-t De Bibliotheek Heiloo is heel veelzijdig Dé opening van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo :4 4 Veertiende Uitmarkt Heiloo weer groter dan ooit! «T 3 m >.j» m -^O, C..**»- V. K *J 3.♦vi-" v: j, De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uit markt Heiloo, zij neemt ook deel met drie informatiestands. Daar bent u welkom voor algemene informatie over de bibliotheek, alle soorten van dienstverlening en natuurlijk de activiteiten die voor het komende seizoen gepland staan. Speciale aandacht is er dit jaar voor mensen (jong en oud) met een leeshandicap. De bibliotheek biedt een aantal mogelijkheden/hulp middelen om lezen en/of beluis teren gemakkelijker te maken. De bibliotheek is heel veelzijdig. Naast romans en informatieve boeken kunt u ook grote letterboeken, naslagwerken, tijdschriften (waar van de oudere nummers worden uitgeleend), bladmuziek en kranten lezen/lenen. En natuurlijk niet te vergeten cd's, cd-rom's, dvd's, luisterhoeken en sinds ruim een- jaar daisyroms. Ook als u geen lid bent, kunt u veel kanten op met de bibliotheek. Wat dacht u van een aparte expositieruimte met tweemaandelijkse exposities van veelal plaatselijke kunstenaars? Een patio waarin u met mooi weer dat interessante tijdschrift of de krant kunt lezen? Een speciale rustige (studie)ruimte? Een krantentafel met de mogelijkheid van een kopje thee of koffie? Voor de prijs van één of twee goede boeken wordt u al lid van de bibliotheek (circa 33,- per jaar). Kinderen tot 16 jaar betalen zelfs helemaal geen contributie, alleen 3,- inschrijfkosten. Voor het komende seizoen staat er weer veel, heel veel op het programma, waaronder een lezing door Gerrit Jan Zwier met als thema 'Reis om de wereld', informatiebijeenkomst rond 'Leven met diabetes' en als afsluiting van de campagne 'Ne derland Leest' een avond met Inge Diepman en Sylvia de Graaf, over hun aangrijpende roman 'Diep', ge baseerd op hun eigen ervaringen. En natuurlijk volop activiteiten rond de Kinderboekenweek in oktober, de Kinderjury, de Nationale Ge dichtendag enzovoorts. U ziet het: de bibliotheek heeft vele mogelijk heden en bruist ook het komende jaar weer van de activiteiten. Bij de informatiekramen van Bibliotheek Heiloo ontvangt u meer informatie over alle activiteiten. Ook (voor) opgave is al mogelijk. L O O Op zaterdag 6 september wordt van 10.30 tot 16.00 uur weer de jaarlijkse Uitmarkt gehouden rond en in Bibliotheek Heiloo. De Uitmarkt Heiloo wordt om 10.45 uur officieel geopend door wet houder I. Ouderkerken, op het podium op het parkeerterrein van Rozing naast Bibliotheek Heiloo. De opening wordt omlijst door een optreden van de Corus Big Band. Op de Uitmarkt Heiloo krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het komende seizoen kan verwachten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer: namelijk een overzicht van de enorme verscheidenheid aan activiteiten in de gemeente Heiloo. Naast cultuur is er ook veel aandacht voor cursussen en recre atie. De Uitmarkt wordt al voor het veertiende achtereenvolgende jaar georganiseerd door de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. Bi bliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar culturele, educatieve, informatieve en recreatieve doel stelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling inhoud te geven. Met 64 organisaties en verenigin gen heeft de Uitmarkt ook dit jaar weer een record aantal deelne mers. Zij hebben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de activiteiten in het komende sei zoen. Bij de meeste kramen kun nen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. De opstelling van de kramen staat aangegeven op de plattegrond, elders op deze pagina's. De kraam van Historische Vereniging Oud Heiloo is echter niet in de kerk geplaatst, maar vóór de kerk op de Westerweg. De kraam van handbal De Foresters is opgeheven. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia (één buiten en één in de Willibrorduskerk) worden tijdens de gehele Uitmarkt Heiloo zeer diverse optredens (21ver zorgd vanuit het gehele Heilooër verenigingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie tot dans en toneel. Buiten de podia worden gedurende de hele dag ook een aantal andere activiteiten op straat uitgevoerd. Zo kunt u van meerdere sporten demonstraties verwachten, worden een aantal zeer uiteenlopende workshops gegeven en zijn er ook enkele straatoptredens. Uitmarkt is er ook voor kinderen De Uitmarkt is er zeker ook voor kinderen. Een groot aantal deel nemers heeft een speciaal pro gramma, voor deze leeftijdsgroep. Daarnaast zijn er voor hen ook een aantal speciale activiteiten, zoals een aantal sportdemonstraties, waarbij vaak ook meegedaan kan worden, informatie over eerste hulp, speciaal voor kinderen, en het aan laten brengen van nepwondjes bij de EHBO-stand, spelenderwijs muziek: een open les 'muziek op schoot' voor kin deren tot 4 jaar en hun ouders, een aantal korte voorstellingen en introductielessen van Spelekind en een aantal verteloptredens met harpmuziek. Jubileum Vrienden van de Beun Komend seizoen bestaat 'Vrien den van de Beun' tien jaar en dat wordt gevierd met een groot aantal bijzondere voorstellingen. Op de Uitmarkt wordt het jubileumjaar officieel geopend. Er zijn twee optredens van Sandra van der Meer en haar band 'Sandra et les histoires d'amour', bij de Rabobank van 13.30 tot 14.30 uur en op het buitenpodium van 14.55 tot 15.25 uur. Tijdens het laatste optreden van Sandra zal burgemeester Ro- meyn de namen bekendmaken van degenen die van 'De Vrienden' een feestelijke prijs krijgen, waaronder een voorstelling naar keuze. Activiteiten in de bibliotheek Workshops door Falkland Toneel Wie graag eens kennis wil maken met zelf toneelspelen, althans de basisprincipes, kan tijdens de Uitmarkt Heiloo meedoen aan een workshop verzorgd door Falkland Toneel. De workshop is voor ieder een toegankelijk: jong, oud, wel ervaring, geen ervaring, iedereen kan meedoen. Het programma bestaat uit losmaakoefeningen, speloefeningen en improvisaties. De workshops worden gehouden in de bibliotheek om 11.40, 13.30 en 15.00 uur. Verteloptredens met harpmuziek Marieke van den Houten en Inge Siezinga verzorgen tijdens de Uitmarkt Heiloo drie maal een verteloptreden over 'de reus en de draak', een sprookje voor jong en oud. De voorstellingen vinden plaats in de bibliotheek om 11.00, 12.50 en 14.40 uur. De Alkmaarse Marieke van den Houten heeft na tien jaar onderwijs besloten om verhalenvertelster te worden. Sinds vijf jaar maakt en bewerkt ze verhalen tot vertelvoorstel lingen, waarmee ze onder meer optreedt op scholen, voor ouderen op vertelfestivals. Inge Siezenga is een Alkmaarse muzikante, die veel plezier beleeft aan het muzikaal omlijsten van de verhalen van Marieke. Spelekind Spelekind: een werkplaats voor kinderen die willen leren acteren Ook dit seizoen start Spelekind weer met een cursus acteren voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. De kinderen werken aan techniek, stem, eigen identi teit in het spelen en fantasierijke improvisaties. Dit alles zal een fees telijke afsluiting hebben in de vorm van een kleine presentatie. Activiteiten in de Willibrorduskerk Rond de waterput De gezamenlijke kerken van de regio presenteren op de Uitmarkt Heiloo voor belangstellenden het nieuwe programma van het leer huis 'rond de waterput', dat gratis kan worden opgehaald bij de stand bij de Willibrorduskerk. Levend water Velen hebben gereageerd op de oproep van de commissie 'rond de waterput' om een foto, schilderij of gedicht in te leveren over het thema 'levend water'. Een expositie van de inzendingen is tijdens de Uitmarkt voor het eerst te zien in het Willibrordushuis. Labyrint Rond het labyrint op het kerkplein kunnen de kinderen labyrint-spelle tjes doen. Er wordt informatie gegeven over het labyrint en na tuurlijk kan iedereen het zelf lopen. De plattegrond met deelnemer slijst en een overzicht van de optredens op de podia, vindt u ook op de website van Bibliotheek Heiloo: www.bibliotheekheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2008 | | pagina 31