m WTOcontact Nieuw meubilair Vbpr Looplein 15 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Welzijn Raad en (raads)commissies Werk in uitvoering ÜITKtJKPOST 20 AUGUSTUS 2008 Misschien heeft u er al op gezeten of gebruik van gemaakt: vorige week zijn er 24 nieuwe bankjes en 26 nieuwe afvalbak ken op het Looplein geplaatst. De bankjes waren hard aan vervanging toe. Een paar jaar geleden is nog geprobeerd ze op te knappen door kapotte delen te vervangen. Dat was nu niet meer mogelijk. Ook de afvalbakken waren oud en gedeukt en de houten delen ervan waren kapot. Hoog tijd dus voor nieuw straatmeubilair. Het nieuwe meubilair is hetzelfde als dat op het Stationsplein staat. Witte Kerkje in de verf In de eerste twee weken van september krijgt het Witte Kerkje een nieuwe verflaag. Hiervoor wordt het kerkje rondom in de steigers gezet, zodat ook bij iets slechter weer doorgewerkt kan worden. Daardoor ziet de kerk er hopelijk met de Open Monumentendag op 13 september weer piekfijn uit. Zowel de toren als het schip worden geverfd. Dit is in goed overleg met de leden van het kerkbestuur besproken, zodat het Witte Kerkje een mooie eenheid blijft. De Protestantse Kerk is eigenaar van het schip, de toren is gemeentelijk eigendom. Deze bijzondere eigendomsverhouding stamt nog uit de tijd van Napoleon. Hij bepaalde dat alle kerktorens eigendom moesten worden van de lokale overheid, omdat zij een belangrijke rol konden spelen in tijden van oorlog. Het lokale bestuur kon dan de alarmklokken luiden en had een goed uitzicht op de omgeving. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AAHeiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AAHeiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Monumentencommissie Op dinsdag 26 augustus a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De vergadering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Kennismaking 3. Mededelingen en ingekomen stukken: brief "Leegstand en herbestemming". Rioolvervanging Arklaan Maandag 1 september a.s. starten de werkzaamheden voor de rioolvervan ging in de Arklaan te Heiloo. Het werk wordt uitgevoerd in opdracht van gemeente Heiloo en duurt naar ver wachting tot eind november 2008. De werkzaamheden bestaan onder ander uit het deels verwijderen van de huidige riolering in de groenstroken, het opnemen van de bestrating, het aanleggen van een gescheiden riool stelsel in het midden onder de rijbaan en het weer herstellen van de bestra ting en groenstroken. De bomen blijven gehandhaafd en worden tijdens de uit- 4. Verslag 9 april 2008 5. Bouwplannen: - Hoogeweg 65, noodtrap achterzijde - Gebouw Cornelius, pijp op het dak 6. Landschap historische geografie: Monitor kleine Landschapselementen 7.Archeologie: Rapport M. Zonderhuisweg 8. Voorlichtingsaspecten: Open Monumentendag 2008 thema "sporen". 9. Rondvraag voering tegen de werkzaamheden beschermd. Daarnaast wil de gemeen te het aantal anti-parkeerpalen, met uitzondering van het gebied rond de school, sterk verminderen. Tijdens de werkzaamheden zijn gedeeltes van de Arklaan afgezet en niet voor verkeer toegankelijk. De Jan van Rijckenborghschool is gedurende de werkzaamheden bereikbaar via de Trompenburg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer D. Westerink, van de afdeling Ingenieursbureau, tele foonnummer 072 535 67 67. Cliëntenraad Wet werk en bijstand (Wwbj De cliëntenraad Wet werk en bijstand is een aantal jaren actief in de gemeente Heiloo. Lid van deze raad zijn uitkeringsgerechtigden/cliënten en vertegenwoordigers van maatschappe lijke organisaties. Samen denken zij mee over het maken van gemeentelijk beleid en uitvoering op het gebied van minimabeleid en werk en inkomen. Ook maakt de cliëntenraad zich sterk voor de individuele belangen van uitke ringsgerechtigden. Overleg met de gemeente Vijf keer per jaar komen ambtenaren van de gemeente en de vertegenwoor digers van de cliëntenraad bij elkaar. Ook de betrokken wethouder neemt regelmatig deel aan dit overleg. Het reïntegratiebeleid en het gemeentelijk minimabeleid zijn regelmatig terug kerende onderwerpen. Maar ook (nieuwe) initiatieven van de afdeling gemeente worden besproken. Zelf kan de cliëntenraad ook agendapunten aandragen om te bespreken. Individuele belangenbehartiging Naast het overleg met de gemeente doet de cliëntenraad meer. Zo komen zij op voor de individuele belangen van cliënten van de afdeling Welzijn. Heeft u vragen die gaan over: - Wet werk en bijstand (Wwb); - Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers (loaw); - Wet Inkomensvoorziening voor oudere en gedeeltelijk arbeidsonge schikte gewezen Zelfstandigen (loaz); - bijzondere bijstand; of - het minimabeleid dan kunt u deze met een lid van de cliëntenraad bespreken. Het kan gaan om de afhandeling van uw aanvraag, om de (inhoud van de) beschikking, die u heeft ontvangen, of over de wijze waarop u door de klantmanager bent geholpen of te woord bent gestaan. Ook kunt u vragen stellen over de gemeentelijke klachten- of bezwaarpro cedure. Contact met de cliëntenraad U kunt telefonisch contact opnemen met de heer E.J. Bijkerk, voorzitter, telefoonnummer 06 51 24 87 47 of met de heer K. Blijleven, secretaris, tele foonnummer 072 533 48 93. U hoeft uw persoonlijke gegevens niet door te geven om antwoord op vragen te krij gen. Reageert u liever schriftelijk dan is het adres: Cliëntenraad WWB p/a de heer K. Blijleven, Korbeellaan 9, 1852 BK Heiloo. MMMHI -7

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 15