VERENIGINGSPAGINA Vrienden van De Beun" 10 jaar Word Vriend Bekende artiesten in jubileumprogramma "Vrienden" nu ook op zondag Vrijwilligers organiseren beroepsvoorstellingen 'y Kaartverkoop Start jubileum op Uitmarkt VERASSING: Freek komt naar Heiloo 20 AUGUSTUS 200 UITKIJKPOST tt Nogal wat "Vrienden" hebben ons aangegeven dat zij voor stellingen op zondag erg op prijs zouden stellen. Die hint hebben we opgepakt. In dit jubileumjaar beginnen we er mee, zij het nog op beschei den schaal. Maar zie: het eer ste succes is er al. Het optre den van Kees van Kooten op zondagmorgen 30 november is al uitverkocht. Maar er zijn meer aantrekkelijke zondagse voorstellingen overdag. Josine van Dalsum speelt op 2 november ('s middags om 15 uur) in "Vleugellam". Een aan grijpend toneelstuk over afasie, de hersenbeschadiging die je het praten bijna onmogelijk maakt. In de donkere dagen tussen kerst en Nieuwjaar is er op zondag morgen 28 december het verlich tende optreden van Sandra van der Meer en haar band. Ze stelt een speciaal eindejaarsprogram- ma samen van mooie chansons. We weten nu al zeker dat we heel veel "Vrienden" een plezier zullen doen met de zang van dit Noord- Hollandse talent. was al van ons gewend dat wij ons jaarlijkse "Vriendenconcert" op zondag organiseren. Welnu, dat is in dit jubileumjaar niet anders. Zondagmorgen 18 janua ri komt Louis van Dijk met zijn dochter Selma en met Edwin Corzilius naar "De Beun" voor een gevarieerd muzikaal pro gramma, van American Songbook tot Mozart, van jazz tot smartlap. Een matineevoorstelling is er op zondag 8 maart, van Jan Rot en Marjolein Meijers. Nu al erg gewild! De zondagconcerten zijn min of meer een proef. Als ze aanslaan, dan zullen we ook buiten het jubileumjaar dit initiatief voort zetten. Laat de proef dus slagen! HEILOO- Kees van Kooten, Lenny Kuhr, Cees Geel, Leoni Jansen, Louis en Selma van Dijk, Jan Rot. Voorstellingen van beroepsar tiesten in theater "De Beun". Zonder de "Vrienden van De Beun" zouden ze er niet zijn. Nadat de gemeente in 1995 besloot de sub sidiekraan dicht te draaien, kwam een werkgroep in actie om pro fessionele podiumkunsten voor Heiloo te redden. Onder het motto "we laten de cultuur niet afschoffelen" leidde dat in 1998 tot de oprichting van "De Vrienden", een stichting van vrijwilligers die jaarlijks zo'n twintig optredens organiseert op 't gebied van caba ret, toneel en muziek. Komend theaterseizoen vieren "De Vrienden" dus hun 10-jarig bestaan. We leveren daarmee een belangrijke bijdrage aan de pro grammering. "De Beun" van beheerder Vok Keijsper is een flore rende theaterzaal met een bezet tingsgraad die hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. De voorstel lingen van de "Vrienden" zijn een welkome aanvulling op de activitei ten van filmclubs en amateurvere nigingen. Gezien het belang ervan voor het sociaalculturele leven in Heiloo is de gemeente deels op haar schreden teruggekeerd en steunt ze het werk van "De Vrienden" heden ten dage met een waarderingssubsidie voor een extra voorstelling die relatief kostbaar is. Komend seizoen is dat "Knielen op een bed violen", naar de beststeller van Jan Siebelink. De voorstellingen van de "Vrienden" kosten de bezoekers relatief niet zoveel. Dat is mogelijk dankzij de donaties van Heilooërs die het belangrijk vinden dat beroepsartiesten naar Heiloo blij ven komen. Momenteel zijn er zo'n 600 "Vrienden" die jaarlijks een bijdrage geven. En er zijn zo'n 40 bedrijven die als "Steunpilaar" dit vrijwilligerswerk steunen. "Vrienden" en "Steunpilaren" van De Beun hebben voorrang bij het boeken van voorstellingen. Ook krijgen zij korting voor Vriendenconcerten en worden zij op de hoogte gehouden van het wel en wee van de "Vrienden van De Beun". Men kan zich als "Vriend" opgeven via www.vriendenvande- beun.nl. Tot 30 augustus kunt u kaarten voor de Vrienden-voorstellingen bestellen via www.vriendenvande- beun.nl. Of door inlevering bij het theater van de intekenbon die u vindt in het programmaboekje van "De Beun". Uw intekenlijst kunt u deponeren in de brievenbus van het theater, Willibrordusweg 2 of opsturen naar postbus 221, 1850 AE Heiloo. Vanaf maandag 1 september gaan de overgebleven kaarten in de losse verkoop. U kunt daarvoor terecht bij de kassa van "De Beun", 's middags tussen 13.30 en 17 urn en op avonden tijdens voorstellin gen. Ook via internet kunt u na 1 september bestellen: www.theater- debeun.nl We hebben een voordeeltje voor u in petto als u vóór 1 september 5 of meer voorstellingen bestelt. In dat geval krijgt u van ons 10% kor ting! Door "Vriend" te worden, helpt u mee de voorstellingen van beroepsartiesten in Heiloo te behouden. En profiteert u van de voordelen: voorrang bij toewijzing van kaarten voor het nieuwe seizoen en korting op de Vriendenconcerten. U kunt "Vriend van De Beun" worden voor minimaal Euro 12,50 per jaar. Vul onderstaande strook in en word "Vriend van De Beun": Ja, ik word Vriend van De Beun en betaal Euro per jaar Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: E-mailadres* *via e-mail wordt u op de hoogte gehouden van de activiteiten van de "Vrienden van De Beun". Uw mailadres wordt uitsluitend voor dit doel gebruikt. Deze strook bezorgen bij of sturen naar: theater De Beun, Willibrordusweg 2, 1851 HB Heiloo. U kunt ook "Vriend" worden door u op te geven via www.vriendenvandebeun.nl Vrijwilligers aan het werk voor de "Vrienden van De Beun". In de foyer van het theater werdén begin juni de programmaboekjes ingepakt en vervolgens per "speciale koeriers" naar de mensen gebracht die de WDB met een jaarlijkse bijdrage ondersteunen. Het jubileumjaar van "De Vrienden van De Beun" openen we tijdens de Heilooër Uitmarkt, op zater dag 6 september. We zijn als "Vrienden" op de culturele markt bij de bibliotheek prominent aanwezig. In onze kraam geven we informa tie over de komende voorstellin gen en u kunt zich er aanmelden als "Vriend". Met het opgavefor- mulier dingt u bovendien mee naar één van de 5 theaterprijzen: een gratis voorstelling met een theaterdiner in "De Loocatie". Burgemeester Romeyn wijst die middag omstreeks half vier op het podium de gelukkige prijs winnaars aan. Zangeres Sandra van der Meer die met haar band in "De Beun" op zondag 28 december een mooi eindejaarsprogramma pre senteert, zingt op de Uitmarkt twee keer. In het begin van de middag voor de RABObank, om drie uur op het podium. Sandra zingt voornamelijk Franse chan sons die door haar bewerkt zijn tot muzikale schilderijtjes, waar bij haar prachtige stem en de muzikaliteit van haar band maxi maal tot hun recht komen. Straatartiest Jan van Dam laat de Uitmarkt-bezoekers lachend het nieuwe theaterseizoen inlopen. Kortom, alle reden om u ook onder de "Vrienden" te scharen! Ons 10-jarig bestaan vieren we als "Vrienden van De Beun" komend theaterseizoen met verrassend cabaret (o.a. Alkemade/Bloemen en Jeroen van Merwijk), prachtig toneel (o.a. "God van de slachting" en "Kwijt") en bijzondere muziek (o.a. Leoni Jansen en Jan Rot). In het jubileumjaar beginnen .we op bescheiden schaal ook met programma's op zondag. We denken daarmee in een behoefte te voorzien. Jan Rot en Marjolein Meijers treden in "De Beun" op met hun nieuwe programma dat in maart 2009 in première gaat We organiseren in 2008/2009 twintig voorstellingen van beroeps artiesten. Het nieuwe theaterpro- grafAma wordt op donderdag 18 september geopend door cabaretier Joep Onderlinden. In zijn voorstel ling "Worst" wisselen hilarische anekdotes, fysieke uitspattingen en poëtische momenten elkaar in ener giek tempo af. Beatrice van de Poel (dinsdag 14 oktober) heeft goede kritieken gekregen voor haar eigen zinnige muzikale en poëtische pro gramma dat je het beste kunt omschrijven als muziektheater. Jeroen van Merwijk (vrijdag 24 oktober) is met zijn soms venijnige teksten een cabaretier die sinds jaar en dag een vast publiek aan zich bindt door geen concessies te doen aan de popularisering die in zijn genre gaande is. Robert Jan Stips van "The Nits" kiest op vrijdag 31 oktober de setting van "De Beun" om op de meest spontane manier zijn uitgebreide repertoire te doorkrui sen: puur piano en zang. In samen werking met de Afasievereniging Nederland speelt Josine van Dalsum zaterdag 1 en zondag 2 november "Vleugellam", een indrukwekkend toneelstuk over de aandoening en de strijd voor herstel. "Knielen" Uiteraard is de belangstelling voor het toneelstuk "Knielen op een bed violen" met in de hoofdrol Cees Geels (dinsdag 11 november) nu al overweldigend. Zaterdag 15 novem ber is het een en al vrolijkheid op het toneel van "De Beun" als Lenny Kuhr haar 40-jarige zangcarrière komt vieren. De cabaretiers Alkemade en Bloemen zijn er op vrijdag 28 november met hun vierde, succes volle programma "Wij willen ook naar huis". Voor Kees van Kooten is zijn (al uitverkochte) optreden op zondag 30 november een terugkeer na vele jaren naar Heiloo. Een andere grootheid, maar dan op muziekgebied is Leoni Jansen. Zij komt op zaterdag 20 december met haar nieuwe programma "Second wind"Ze zingt songs waarmee ze is opgegroeid, maar is ook op zoek gegaan naar repertoire uit de Keltische folktraditie. Nog geen ster, maar wel een talent is zangeres Sandra van der Meer. Op zondag 28 december verzorgt zij een sfeervol eindejaarsprogramma onder de titel "les histoires d'amour, Noël". Vriendenconcerten Voor "Vrienden van De Beun", dat wil zeggen mensen die de vrij- willigersstichting met een bijdrage steunen, zijn er dit jubileumseizoen zelfs twee Vriendenconcerten. Op zaterdag 17 januari wordt het 10- jarig bestaan gevierd met een sprankelende voorstelling van iNtrmzzo (spreek uit: Intermezzo). "Testeron" bezorgt de toeschouwer een verrassende avond, ergens tus sen comedy en cabaret in. Vader en dochter Louis en Selma van Dijk, hij op de piano, zij op viool, verzor gen het Vriendenconcert op de aan sluitende zondagmorgen 18 januari. Een gevarieerd programma van American Songbook tot Mozart, van jazz tot smartlap. Fhdozangeres Maria de Fatima neemt het Beun-publiek op dinsdag 10 maart met haar mooie stem mee op reis door Portugal. De jonge cabaretier Johan Goossens speelt een week later A-boom, zijn eerste avondvullende show. 2008 is een turbulent sportjaar. De ene grote gebeurtenis volgt de ander op. Hoe belangrijk zijn sport en de sporter geworden? En hoe ernstig moeten we het alle maal nemen? Is de Nederlandse mentaliteit wel geschikt voor top sport? Vragen die om een ant woord schreeuwen, vindt cabare tier Freek de Jonge. Die antwoorden geeft hij in "De Limiet". Freek komt met een try out van zijn nieuwe voorstelling naar "De Beun" Een extra voor stelling die u niet in het program maboekje vindt. "Vrienden" heb ben voorrang bij de kaartverkoop. W'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 18