 te bezoeken. Hoeve Overslot is vrij te bezoeken en is gelegen aan de Slotweg 42 tegenover de restanten van het slot te Egmond aan den Hoef. Men kan tot en met zondag 31 augustus de schilderijen bewonderen van onder andere Cees Broersen. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBn naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 11