Nieuwe koorcursus onder Afscheid vertrouwd leiding van Jasper Teule gezicht Kruidvat 'Service' sleutelwoord bij" Van der Steen Autobedrijf Stichting Stiefmoeders start gespreksgroepen Drugsdealers aangehouden in Heiloo H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING TOBiOBIJ F MERK Overschrijding sluitingstijd POLITIEBERICHTEN Heilooër stort verboden bollenafval Aanrijding met letsel Fletser gewond Insluiper overlopen Uit en Thuis in Heiloo HE1L00 Stichting Ouderenwerk Heiloo Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 072-5331297 www.ouderenwerkheiloo.nl e-mail stichting@ ouderenwerkheiloo.nl UITKIJKPOST 20 AUGUSTUS 2008 HEILOO - Al 15 jaar is Riet Hogerheyde een vertrouwd gezicht voor de klanten van het Kruidvat. Zij was zelfs één van de eerste verkoop sters van het Kruidvat boven het Noordzeekanaal. Op donderdag 28 augustus neemt zij afscheid van Kruidvat Heiloo aan de Raadhuisweg, aangezien zij de Vut- gerechtigde leeftijd heeft bereikt. Binnenkort wordt dit filiaal intern geheel verbouwd en ze vindt het spij tig dat ze dit zelf niet meer als mede werkster zal meebeleven. Wel kan ze na 15 jaar lekker gaan genieten van haar vrije tijd. Iedereen die Riet de hand wil schudden kan dit doen op donderdag 28 augustus, tevens haar laatste werkdag. Namens het perso neel van Kruidvat Heiloo. HEILOO - Onafhankelijk klanttevredenheidsonderzoek bij Van der Steen Autobedrijf, gevestigd op de Oude Werf in Heiloo, heeft geresulteerd in een uitstekende score van 9,0 (op een schaal van 1 tot 10). Daarmee is Van der Steen officieel gecertificeerd met drie sterren en mag zich een jaar lang 'Klassezaak' noemen. Directeur Joop van der Steen is blij met het resultaat: „Het is fantastisch om een bevestiging te krijgen datje goed werk levert en dat de klanten onze manier van werken waarderen. Niet alleen de plaatse lijke trouwe klanten maar juist ook de zakelijke rijders en wagenparkbeheer ders." Het geeft Van der Steen een goed gevoel voor de toekomst: „We heb ben een mooie score behaald maar zullen blijven streven naar verdere verbetering van onze dienstverlening. Klanttevredenheidsonderzoek kan ons daarbij prima helpen." HEILOO - Liedjes die voor film zijn geschreven zijn rijk aan sfeer en vaak onbekend geble ven voor het grote publiek. Jasper Teule, oprichter en arran geur van vier pópkoren in Noord Holland, is zelf een verwoed cult filmliefhebber en stort zich voor dit thema op een tiental verborgen muzikale pareltjes. Na twintig weke lijkse lessen volgen een of meerdere akoestische optredens in kleine sfeervolle film- en/of theaterzaaltjes, met speciaal geselecteerde muzi kanten. In principe kan iedereen met enig melodieus en ritmisch gevoel meedoen. Er worden geen audities gehouden. De cursus is geschikt voor alle leeftijden van 13 tot 80 jaar. De eerste (gratis) proef les is op woensdag 20 augustus van 20.00 tot 21.15 uur in jongerencen trum BukBuk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo. Voor meer informatie en aanmeldingen, tel. 06-22937592 of jasper29@xs4all.nl. HEILOO - In heel Nederland starten na de zomervakantie nieuwe gespreksgroepen voor stiefmoeders (vrouwen van wie de partner al kinderen heeft). In 13 regio's kunnen stiefmoe ders ervaringen uitwisselen en advies krijgen van een professionele hulpverlener die de groep begeleidt. De behoefte om in een vertrouwe lijke en informele sfeer ervaringen uit te wisselen met vrouwen in dezelfde positie blijkt groot. De gespreksleiders zijn naast professio neel hulpverlener zelf ook minimaal vijf jaar stiefmoeder. De stichting wil stiefmoeders in Nederland laag drempelige en gespecialiseerde hulp aanbieden en het uitwisselen van ervaringen bevorderen. Stiefmoeders hebben het extra zwaar: vaak stappen ze te snel in een zorgrol en hebben ze onrealisti sche verwachtingen. Met andere stiefmoeders ervarin gen uitwisselen kan helpen om de valkuilen van het stiefmoederschap te vermijden. Voor informatie in Heiloo: Gabby Boon, tel. 06-12542830, info@avanticoaching.nl. HEILOO - Op donderdag 14 augustus omstreeks 23.00 uur hield de politie drie mannen aan in verband met de handel in harddrugs. Het ging daarbij om twee Alkmaarders van 21 en 23 jaar oud en een man uit Heiloo van 47 jaar. De politie was in de omgeving van de woning van de man uit Heiloo aan De Kloosterhof toen de twee Alkmaarders in een auto voor de deur stopten. Van de man uit Heiloo waren meldingen van omwonenden binnengekomen bij de politie dat vanuit dat pand drugs zouden wor den verkocht. De politie zag dat er tussen de twee Alkmaarders en de man uit Heiloo een transactie plaats vond. Onderzoek wees uit dat het ging om een partij van ongeveer zestig XTC pillen. De drugs zijn in beslag genomen. Ook werd de auto van de Alkmaarders in beslag geno men. De drie verdachten zijn voor verhoor overgebracht naar het poli tiebureau. HEILOO - Tegen de eigenaresse van een café aan de Heerenweg in Heiloo is op zondaigmorgen proces verbaal opgemaakt. Na 02.00 uur bleek het café nog vol te zitten. Het café moet echter volgens de vergun ning om 02.00 uur gesloten zijn. STOMPETOREN - Vrijdag kreeg een 58-jarige man, werkzaam voor een bollenbedrijf uit Heiloo een proces-verbaal voor het storten van bollenafval. Op een bedrijfs terrein aan de Noordervaart in Stompetoren, dat door het bedrijf werd gehuurd, bleek een opslag met een oppervlakte van ongeveer 300 m2 bollenafval op de onbe schermde bodem te liggen. Ook werd er op dat moment op een oppervlakte van zo'n 70 m2 irislof gestort. Vocht dat uit het afval in de bodem lekt, kan voor vervuiling zorgen. ALKMAAR - Zondag 17 augustus, omstreeks 16.00 uur raakten twee personen gewond bij een aanrij ding op de kruising Limmerhoek - Korte Vondelstraat in Alkmaar. Een 20-jarige man uit Akersloot reed op een bromfiets vanaf de Vondelstraat in de richting Bierkade. Toen hij linksaf de Laat op wilde rijden, liet hij een motor fiets die vanuit tegengestelde rich ting kwam, niet voorgaan. Beide bestuurders kwamen ten val. De bromfietser moest naar het Medisch Centrum Alkmaar in ver band met een gebroken hand. De motorrijder, een 44-jarige man uit Heiloo, liep schaafwonden op. HEILOO - Een 34-jarige fietser uit Heiloo raakte dinsdag 12 augustus rond 16.30 uur gewond bij een aanrijding op de Schoollaan. Een 43-jarige taxi chauffeur uit Castricura reed over de kruising Schoollaan/ Heerenweg en verleende geen voorrang aan de van rechts komende fietser. Er ontstond een aanrijding. De fietser hep hierbij een hoofdwond op en werd hier voor overgebracht naar het MCA in Alkmaar. HEILOO - Maandag 11 augustus omstreeks 15.45 uur was de bewoonster van een pand aan de Van Foreestlaan in Heiloo in haar tuin. Vanuit de tuin zag zij een vreemde man in haar woning staan. Deze man was bezig met het doorzoeken van de lades. Toen de bewoonster tegen de man begon te. schreeuwen, ging hij er haastig vandoor en verdween via de bossages in de tuin. Waar schijnlijk heeft de inbreker niets meegenomen. Uit en Thuis in Heiloo is een rubriek van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH), waarin een overzicht van activiteiten die, tenzij anders vermeld, plaatsvinden in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Tafelverhuur Kinderkledingbeurs Trefpunt Op zaterdag 20 september van 10.00 tot 12.00 uur organiseert het Trefpunt Heiloo een kinderkleding beurs. U kunt hier goedkope kinder kleding, speelgoed kopen en ver kopen. Tafel reserveren voor verkoop? Bel vanaf maandag 25 augustus, tel. 072- 5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 6,-. Slechts één'tafel per per soon en op is op. Verbeter uw conditie en balans Deze cursus is ontwikkeld voor die genen die aandacht willen besteden aan balans, coördinatie, ontspan ning, motoriek en conditie. Daarvoor worden diverse bewe gingsoefeningen uitgevoerd, aange past aan uw persoonlijke mogelijk heden. Na afloop drinkt u een kopje thee/koffie na. Gezelligheid is onder deel van de cursus! De lessen vinden plaats in het Trefpunt per dinsdag 3 september van 10.15 tot 11.15 uur of in De Loet op woensdag van 15.00 tot 16.00 uur. Voor opgave of meer informatie belt u 5331297. Gratis proefles zwemmen 55Plus Deze cursus is bedoeld voor mensen die hulp nodig hebben in en om het bad. Het bijzondere aan deze acti viteit is dat u begeleiding krijgt IN het water, waardoor het niet noodza kelijk is dat u kunt zwemmen. Ook wordt u geholpen met aan- en uit kleden, indien dit nodig is. U kunt ook hulp ontvangen bij het vervoer. De lessen worden in Zwembad Loos gegeven, bij een watertemperatuur van ruim 30°C. Een les duurt een half uur en vindt eenmaal in de week plaats op dinsdagmiddag of vrijdagochtend. U krijgt een gratis proefles om uit te vinden of deze activiteit geschikt is voor u. Voor meer informatie over zwemmen, belt u met mevrouw Horsting van UVytel. 072-5338319. Klassiek ballet voor iedereen Laat u door leeftijd of onervaren heid niet weerhouden! Doe mee en voel hoe heerlijk het is om op klas sieke muziek te dansen. Er is geen speciale balletkleding nodig, wel een gemakkelijke lange broek, een t- shirt en een paar sokken. De begin- nergroep heeft tien lessen voor 59,- per 1 oktober. De groep gevor derden heeft 36 lessen voor 155,- per 3 september. Voor inlichtingen en opgave belt u tel. 072-5331297. Stoepenpatrouille weer in actie Binnenkort gaan de vrijwilligers van de Stoepenpatrouille op pad. Tijdens de routes zullen vrijwilligers kritisch kijken naar de toestand van voetpa den, stoepen en als er geen stoepen zijn, naar de wegen. Hoe üggen de tegels erbij, is er voldoende ruimte voor een rollator of rolstoel, wordt er hinder ondervonden van bijvoor beeld overhangend groen of een vuilniscontainer, zijn de stoepen wel verlaagd op plaatsen waar dat nodig is, et cetera. Heeft u iets te melden, belt u dan tot uiterlijk woensdag 27 augustus met de Stichting Ouderen werk Heiloo tel. 072-5331297 of met de secretaresse van de Stoepen- patrouille, mevrouw Niessink, tel. 072-5333332. Deze meldingen wor den ook opgenomen in bovenge noemd rapport. Indien het een mel ding betreft die direct verholpen dient te worden, dan kunt u het beste de gemeente bellen op tel. 072-5356868.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 7