Heiloocontact zonneboilers en -panelen Belangrijke nummers nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen zaterdag 23 augustus a.s. inschrijving op energiemarkt 20 AUGUSTUS 2008 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschre ven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor het bouwen van een garage annex berging (na sloop bestaande berging) op het adres Oosterzijweg 43. Dit plan zal worden behandeld volgens de uniforme open bare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemde plan ligt met de daar bij behorende stukken vanaf donder dag 21 augustus 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan voorschriften gemotiveerd een zienswij ze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ontvangen aanvragen om bouwver gunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de volgende aanvragen om een bouwver gunning zijn ontvangen. Het Maalwater 11, reg.nr. 2008/0283 bouwen bedrijfsgebouw (biologische rundveestal) ontvangstdatum: 8 augustus 2008 HetZevenhuizen 2, reg.nr. 2008/0261 bouwen berging met veranda ontvangstdatum: 30 juni 2008 Afgegeven bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend. Boswinde 29, reg.nr. 2008/0128 vergroten woning (entree) verzending: 8 augustus 2008 De Kandelaar 104, reg.nr. 2008/0163 vergroten woning (woonkamer) verzending: 8 augustus 2008 De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Kennemerstraatweg 238, reg.nr. 2008/0201 vergroten dakkapel linkerdakvlak woning verzending: 8 augustus 2008 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw vergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van ver zending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Uitwerkingsplannen 1, 2 en 4 van het bestemmingplan Zuiderloo Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat de ontwer pen van de drie hierna genoemde uit werkingen van het bestemmingsplan "Zuiderloo" ter inzage liggen. - Het ontwerp-uitwerkingsplan 1gele gen in de noordoosthoek van het bestemmingsplangebied tussen de Zevenhuizerlaan, Spanjaardslaan en de Kennemerstraatweg. Het betreft een woongebied waar 56 woningen zullen worden gebouwd. - Het ontwerp-uitwerkingsplan 2, gelegen in de noordwesthoek van het bestemmingsplangebied tussen de Zevenhuizerlaan, Spanjaardslaan en de Hoogeweg. Het betreft een woongebied waar 39 woningen zul len worden gebouwd. - Het ontwerp-uitwerkingsplan 4, gelegen in de zuidoosthoek van het bestemmingsplangebied ten noorden van de Krommelaan direct ten wes ten van de bestaande bebouwing aan de Kennemerstraatweg. Het betreft een woongebied waar 22 woningen zullen worden gebouwd. Deze ontwerp-uitwerkingsplannen lig gen ter inzage vanaf donderdag 21 augustus 2008 gedurende zes weken tot en met woensdag 1 oktober 2008. Reactienota De eerdere voorontwerp-uitwerkings plannen 1 en 2 hebben, in het kader van de inspraakprocedure, ter inzage gelegen van 24 januari 2008 t/m 5 maart 2008; het voorontwerp-uitwer kingsplan 4 van 14 februari 2008 t/m 26 maart 2008. Op woensdag 20 februari 2008 heeft een inloopavond plaatsgevonden. Naar aanleiding hier van zijn zienswijzen ingediend. Deze zienswijzen zijn, voor zover mogelijk, in de uitwerkingsplannen verwerkt. Een en ander kunt u nazien in een bij de uitwerkingsplannen behorende reactie nota op de ingebrachte zienswijzen. Daarnaast zijn de uitwerkingsplannen op onderdelen geactualiseerd aan de hand van voortschrijdend inzicht. De ontwerp-uitwerkingsplannen 12 en 4 liggen nu samen met de bijbehoren de stukken ter inzage. De uitwerkingen gebeuren volgens artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de artikelen 12 en 13 van het bestem mingsplan "Zuiderloo". Wat is een uitwerkingsplan? In een uitwerkingsplan wordt op kavel niveau aangegeven wat de bestem ming van de gronden is en wat er op gebouwd mag worden-. Zo wordt bij voorbeeld exact aangegeven waar er woningen, schuurtjes en andere gebouwen gebouwd mogen worden, hoe de ligging van de straten is en waar groen gerealiseerd wordt. Ook zijn in een uitwerkingsplan bepalingen opgenomen met bouwvoorschriften waarin onder meer de maximale hoog te en grootte van bijvoorbeeld wonin gen en bergingen is aangegeven. Ter inzage legging De ontwerpen kunt u inzien bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. 's Middags kunt u terecht na een tele fonische afspraak met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Ook kunt u gedurende de openingstij den terecht in de openbare bibliotheek aan de Westerweg 250. Indienen van zienswijzen Bent u belanghebbende dan kunt u gedurende de periode van ter inzatje legging gemotiveerde zienswijzen indienen tegen één of meerdere ont werp-uitwerkingsplannen, bij voorkeur schriftelijk. Uw zienswijze richt u aan het collége van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. De gemeenten, die samenwerken in de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) en Besseling Installatie organiseren opnieuw-de 'Actie Zonnesteek'. De actie gaat zaterdag 23 augustus 2008 van start tijdens de energiemarkt. Met een forse subsidie kunnen zonneboilers en zonnepanelen worden aan geschaft. De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heiloo, Schermer en Graft- De Rijp hebben samen met de provincie Noord Holland een klimaatover eenkomst getekend om duurzame energie te stimuleren. Dit houdt in dat er 575,- subsidie gegeven wordt voor een zonneboiler en 1,- per Wattpiek voor zonnepanelen. Profiteer nu van de voorwaarden Het subsidiebudget is beperkt. Inwoners kunnen zich tijdens de energie markt op 23 augustus 2008 inschrijven op de aanbiedingen. Benut deze mooie aanbieding en reageer op tijd. Toewijzing van de gemeentelijke bij drage vindt plaats op volgorde van inschrijving op de energiemarkt. Energiemarkt 'Actie Zonnesteek' begint zaterdag 23 augustus 2008 op de Energiemarkt bij Besseling Installatie, Havinghastraat 22 in Alkmaar. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn geïnteresseerden daar welkom om in te tekenen. In Heiloo is een folder verspreid waarin de voorwaarden worden uitgelegd. Deze folder is nog beschikbaar in het informatiecentrum in het gemeentehuis en op de website www.heiloo.nl. Zonne-energie Nederland ontvangt elk jaar een hoeveelheid zonnestraling die overeen komt met ruim 500 maal ons jaarlijkse elektriciteitsverbruik en ruim 60 maal onze totale energiebehoefte. Door gebruik te maken van zonnepanelen kunt u zonlicht benutten om zelf stroom op te wekken. Zo verlaagt u uw energierekening én draagt u bij aan het milieu. Bovendien kunnen de panelen eenvoudig op zowel een schuin als op een plat dak worden gemonteerd. Is uw ketel aan vervanging toe? Overweeg dan de aanschaf van een zon neboiler. Een zonneboiler verwarmt koud leidingwater zoals u gewend bent van uw huidige warmwatertoestel. Dit water wordt verwarmd door zonlicht via een zonnecollector waar het koude water wordt doorgevoerd. De zon verwarmt het water tot maximaal 80°°. Het warme water wordt opgeslagen in een boilervat en zo nodig naverwarmd door de CV-ketel. Met de zonne boiler kunt u de helft besparen op het'energieverbruik voor warm water. Meer informatie Voor meer informatie over zonnepanelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer T. Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer 072 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl of surf naar www.besseling.nl. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 17