HSV 40-jarig jubileumfeest zaalvoetbal Chiara Prijs rijdt voor dressuurteam Italië SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Geslaagd zomertoernooi bij HSV Amazone kwam al uit in Bonn en Pompadour Ontstaan van modern zaalvoetbal en huidige vereniging begonnen in Alkmaar Periode in hoogste klasse van Noord- Holland gespeeld Trias-atleet Emiel Admiraal sterk sport 2/ Eén van de ludieke onderdelen tijdens de opening van het veertigste HSV-seizoen was de race op de enorme ingesopte stormbaan. Foto: Mario Sacksioni RUITERSPORT HEILOO - Ze hebben het niet van een vreemde. De zusjes Chiara (13 jaar) en Noa (7 jaar) Prijs, beiden lid van Ponyclub Heiloo, zijn opgegroeid tussen de paarden en pony's. Hun moe der, Raffaelina Vitale, reed in het verleden op Grand Prix niveau namens Italië. Zij is gestopt met deze topsport na het overlijden van haar sponsor Klaas Molenaar. Niet lang hierna werd Chiara geboren en koos Raffaelina definitief voor haar gezin. Chiara zat als vijfjarig meisje al op de rug van haar moeder's Grand Prixpaard. Haar eerste eigen pony, een Shetlander, kreeg ze toen ze zeven was. Omdat zij graag wedstrijden wilde rijden, werd later een grotere pony aangeschaft. Toen bleek, dat Chiara het talent en de discipline van haar moeder in zich had, zijn haar ouders gaan zoeken naar een pony met veel loopvermogen en uit straling. Desperado (nu 8 jaar) kwam op stal en met hem reed Chiara al snel in de Z2-klasse van de pony's. Met Mastwood Blackberry, een zevenjarige zwarte New Forest pony kreeg Chiara een tweede top per tot haar beschikking. lit juli nam Chiara met beide pony's deel aan de Regionale kampioenschap pen in de klasse Z2. Met Despèrado behaalde zij het Reservekampioenschap (tweede prijs) met een mooie score van 67%. Met Mastwood Blackberry werd zij eerste met 68% en daarmee Regiokampioene. Hierdoor heeft zij zich gekwalificeerd voor de Nederlands Kampioenschappen voor pony's in Ermelo, op 30 augustus. Dat Chiara ook een Italiaans paspoort heeft, biedt haar de mogelijkheid om voor Italië uit te komen. Een videoband met haar prestaties overtuigde de Italiaanse paardensportfederatie. Italië kan jong talent gebruiken en op deze manier kan Chiara veel (internationale) wedstrijdervaring opdoen en heeft ze kans op deelna me aan de Europese Kampioenschappen 2009 voor pony's, gehouden in Moorsele (België). Zij is inmiddels een aantal keer zeer verdienstelijk voor Italië uitgekomen op internationale wed strijden, onder meer in Bonn en Pompadour (Frankrijk) en ze start op 22 augustus op een internatio naal concours in Moorsele. Chiara zit in twee Havo van het Bonnhoeffercollege en zolang haar leerprestaties er niet onder lijden, krijgt ze alle ruimte van de school om haar sport te beoefenen. ,,Ik train iedere dag en krijg daar bij les van mijn moeder. Daarnaast word ik begeleid door Hans en Cora Arends, die veel met junioren in de ponydressuursport werken. Op de internationale wedstrijden doe ik veel ervaring op. Hier kan ik in de toekomst veel aan hebben." Want zoals iedere dressuuramazone van dertien jaar, droomt ze van een car rière in de paardensport als die van Anky. ZAALVOETBAL' HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben de leden van HSV zaal voetbal een geweldig zonover goten feest gehad. Het veertig ste seizoen (2008/2009) werd op sportieve en ludieke wijze gevierd en geopend. Het ludieke deel bestond uit een enorme ingesopte stormbaan, sponsbroekenwedstrijd en penalty- schieten op een zeepbaan. Er werd natuurlijk ook nog serieus gevoet bald op het prachtige kunstgrasveld van HSV veldvoetbal. Na alle sportactiviteiten was er een grote barbecue en werd de dag afgesloten door een Dj op de feest avond in het nieuwe prachtige HSV complex De Basis. Het 40-jarig bestaan is onder andere te danken aan de oprichters, leden en vrijwilli gers die een warm hart dragen voor het rood en geel van HSV Het ont staan van het moderne zaalvoetbal en de huidige vereniging is begon nen in Alkmaar. Eind jaren '60 waren sporthallen schaars, dus werd er ook gespeeld in een van de twee veilinghallen, waar nu de grote Praxis staat. De hele competitie werd op een vrijdagavond achter elkaar gespeeld, waarna men naar de kantine van de veiling ging, wat altijd een groot feest werd. Op deze manier zaalvoetbal beleven wilden bezoeker Jan Zoon en zijn collega ook wel. In het derde jaar van het zaalvoetballen in Alkmaar hebben Zoon en zijn collega een clubje opgericht met de naam Estudiantes (een Argentijnse club). Het speelveld bestond uit een grote koude betonvloer, waar soms de groenteresten nog op lagen. Na twee jaar promoveerde Estudiantes naar de hoogste klasse. Er kwamen sporthallen bij als De Meent en in plaatsen als Egmond en Langedijk. Het zaalvoetbal werd enorm popu lair, waardoor er meer sporthallen bijkwamen. Een aantal veldvoetbal- clubs waren niet blij met die ontwik keling en sommige clubs verboden hun eerstelftalspelers het zaalvoet ballen. Bij Estudiantes speelden inmiddels selectiespelers van onder andere HSV, AFC '34 en Foresters. Na een aantal jaren benaderde HSV veldvoetbal Estudiantes met de vraag of de club niet onder de vlag van HSV wilde gaan spelen. Dit bleek voor Estudiantes een goede oplossing voor de steeds gro tere financiële administratie en regels die erbij kwamen kijken. Men ging verder onder de naam HSV- Estudiantes, wat niet veel later het huidige HSV werd. Grote HSV-namen die bij HSV speelden waren Jan Zoon, Eddy Robert, Harry Spaans, Rob Tervoort, Fons van Haastrecht en Edward Geesken, waarmee zelfs nog een periode in de hoogste klas se van Noord-Holland is gespeeld. HEILOO - Bij avondwedstrijden bij Trias in Heiloo heeft A-junior Emiel Admiraal sterk gepresteerd-door zijn persoonlijk record op de 800 meter met twee seconden te verbe teren en op 2.05.52 minuten te brengen. Met name zijn eindsprint was indrukwekkend. Ook Leon Duineveld verbeterde zich tot 2.08.71 minuten. Eileen Groenland verbeterde haar persoonlijk record op de 800 meter bij de meisjes A. Dit jaar heeft zij zich op deze afstand al met zes seconden verbe terd. Vrijdag scherpte zij haar per soonlijk record aan tot 2:33.74 minuten. Jorrit Wellinga debuteerde bij de B-junioren verrassend met 2.21.71 minuten. Anouk Molenaar liep na maandenlang geblesseerd te zijn geweest haar eerste wedstrijd op de 800 meter in 2.41.16. Chiara heeft een veelbelovende dressuurtoekomst in het ver schiet. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 25